What's new

Mix Scrog by Astrix

astrix

Member
μου την πεσανε θριπες εχω πυρειθρο να ριξω ?
η καμια συνταγη με οινοπνευμα αν ξερει κανεις να μου πει ..
 

LegacyTron

Member
ρε αδερφέ πεσ μου δεν σου την έδωσε στα νεύρα μέχρι να βιδώσεις τα φτερά του κουλτιούμπ; γιατί αγοράσα το ίδιο για το βεγκ ρουμ και μουφαγε την ψυχή! Περαστικά για τις θρίπες
 

tjo

life gardener
Veteran
πάντα είχα θρίπες τα καλοκαίρια που έκανα γκρόου..
θα δεις κι εσύ σγα σγα ότι δεν αξίζει να ασχολείσαι καλοκαιριάτικα.
 

astrix

Member
περαστικα θειε tjo ..
εριξα πυρεθρο και την αλλη μερα ηταν διαφορετικα πηραν τα πανω τους..
τι να κανω αφου δεν παιζει ουτε αλβανος να καπνισουμε οτι βγαλω να παω χωριο το σεπτεμβρη να κανω και εγω διακοπες ..
12 μερες φλαουερ ειμαι την μερα εχει 29 c με κλειστα τα φωτα και το βραδυ βαζω υγραντιρα + cooltube 25-27 C με αναμενα τα φωτα χεχε με 250βατ λαμπα..
τωρα ομως πρεπει να βαλω την μεγαλη λαμπα αν την σηκωσει αλλιως θα συνεχισω με την μικρη ετσι και αλλιως ξηλωσα τους μαμιαδες και εχω 2 τρυπες ..
οριστε οτι εχει απομεινει :laughing:

και εδω το καμαρι μου
 

astrix

Member
καλημερα φιλοι μου ειχα καιρο να μπω.
φευγει και ο αυγουστος αντε μηπως κανουμε κανα γροου τις προκοπης
λοιπον αποτυχια το σκρονγ ειχα ερμαφροδιτα και δινω μαχη με τους θριπες δεν ψοφανε τα μπασταρδα .

52 μερες φλαουερ το μεγαλο που ειναι στην μεση το σαββατο λεω να το κοψω κουτσα στραβα εβγαλα λιγο χορτο για καλοκαιρι πιστευω ειναι καλα .


τα μικρα θελουν 1-2 εβδομαδες ακομα αλλα μυριζουν πολυ ωραια για μεζεδακι ειναι οτι πρεπει ..

ρε αουντοραδες λυστε μου μια απορια γιατι δεν εχω βαλει ξανα εξω εχω ενα αμνισια χειζ εξω απο τον απριλι δεν εχει σχηματισει ακομα παπα εχει πεταξει κατι τριχουλες αλλα δεν προχωραει τα δικα σας εχουν κανει κομματι παπα?
 

tjo

life gardener
Veteran
ρε αουντοραδες λυστε μου μια απορια γιατι δεν εχω βαλει ξανα εξω εχω ενα αμνισια χειζ εξω απο τον απριλι δεν εχει σχηματισει ακομα παπα εχει πεταξει κατι τριχουλες αλλα δεν προχωραει τα δικα σας εχουν κανει κομματι παπα?

αν δεν έχει κάνει ακόμα φούντα-λογικά- θα αργήσει στο φλάουερ,δλδ να τελειώσει!..αν βολέψει όμως ο καιρός και τελειώσει,τότε θα γίνει σούπερντούπερ...

πσ ..σχετικά με τα μεζεδάκια σου,δε λέω καλοί οι μεζέδες αλλά χωρίς κύριο πιάτο δεν γίνεται...:tiphat:
αει να διω μικρέ μ τί θα κάμεις εφέτος και τι θα σπόρο θα φυτέψεις???...
 

astrix

Member
γεια σου θειο σπορο θα βαλω κανα haze αλλα οχι ακομα,
ετοιμαζω ενα ταπερ δοχειο με μπουρμπουληθρες να δοκιμασω λιγο υδροπονια θα βαλω κανα ιντικα να δω πως θα παει και ο θεος βοηθος :laughing:
 

astrix

Member
uptade λοιπον -
ξεκινησα να φτιαξω 2 κουβαδες 20λιτρα αγορασα μια τρομπα αερα 10βατ εβαλα τις αεροπετρες μια σε καθε κουβα και δοκιμασα , κατι μου λεει οτι δεν επαρκει το οξυγονο ,εβαλα 2 αεροπετρες σε ενα κουβα και τελικα θα βαλω ενα φυτο να ειμαι σιγουρος για γλιτσα και αρρωστιες ,
χθες εβγαλε το κρανος


εχω κατι αποριες ανεβασα την σταθμη του νερου λιγο κατω απο τον πετροβαμβακα αλλα με τις μπουρμπουληθρες εβρεχε τον πετροβαμβακα και μουσκεψε πολυ παιζει προβλημα με αυτο ? κατεβασα την σταθμη και ποτιζω με το χερι ,

στη αρχη τι τους ριχνετε για φαγητο ? εγω εριξα λιγο micro Μονο ec 0,5
χθες εφτιαξα το νερο στο 5,6ph και το πρωι ηταν 7,2 σαν πολυ δεν ανεβηκε?

εβαλα στο χωμα ενα σπορο και μου βγηκαν διδυμα χαχα

οριστε αληθεια λεω
 

ironagxos

Member
Γειά σου astrix, καλή αρχή καλοκαιριάτικα! Με ποια λάμπα θα το τρέξεις;
Θα χάσεις πολλή χρόνο αν κάνεις τη γκέλα που λες και ρισκάρεις διάφορα...
Δώσε αρκετές ώρες φως στην αρχή(20 και πάνω) μπας και προς την 4-5 βδομαδα βγάλουν προανθούς.
Στην αρχή τράβα τα και δέσ' τα με σκινάκι, όπως νομίζεις πως ταιριάζει στο κάθε φυτό.
Αν δεν βγάλουν προανθούς, γύρνα τα 4-5-6 βδομάδα, όποτε σε βολεύει το προγραμμα σου, κάνε την διαλογή και βάλτα στις τελικές θέσεις... Θα έχουν απλώσει αρκετα για να έχεις ωραία φυλλοσκεπή όσα και να σου μείνουν στο τέλος.
Και στην τελική παιζει και λίγο ρίσκο με τον αριθμό όταν έχεις και αρσενικά...
kalhsperes antartist!!!epeidh m eniaferei t thema aderfe m tha hthela n rotiso.....legontas pare t sxoinaki kai travata kai desta;;den t polykatalaba;;kathe kladi pou anaibenei t kataivazeis pros ta kato siga siga kai t deneis sthn akrh ths glastras;;; afto;;;---kamia photo - info gia afto t tip antartist;; thanks...giati exo mia 4da kai go ka eimai eidh 1 mhna veg kai leo n synexiso allo toso...
*kserei kapoios n m pei gia ta strain apo rqs northern light kai critical oson afora t feeding---mexri pote tentoun aftes h indica;;giati exo kati kitriniles fysiologikes n ypotheso..kai extra afto thelo n trone oso poio omoiomorfa hliash mporun!!!
 

ironagxos

Member
kalhspera astrix!!!.n rotiso n matho thelo file m....t dyxti t diastaseis anoigmata prepei n exei;;;(n prospathiso kapoia panteta na kano..episeis s poio ypsos analoga m thn koryfh to topotheteis;;;kai poia evdomada peripou ;;afou gyrisoun ta fota 12-12;;;;
 

antartist

Member
kalhsperes antartist!!!epeidh m eniaferei t thema aderfe m tha hthela n rotiso.....legontas pare t sxoinaki kai travata kai desta;;den t polykatalaba;;kathe kladi pou anaibenei t kataivazeis pros ta kato siga siga kai t deneis sthn akrh ths glastras;;; afto;;;---kamia photo - info gia afto t tip antartist;; thanks...giati exo mia 4da kai go ka eimai eidh 1 mhna veg kai leo n synexiso allo toso...
*kserei kapoios n m pei gia ta strain apo rqs northern light kai critical oson afora t feeding---mexri pote tentoun aftes h indica;;giati exo kati kitriniles fysiologikes n ypotheso..kai extra afto thelo n trone oso poio omoiomorfa hliash mporun!!!

Ρε Άγχος, στο είπε και ο Λέγκαση..!!
Μην κάνεις σκόρπιες ερωτήσεις απο εδώ και από κει!!! Δεν είναι όμορφο!! Από την στιγμή που είσαι μόνιμος εδώ και μπράβο σου, άνοιξε το θρεντάκι σου, συνετά και συμμαζεμένα για να μπορέσεις να βοηθηθείς εσύ και να είναι και έυκολο για τους άλλους να τα βρούνε και να τα διαβάσουνε...
Ανέβασε και καμιά φώτο να δούμε τι καλλιεργητής είσαι..
;
Και γράφε ελληνκά αν μπορείς. Ούτε κι εγώ ήξερα ορθογραφία αλλά έμαθα εδώ.
Και αυτά που ρωτάς τα βρίσκεις όλα στο ίντερνετ...

Τα κλαδάκια τα τραβάω ένα-ένα με σκοινάκι και τα δένω στη γλάστρα ακριβώς όπως είπες!!
 

ironagxos

Member
Ρε Άγχος, στο είπε και ο Λέγκαση..!!
Μην κάνεις σκόρπιες ερωτήσεις απο εδώ και από κει!!! Δεν είναι όμορφο!! Από την στιγμή που είσαι μόνιμος εδώ και μπράβο σου, άνοιξε το θρεντάκι σου, συνετά και συμμαζεμένα για να μπορέσεις να βοηθηθείς εσύ και να είναι και έυκολο για τους άλλους να τα βρούνε και να τα διαβάσουνε...
Ανέβασε και καμιά φώτο να δούμε τι καλλιεργητής είσαι..
;
Και γράφε ελληνκά αν μπορείς. Ούτε κι εγώ ήξερα ορθογραφία αλλά έμαθα εδώ.
Και αυτά που ρωτάς τα βρίσκεις όλα στο ίντερνετ...

Τα κλαδάκια τα τραβάω ένα-ένα με σκοινάκι και τα δένω στη γλάστρα ακριβώς όπως είπες!!

ΣΩΣΤΑ!ΧΙΛΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΧΑΤΙΚΑ...ΝΑΙ ΦΙΛΕ Μ ΑΦΤΟ ΘΑ ΕΠΙΔΙΟΚΣΟ...ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΑΚΣΩ!
 

Latest posts

Latest posts

Top