What's new

МИНИ СКРОГ W.Widow под 150 вата в коко

Dr_Tre

Member
БГ варианта е P. semilanceata, брал съм ги в Родопите, те са едни дребни със заострена шапка.:tiphat:
 

Billy Bones

Active member
Ами да вземем да си спретнем една тема за гъбарството. Аз не съм с кой знае какъв опит, но май отново запалих фитила. Гледал съм само обикновен Cubensis, така че евала за сайта Тракия!
 

Astral

Member
Слагам 1 глас ЗА салвиа дивинориум....живот и здраве скоро ще се пробвам и аз.Някой има ли опит в БГ с отглеждането.Чел съм че е претенциозна доста...особенно към влажността.Трипа е незабравим...не случайно се превежда чая на пророците!
 
C

coco fknbrice

не трябва ли изпарител за салвията? доколкото знам трудно гори
 

_Ina_

Active member
Veteran
Зна4и ходите и за гъбки,а? аз от нашенските още държа 200,300 и все не ги изяждам. Нещо съм отвикнала и не знам как ще ми доидат.:)
 

Astral

Member
не трябва ли изпарител за салвията? доколкото знам трудно гори

Бонг и лула вършат добра работа....разковничето е във високата температура при която се отделя салвинорин А - един от най-мощните психеделици!
 
C

coco fknbrice

ин4е като ги държиш да седят по добре ги смеси с мед да стоят в бурканче ммммм колко вкусно става само.
 

_Ina_

Active member
Veteran
Аз ги слагам в гъбени супи,но нали бях бременна,раждах и от 4 години не съм яла:) Миналата есен ходихме на планина,брахме и така си стоят понеже винаги ве4е сме изпили твърде много бира и не ги изяждаме. Преди полу4авах просветления от тях хаха
 

_Ina_

Active member
Veteran
И меда става,да:) И в тия вкусна 4аша дето са булъон4етата пак е добре.
 

vgmve

New member
Точно както астрал каза. Ключът е в температурата, тъпчеш яко надробената салвия в малка луличка, ако имаш запалка с реотан (електрожен) още по-добре. Палиш ,опъваш на "дроб" колкото можеш. Всеки сам ще разбере за кво иде реч(не мога да го опиша с думи).
Кик повече от 3мин. не сам имал, най-много се издранчах от 10х салвия екстракт, поръчан от нета, 5х екстракта пак от нета беше малко по-слаб пак 3 мин. ефект.
 
Top