What's new

MicroFridge Growbox, 150W HPS Jurnal

Status
Not open for further replies.

edster

Member
paff esti un maestru man...felicitarile mele....parerea mea ca daca le mai lasi o saptamana...o sa ai o treaba reusita.
pace si succes la recolta
 

Paff

Member
paff esti un maestru man...felicitarile mele....parerea mea ca daca le mai lasi o saptamana...o sa ai o treaba reusita.
pace si succes la recolta
le las si inca doua...am zis ca nu ma ating de ele pana nu sunt gata. Vreau sa le savurez la adevarata lor valoare

P.S. -Care sunt conditiile optime de temperatura, umiditate si flux de aer pentru uscare?
 

sznake

jarhead
Cam inca 2 saptamani vroiam sa iti zic si eu dar vad ca ti-a zis deja cineva acelasi lucru :)

Bv, cam micuti, dar zaharosi ai naibii :D
 

dubite

Member
Paff;3492355 P.S. -Care sunt conditiile optime de temperatura said:
Sub 50% umiditate
Temperatura 19 - 21 de grade
flux de aer - se face gradual; la inceput cam 8 ore lasi geamul deschis si restul de 16 inchis si diminuezi pana la o ora pe zi. as face procesul noaptea (din experientele avute gustul e mai bun daca primesc aer curat noaptea)
 

dalin

Member
paff sa stii ca mi-ai facut un serviciu...asta urma sa intreb si eu dar uite ca am si primit raspunsul :d.bun de bagat la cap!

paff !cat vezi o schimbare la ele sa postezi....ca si eu sunt in aceeasi perioada ca tine trebuie sa se schimbe culoarea:D numai ca io nu am cum sa fac poze la tricomi
 

Paff

Member
9 saptamani flower :dance013:
 

Attachments

  • DSC00382mr.JPG
    DSC00382mr.JPG
    136 KB · Views: 23
  • DSC00384mr.jpg
    DSC00384mr.jpg
    127.5 KB · Views: 19
  • DSC00391mr.jpg
    DSC00391mr.jpg
    128.7 KB · Views: 17
  • DSC00387mr.jpg
    DSC00387mr.jpg
    91.3 KB · Views: 19

Paff

Member
... si tricomii care incep sa-si schimbe culoarea :tiphat:
 

Attachments

  • DSC00364mr.jpg
    DSC00364mr.jpg
    67.5 KB · Views: 16
  • DSC00365mr.jpg
    DSC00365mr.jpg
    77.9 KB · Views: 14
  • DSC00370mr.jpg
    DSC00370mr.jpg
    77.3 KB · Views: 20
  • DSC00371mr.jpg
    DSC00371mr.jpg
    78.6 KB · Views: 16
E

evilkid

arata superb :D almost harvest :D mare rabdare ai avut cu ele... :D felicitari

cum e mirosul in box?:D cand le tai?:D
 

Paff

Member
Le voi mai lasa o saptamana sa se coaca bine... iar cu mirosul... acceptabil. Uneori cand ajung seara acasa, se simte putin... un iz asa... dar daca umblu la ele, sa deschid usa 5 min.... pute cateva ore in toata casa ca la cofeeshop
 

Paff

Member
sa incerci sa le uzi cat mai putin spre deloc in ultima saptamana... sa fie asa mai puternice :D
Chiar am obs. ca in ultimul timp consuma mai putina apa... iar de la ultimele doua udari am incetat cu alti aditivi si le ud doar cu apa
 

Paff

Member
Le voi usca in acelasi box in care le-am crescut.... pana aici am priceput, dar cat timp dureaza uscarea sau cum le verific daca sunt gata de bagat la borcane ?:tiphat:
 
Last edited by a moderator:
E

evilkid

iei un bud..si indoi tulpina... dak se rupe, e uscat... dak se indoaie, mai trebe lasat.. in medie cam 7 zile dureaza uscarea

eu le-as mai lasa doar cateva zile...2-3... ca deja au inceput tricomii sa isi schimbe culoarea
 
Status
Not open for further replies.
Top