What's new

MicroFridge Growbox, 150W HPS Jurnal

Status
Not open for further replies.

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
eu o las sa imi demostreze ca nu mai are nevoie de acele frunze si sa isi ia toate substantele stocate in ea. adica o dau jos doar cand e uscata total.
dar fiecare cu metoda lui. mie imi place sa las natura sa isi vada de treaba.

cam atat cu discutia asta ca nu cred ca e rost de offtopic chiar pe fiecare thread.

Paff, bafta cu fetele si daca vrei ca aceasta discutie sa fie mutata de aici anunta-ma! :wave:
 

ganjamind

Member
din partea mea o poti muta,in ceea ce priveste acesta "tehnica" raman la a mea,in rest sunt deschis oricarei idei.
Ce este drept nici nu imi place sa vad alta culoare decat verde inchis pe frunze,imi hranesc si vizualul prin aceasta tehnica si consider ca si functioneaza.
Am patit la un mazar dupa cum iti voi arata.
Asa arata inainte si dupa ce am taiat toate frunzele afectate...de ce s-au uscat asa nici acum nu pot sa imi explic.
am facut un flush si apoi a fost ok.
 

Attachments

  • d5.10.jpg
    d5.10.jpg
    65.3 KB · Views: 10
  • d5.10..jpg
    d5.10..jpg
    66.2 KB · Views: 13
  • d5.10...jpg
    d5.10...jpg
    81.5 KB · Views: 13

ganjamind

Member
apoi a inceput sa arate asa :D
Stiu ca nu am facut o manichiura prea grozava....eram la primul grow reusit.!
Poti muta posturile unde doresti tu .


Pace.
 

ganjamind

Member
si atasamentele....
 

Attachments

  • i 11.12.jpg
    i 11.12.jpg
    74 KB · Views: 14
  • i 11.12..jpg
    i 11.12..jpg
    88.4 KB · Views: 11
  • j15.12....jpg
    j15.12....jpg
    34.3 KB · Views: 13

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
uuu... amprente... se mai aude ceva de baza aia de date?

paff, amice, stiu ca asta vine tarziu, dar e motiv bun pt care fiecare substanta are o doza recomandata.... recomand sa nu (mai) faci asta...
 

Paff

Member
3 saptamani flower...
 

Attachments

  • DSCF0087mr.JPG
    DSCF0087mr.JPG
    118 KB · Views: 15
  • DSCF0080mr.jpg
    DSCF0080mr.jpg
    92.4 KB · Views: 15
  • DSCF0095mr.jpg
    DSCF0095mr.jpg
    106.8 KB · Views: 13
C

cannabis god

cool bro,arata bine patrunjelul.cate saptamani de floare vrei sa ii asiguri minim?
in orice caz,cool tube-ul ma face invidios.
pace!
ps.poti sa-mi spui te rog cat de groasa e sticla?
 

Paff

Member
@cannabis god - nu stiu cate sapt de floare voi lasa.... pana cand s-o coace
- sticla are 6 mm dar are o mica zona unde imi cam face un efect de lupa... mai am una de 3mm care o voi pune la urmatorul grow
@boltzar - din pacate nu mai pot face spatiu...
Problema mea cea mai mare este cu acel sindrom al lipsei de azot... ingalbenirea frunzelor... Cei mai dezvoltati buzi sunt cei de pe marginea box-ului care nu primesc lumina atat de puternica. Buzii din centru care primesc lumina directa de la bec sunt cam subdezvoltati si firavi... cu frunzele galbui. Am pus si un ventilator sa bata de jos in sus spre centru... m-am gandit ca din cauza aerului rarefiat in acea zona sa fie. Am vazut pe aici pe ro la cineva care a cumparat instalatia hps de-a gata, ca are ca o protectie de metal sub bec... ca la farurile auto.
 

boltzar

Member
Si asa esti tu psihopat cu detaliile :) Apuca-te si leaga-le, o sa gasesti o solutie buna pana la urma, sa le mai cobori. Adu-ti aminte la inceput, erai stresat ca nu le merge bine... si uite acum ce frumuseti ai acolo!
 
eu recomand formula flora .. 30 de euro cu tot cu transport, veg si bloom. uitete la growu meu (lowryder cfl grow) o sa vezi ce a iesit :x explozie de verdeeeee :tiphat:
 

Paff

Member
Si asa esti tu psihopat cu detaliile :) Apuca-te si leaga-le, o sa gasesti o solutie buna pana la urma, sa le mai cobori. Adu-ti aminte la inceput, erai stresat ca nu le merge bine... si uite acum ce frumuseti ai acolo!

In flower nu mai merge sa le leg... sau poate e vre-o metoda mai speciala.. Am incercat doar sa le trag mai in jos din locul unde sunt legate... si se rup... tulpinile sunt foarte rigide si imediat se frang. Merg cu ele asa... sa se incolaceasca pe cooltube...:plant grow:
 

dalin

Member
sincer am incercat acasa si merge dar ale mele erau mai inalte incearca sa tragi una intr-un colt si o sa vezi ca in 2 zile toti buzii se vor orienta dupa lumina!:D .e ca floare soarelui !
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top