What's new

μια αφροδίτη και ένα pakistan ryder

Crowmax

Well-known member
Veteran
Αρχίζει το πρώτο και το άλλο είναι σχεδόν έτοιμο :D
 

kalamakias

Member
Αρχίζει το πρώτο και το άλλο είναι σχεδόν έτοιμο :D

Λές ?:biggrin: γιατί δεν ξέρω να ξεχωρίζω πότε είναι στο στάδιο προανθοφορίας ...ο΄ποτε κάνω λίγο υπομονη μπας και γλυτώσω την μείωση του φωτός για να ανθίσει.:biggrin:


και κάτι άλλο όποιος ξέρει με το θέμα υγρασίας θα πρέπει να διατηρώ σαυτό το στάδιο η δεν χρειάζεται καν γιατι κατι τέτοι είχα διαβάσει.και ψεκασμό στα δέντρα όταν έχουν βγάλει παπάδες κάνει ή θα μου μουχλίασουν?
 

antartist

Member
Μην τα ψεκάζεις πάνω στα άνθη, στην ανθοφορία δεν θέλουν πολλή υγρασία.

Δηλαδή το κοντό τέντωσε απο μόνο του;
Δεν άλλαξες τις ώρες τελικά;

Έχει βγάλει και μουνότριχες;
 

kalamakias

Member
Μην τα ψεκάζεις πάνω στα άνθη, στην ανθοφορία δεν θέλουν πολλή υγρασία.

Δηλαδή το κοντό τέντωσε απο μόνο του;
Δεν άλλαξες τις ώρες τελικά;

Έχει βγάλει και μουνότριχες;

όχι ανταρτ δεν τις μείωσα τελικά επειδή εδώ και κάποιες μέρες έχει βγάλει αρκετές μουνότριχες. και αν σας φαίνεται και σε εσάς ότι θα αν΄θίσει δεν θα το μειώσω..

κάποιες φώτο για τον legacy ελπίζω να βοηθήσουν.



 

LegacyTron

Member
Σου έκανα κύκλους εκεί που κάτι νομίζω ότι θα βγει. Στην φωτό 1263α τσέκαρε τα σημεία ανάμεσα σε κορμό,κλαρί και φύλλο. Εκεί που γίνεται η τριπλέτα, κάτι βλέπω σαν μπουμπουκάκι, που μου κάνει για κορίτσαρος. Αν βγάλει τρίχα, είναι κορίτσι. Το ίδιο και λίγο πιο πάνω, εκεί που "πετάει" τα πράσινα "μυτάκια"
picture.php



Κι εδώ πάνω κάτω τα ίδια, αν και δεν μπορούσα να ζουμάρω πολύ. Τι είναι αυτό εκεί που σου έχω κυκλώσει που πάει να πετάξει; Μπουμπουκάκι όπως σχολίασα πιο πάνω για τρίχα ή σακούλι με σπόρια; Δεν μπορώ να διακρίνω ακριβώς...
picture.php
 

kalamakias

Member
φιλε μου λεγκασυ ευχαριστώ για τον χρόνο σου . τριχες είναι και γενικα το ότι είναι θυληκο είναι σίγουρο και τα σπορια φεμινιζντ είναι και έχει βγάλει τρίχεσ, καθόλου δείγμα αρσενικού .εμενα με νοιάζει αν είναι έτοιμο να ανθίσει αυτο δεν ξέρω να ξεχωρίζω καλά
 

LegacyTron

Member
ναι είναι έτοιμο να ανθίσει, άστο 12/12 και οι τρίχες θα μεγαλώνουν και θα παπαδέψει. Κι εγώ σ' αυτές τις σιχαμένες ημέρες είμαι, ελπίζω μέσα στις επόμενες 2 βδομάδες να δω παπάδια να σχηματίζονται....Καλή μας δύναμη αδερφέ!!
 

antartist

Member
Καλαμάκια τυχερός είσαι, μην το πεις ούτε του παπά.
Είδες το μωρό, δε σε πούλησε.
Το νου σου.
 

panas1

Member
χαχαα μαλάκα είμαστε κάτι σαν τους χαζομπαμπάδες στα μαιευτήρια...

"είναι κορίιιιιτσι είναι κορίιιιτσιι!!!!"

να τσι χαίρεσαι καλαμάκια :) καλό παπάδιασμα
 

LegacyTron

Member
Το ένα στανταράκι είναι ότι έχεις ψιλοκάψει τις ακρούλες στα κορίτσια. Μήπως αντιμετωπίζεις προβλήματα με θερμοκρασίες ή έχεις την λάμπα πολύ κοντά;

Και τσέκαρε αν σου λείπει BORON από το λίπασμα....

Ενδέχεται τα προβλήματα να προκαλούνται από το γεγονός ότι παρ'όλο που μπορεί να τους δίνεις σωστά λιπάσματα, επειδή το ΡΗ δεν μπορείς να το μετρήσεις, αντίστοιχα δεν ρουφάει και το λουλούδι τα απαραίτητα συστατικά, γιατί το νερό δεν βρίσκεται στην σωστή κλίμακα ΡΗ που χρειάζεται για να αφομοιώνει τα πάντα σωστά.

Μάι του σέντς.
 

kalamakias

Member
θενξ πάνας και στα δικά σου:biggrin:
λεγκασι η αλήθεια είναι ότι η λάμπα ειναι σε αποσταση λιγότερο του μισού μέτρου μάλλον ειμαι λίγο υπερβολικός θα το φτιαξω .
 

tjo

life gardener
Veteran
ωραιες φουντες καλαμακια:):)αντε και στα δικα μας:tiphat:
 

Crowmax

Well-known member
Veteran
Πολύ ωραίες οι φούντες συμφωνώ με τον τζο. Μπήκε και στην τελική ευθεία το ένα :yummy:
 

kalamakias

Member
Μάγκες ευχαριστώ :tiphat:
έλειψα λίγο καιρό και σήμερα είπα να ανεβάσω κάποιες φωτογραφίες

Τα πράγματα πάνε καλά εδώ και καμια 10 αριά μέρες γύρισα το φώς 13/11 γιατί έλειπα κιόλας να μην διψάνε τόσο πολύ και με αυτά και με αυτά η αφροδίτη μου τελικά άνθισε πρίν καμια εβδομάδα και έγινε πολύ ψηλή 55 cm ξεπέρασε και το πάκισταν που μου έμεινε στους 46:biggrin:

61 μέρες και σήμερα από το σιντινγκ.



 
Top