What's new

מה עושים כשנוסעים?

SoG

Member
the dry rate is very dependent on the environment its drying in and the genetics being dried out,
there is no set number for the process, then again its all environmental and bud size related

Bud+

Member
אני לא הייתי מייבש כלום בלי להשגיח עליו לפחות פעם ביום.
גם שלא יהיה יבש מידי וגם שלא יהיה בו עובש.

האופציות העומדות בפני הן כאלה:

1.להשאיר את החמודות 11 שבועות בפריחה במקום 9-9.5 שבועות.

2.לקטוף בזמן ולתת להן להתייבש במשך 15 ימים עד שאני חוזר.

3.שחבר יבוא להוריד אותן בשבוע עשירי והן יצטרכו להתייבש להן 6 ימים ללא השגחה.

אני מבין שאף אחת מהאופציות היא לא אידיאלית אבל אני עדיין חייב לבחור את הטובה ביותר.....אחוזי הלחות בחדר שבו הן יצטרכו לחכות לי הם 50-55,יש תנועה של אוויר וכניסה של אוויר טרי מבחוץ.הטופים שמנים והחלקים התחתונים הרבה פחות גדולים...צמח רגיל,לא תוצאות מטורפות וגם לא עלובות...מה דעתכם?

rootcap

Member
בעיה בעייתית....

לא הייתי הולך על האופצייה הראשונה...

בקשר לאופצייה השנייה, זה צ'אנס, יש אנשים שמשאירים זמן כזה את הפרחים לייבוש, אבל זה תלוי בגודל של הפרחים... אתה אמור לדעת יותר טוב מכולם לפי איך שהם נראים לך ולפי הניסיון שלך עם הייבושים הקודמים באותו החדר... אתה יכול לנסות להכניס לייבוש עם יותר עלים וגבעולים ככה שיהיה יותר מים על כל פרח....

בקשר לאופצייה השלישית, נשמע הכי הגיוני, אבל אתה חייב מישהו שאתה סומך עליו ב-1000000%. כך בחשבון גם שהניקיון של הפרחים לא יהיה אותו דבר כמו שאתה תנקה...

אתה לא יכול לדחות את הנסיעה בשבוע וחצי ? נראה לי הדבר הכי פשוט...

Bud+

Member
בלי ספק האופציה הראשונה.

להשאיר אותן 15 יום ב50 אחוז לחות ישאיר לך פרחים יבשים כמו קורנפלקס.
גם 6 ימים זה יותר מידי ולסמוך על חבר בקטע הזה כבר באמת תלוי בחבר. פלוס, אתה נותן למישהו להכנס לך לחבר וזו הפרצת בטחון שהפילה עד היום הכי הרבה מגדלים בארץ.

שבוע וחצי יותר ממה שהברידר ממליץ זה מתי שאני לרוב מוריד את היבול. וגם לדחות את הקציר בשבוע אחרי שאני חושב שהיבול מוכן לא פוגע משמעותית ביבול.
מה שכן, עדיף שתרים משמעותית את המנורה כדי להחליש את האור.

bud+ לא מרימים אור דרסטית מצמח זה גורם לסטרס רציני,מה שהוא התרגל אליו זה העדיפות,מקסימום שתיים שלוש סנטים גבוה יותר אבל מעבר לזה לא הייתי ממליץ

פליינג - מה קבע לך את הזמן פריחה?
כלומר מאיפה הנתון שהוא צריך לרדת בתשע וחצי?
האם זה הנתון שהגיע על הזן?
צריך להיות כתוב בכוכבית ליד זה
*בתנאים אופטימלים
קשה מאוד בפעמים הראשונות להבין מה הקצב של הצמחים בפריחה
יש סיכוי שלתת לזה לרוץ עדיף
מבחינתי הסיכון הוא בחוסר השגחה
לגבי הייבוש לצערי אין לי מה להוסיף בנושא
מקווה שיצא טוב בסוף זה מה שחשוב
אי אפשר לארגן שם מצלמה שתוכל להיתחבר אליה מאיפה שאתה נמצא?
לא בדקתי דברים כאלה אבל אולי זה יכול לעזור

bud+ לא מרימים אור דרסטית מצמח זה גורם לסטרס רציני,מה שהוא התרגל אליו זה העדיפות,מקסימום שתיים שלוש סנטים גבוה יותר אבל מעבר לזה לא הייתי ממליץ

*בתנאים אופטימלים

זה זן שאני מגדל כבר שנה,זרעים שקבלתי מחבר מחו"ל,הכלאה שהוא עשה בין אורנג' וקוש.יש הבדל עצום בין התוצאות שלו מהצמח ובין התוצאות שלי.אצלו הצמחים מסיימים אחרי 7 וחצי שבועות,גם אני הייתי מוריד אחרי 7 וחצי שבועות כי זה הזמן שהוא אמר לי שלוקח לו לסיים.היום אני כבר יודע שאצלי אין את אותם התנאים ולוקח לצמחים בערך 9-9.5 שבועות.

מצלמה אין לי למרות שמישהו פעם דיבר פה על מצלמה עם גישה מרחוק.

isranabis

Active member
Veteran
אתה יכול לקטוף ולשים בקופסת קרטון תישתדל שהצמח ישאר שלם עם הגזע ואפילו קצת מהשורש [מכוסה בשקית ניליון]זה יאיט את תהליך הייבוש,לפני שנים ראיתי את זה בסירטון של גרין האוס, ניסיתי וזה עובד יופי, אפשר לעטוף את הצמח בעיתונים ישר אחרי הקטיף ולשים בתוך קרטון סגור ,אני מדבר רק על הקיץ הכבד, שלא מישהו יעשה ככה בחורף הכל ירקב

Bud+

Member

*בתנאים אופטימלים
חצי מטר הרמה לא עושה שום סטרס ושום נעליים לצמח.

בוא נסכים שאנחנו לא מסכימים,אתה תמשיך בשלך ואני בשלי :)
כשתראה סימנים של הרמי על הצמח אחר כך תשלח הודעה לפחות לצאת גבר בעניין ;)

Bud+

Member
ואם עשיתי את זה כבר לפחות 10 פעמים ולא יצא הרמי גם לשלוח הודעה?

טוב אני לא מתכוון להיכנס שוב למעגל ויכוחים
אני אסביר את דעתי
אם תרצה לקבל אותה חופשי
לא לא
מעבר לזה אין לי מה לעשות אבל חוץ מהעובדה שאם תקרא בספרי גידול כולם לא ממליצים להרחיק דרסטית את האור
ומכיוון שאור מתפזר בצורה ריבועית אז כל סנטימטר שם משנה לגמרי כמה הצמח מרגיש וסופג
יש מיליון רשימות שמראות את האיבוד אור לפי מרחק בריבוע
לכל מנורה
וכל מנורה תגיב לך אחרת
אז אם אתה מזיז חצי מטר מנורה אלף וואט ברור שזה יפגע פחות מאשר להזיז חצי מטר 250 וואט
או פלורוסנטים לדוגמא

בלי קשר תפעיל לרגע טיפה היגיון בלי קשר לשום ספר גידול
ברגע שאתה מרגיל לצמח לכמות אור מסוים זה מה שהוא מצפה לקבל,זה הסביבה שלו
אם תמשוך את האור למעלה חצי מטר תאבד כמות אדירה של לומנס ולמעשה אתה תודיע לצמח שהוא צריך לסיים כי העונה נגמרה
וזה עלול ליצור סטרס מיותר וגדילה מאוד תקועה
זה היגיון פשוט
אם זה היה קורה בטבע זה היה תופעה על טבעית אז למה לדעתך שבארון הפנימי זה יהיה שונה
אני ממש לא אתווכח איתך אם יצא לך הרמי או לא,מכיוון שזה תלוי בעובדה שראית בכלל שיצאו לך גם בולבולים או לא
זה לא משהו מובהק וברור שבנאדם ישר קולט שיצא לו בולבולים של סטרס,לא תמיד זה בכמות גדולה אבל היא מספקת כדי להפריע לתהליך הפריחה
מכיוון שאני ראיתי את זה רק על הפרחים שלי וקראתי על זה גם אני דיי מסכים עם זה
אני אישית בכלל לא מבין על מה הויכוח
לא צריך להיות גאון בשביל להבין את זה
רק צריך להיות פתוח ועם היגיון בסיסי
וכן יש סיכוי שגידלת זנים יחסית עמידים אז הם לא הפכו להרמיז
אם תתקל בזנים יותר רגישים לא בטוח שתיתקל באותה התגובה
אבל אין לי ספק שבשני המקרים איבדת טונה של אור בדרך
ואין לי מושג על מה אתה מתווכח זה נתון בסיסי

SoG

Member
angel, distant light will not turn a plant Hermie
yes you lose lumen with distance etc..
the plant will simply stretch to reach the light
developing spacy inter nodes and flimsy structure

by my opinion and experience with a few strains
it depends on the flowering period
the timing to be more exact
the plant doesn't continue to grow to the light continuesly
at some point it will stop and no longer grow towards the light
if at that point you take from it what precious light it had you will induce stress into the system
weaker plants will more likely show stress than stronger plant (a correct rule that applies to all stress)
if the plant has stopped it's growing and started his swelling,what is most likely the case here
it will not react well at all
total waste of money and time and it will definetly stunt the growth
if you move the light while the plant is still growing it's fine,i thought that was obvious,but in his stage it's not fine and the weed will not grow higher
i donno what the arguement is about
i have here 14 plants in the room
i have one on the side that stopped growing and never continued to grow higher,that's his genetics and he stopped where he decided too,even after i moved the lights up several times,it didn't induce any stress because she's a strong strain,even the spider mites and thrips can't eat her leaf's and they've been trying
strong genetics is great against bad farming decisions and it can be very misleading because of that fact
sog just try to imagine what your doing in nature
at a certain point,suddenly the plant loses half of it's power intensity if not more,from summer to almost winter suddenly,what do you think that would do outdoors to a plant and tell me why it would act any diffrently inside?
like i say again
forgiving plants may not react this way because that's their nature,they have survived in the outdoors through worse conditions than i can inflict on them and they will flourish no matter what you do
and there are those who need better care,more precise reactions and attention
you guys can argue with me as much as u want but i had a beautiful flowering plant show hermie signs three or four days after i moved the light about 20-30 cm's,the flowers bud production almost completely stopped from that point and almost no progress could be seen anymore
if the genetics aren't very stable or need better care tough luck,you guys don't know what genetics he has so why risk putting the plant through that stress
he might come back home and see the plant almost in the same state completely(if he's lucky)
i really don't want to argue
like i said 50 times before
this is my O P I N I O N

isranabis

Active member
Veteran
יש מצב שבמרחק מסויים לא יהיה הבדל בין פלורוסנט לנל"ג,אם הנל"ג במרחק מטר והפלורוסנט במרחק שני סנטימטר אז הצמח מקבל יותר אנרגיה מהפלורוסנט,לא עשיתי חישובים אז אל תתפסו אותי במילה אבל כדאי לחשוב על פלורוסנט צהוב בתור פיתרון הוא גם לא מחמם

Bud+

Member
יעני אם יש יום מעונן שמגיע רק רבע מהאור הצמח יוציא בולבולים?

תודה לכולם על כל העצות,הסבלנות לחפירות שלי והמידע המועיל.

תמונה ראשונה של צמיחה מתחת ל360 וואט פלורסנטים.

תמונה שניה של הפריחה מתחת למנורת 600 וואט.

שתי התמונות צולמו לפני השקיה אז לא לכעוס אם הן קצת עצובות:)

השקיה:
כולם יקבלו 2/3 מכמות המים שאני הייתי נותן.רק מים ללא תוספים וללא דשנים.

אור:
הטיימרים הוכיחו את עצמם נקווה שלא יעשו פאדיחות.

טמפרטורה:
המזגן מחובר לטיימר,עובד מצויין,נקווה שלא יגמר הגז עד שאני חוזר.

קטיף:
אני אקטוף אותם בעצמי כשאני אחזור.
היום הסתיים השבוע התשיעי,רק 25% מהשערות הלבנות הפכו לחומות.אני אקח את הצ'אנס שלי איתן ומקווה שהן יפנקו אותי כמו שאני פינקתי אותן:)

בוא נראה מה ישאר פה כשאני חוזר:biggrin:

Attachments

• 1.jpg
    1.jpg
    77.1 KB · Views: 13
  • 2.jpg
    2.jpg
    121.5 KB · Views: 13

Latest posts

Latest posts