What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Meddig érdemes autokat átültetni a végleges helyükre?

redmaster

Member
Ugye átültetéskor lelassul a növekedés... Jövő héten jönnek a magok, de csak júl. elején fogom tudni megvenni az összes földet a gödrökbe, viszont nem szeretnék addig várni az ültetéssel, elindítom őket cserépbe. Max meddig érdemes átültetni őket úgy, hogy még tudjanak nőni?
 

foazegyensuly

Well-known member
én még virágzáskor is ültettem át és semmi baja nem lett azonkívül hogy ráragadt a közegem. csak majd ugyanolyan földet használj mint amiben volt.
 

Blekketekk

Active member
Ugye átültetéskor lelassul a növekedés... Jövő héten jönnek a magok, de csak júl. elején fogom tudni megvenni az összes földet a gödrökbe, viszont nem szeretnék addig várni az ültetéssel, elindítom őket cserépbe. Max meddig érdemes átültetni őket úgy, hogy még tudjanak nőni?
Minden a technikán múlik, simán átültettem a sajátjaimat akár többször is. A lényeg hogy valamelyest be kell szőjje a közeget a gyökér, de ne teljesen mert akkor elkezd virágozni. Mindent készíts elő ami szükséges hogy ne közben kelljen kapkodni. A kis poharat vagy amibe van, finoman nyomkodod oldalt és alul, a tenyeredet a szár köré fekteted és meg fordítod fejjel lefele. Ha óvatos és ügyes vagy, akkor semmit nem vesz észre belőle a virág. Mi felénk úgy mondják, finoman csináld de határozottan mint ha pinát nyalnál… 😃✌️
 

redmaster

Member
Minden a technikán múlik, simán átültettem a sajátjaimat akár többször is. A lényeg hogy valamelyest be kell szőjje a közeget a gyökér, de ne teljesen mert akkor elkezd virágozni. Mindent készíts elő ami szükséges hogy ne közben kelljen kapkodni. A kis poharat vagy amibe van, finoman nyomkodod oldalt és alul, a tenyeredet a szár köré fekteted és meg fordítod fejjel lefele. Ha óvatos és ügyes vagy, akkor semmit nem vesz észre belőle a virág. Mi felénk úgy mondják, finoman csináld de határozottan mint ha pinát nyalnál… 😃✌️

Oké de mennyi a max idő amit pohárba/cserépbe tölthet ha átültetésről beszélünk (outdoor, gödör, florimo általános + lehet marhatrágya) Meg persze veszek vmi tápot
282225881_1138583446688920_4842003798960725743_n.jpg


Ezek a magjaim, az autokat mind elrakom, a NL-ből lehet csak 2-t. Az a helyzet, hogy megvan a végleges hely de még nincs teljesen megcsinálva, még kell vagdosni teret csinálni meg gödröt ásni. 2-3 nap alatt meg tudom csinálni viszont most csak 20L földet tudtam venni, majd hó végén, júli elején tudok csak normális mennyiséget venni nekik. Minimum 200L-t. 20-ra gondoltam az autoknak 30ra a NL-nek elég lesz? Na persze az átültetéses választ várom. Ma indul a csíráztatás, napló nem lesz, mert egy speciális online naplót akarok készíteni, AKA egy weboltalt ahol a naplót vezetem. Ez kicsit később indul majd, ha kész megosztom veletek a linket és akit érdekel az követheti.
 

Blekketekk

Active member
Oké de mennyi a max idő amit pohárba/cserépbe tölthet ha átültetésről beszélünk (outdoor, gödör, florimo általános + lehet marhatrágya) Meg persze veszek vmi tápot
View attachment 18724967

Ezek a magjaim, az autokat mind elrakom, a NL-ből lehet csak 2-t. Az a helyzet, hogy megvan a végleges hely de még nincs teljesen megcsinálva, még kell vagdosni teret csinálni meg gödröt ásni. 2-3 nap alatt meg tudom csinálni viszont most csak 20L földet tudtam venni, majd hó végén, júli elején tudok csak normális mennyiséget venni nekik. Minimum 200L-t. 20-ra gondoltam az autoknak 30ra a NL-nek elég lesz? Na persze az átültetéses választ várom. Ma indul a csíráztatás, napló nem lesz, mert egy speciális online naplót akarok készíteni, AKA egy weboltalt ahol a naplót vezetem. Ez kicsit később indul majd, ha kész megosztom veletek a linket és akit érdekel az követheti.
Szóval egy-két dolgot tisztázzunk. Mekkora pohárba kezdi az életét? Hol neveled elő, lámpa alatt, ablakban/teraszon? Gerillába mennek, vagy folyamatos kontroll alatt tudod őket tartani? Ha igen mennyi fényt kap? Én azt gondolom így hirtelen felindulásból, 8-10 napnál többet ne hagyd pohárban, én sem szoktam, azzal biztosra mégy. Én földet nem szoktam ki hordani a “határba” de ez az én lustaságom. Marha trágya meg perlit vagy kókusz meg fehér tőzeg azt ennyi, de ez tényleg csak lustaság miatt. Jut eszembe, autoflower. Feltétlenül szerezz be symbivit nevű csodagombaszerből! Apró pénz. 😉 Fotósok alá nem szoktam erőltetni de az autokat ez nélkül el sem inditom. Vissza kanyarodva, max két hét és ültessed kifele! Még egy tanács a végére, már a pohárba is nagyon szellős legyen a talaj, ez kurva fontos. Béka!
 

redmaster

Member
Szóval kis cserepekben indulnak, 1-1.5L kb. Tudom pohárba jobb lenne, de vannak cserepeim, poharam nincs. Persze lehetne venni. Előnevelés simán kint a napon, a kánikulára való tekintettel ilyenkor árnyékba viszem őket. Lámpa nincs, sosem indooroztam. Egyetlen gond h 3 műszakban dolgozom, és hát nem tudok mindig otthon lenni, hogy ha esetleg nagyon felmelegszik az idő, árnyékba tegyem. Van olyan személy aki tud mindenről és megtehetné helyettem, de nem a leg beszámíthatőbb. Valszeg sokszor megfeledkezne róla... Hely közel van, folyó csatornája partján 32-35m Hosszú 8-10m széles bozótos, akácos közepére bemásztam és letaroltam mindent fűrésszel meg metszőollóval. Nem megy oda senki be, azért a bejárato(ka)t valahogy takarom. Gerillába lesz, de szinte naponta tudom látogatni őket. Még van mit vágni meg gödröt ásni, illetve a vízre akarok még egy rejtett nyílást ahol kötéllel belemeríthetem a vedret a vízbe. Csodálatos hely de kell az óvatosság!!!
Nem tudom még h hány órát kap napot. Ezért akarok nagy területet, majd a széle mellé ami közvetlenül déllel néz szembe, rakom a lányokat. Körülöttül minden irányban kivéve észak, mindent letarolni amit csak lehet úgy, hogy nem megy a biztonság róvására. Nem tudom a florimo mennyire szellős, de egyszer adott nekem 3 szép csajt, egyik közel 2 ujjnyi vastag szárral, lekötözve. Akkor nem kevertem bele semmit csak kis műtrágyát. Most nem tudom ha veszek, nem kizárt.

BRÉKING: Egyik BB mag elrepült mikor kibontottam, de lehet majd megtalálom. Mind kiugrott a SM-s műanyag védőmicsodából mikor próbáltam kitépni a karton papírból, mivel nem lehetett normálisan kibontani. 2 a pólómon landolt ahogy últem a széken, 1 nem tudom merre repült. A szobában van valahol, úgyis takarítanom kell, ha meglesz vagy elteszem ha még időben lesz, vagy meghagyom jövőre.

Az összes mag nedves papírtörlőben.


Feltétlenül szerezz be symbivit nevű csodagombaszerből!

Utánanéztem, felkeltette az érdeklődésem, de kérlek mondd el, hogy pontosan miben segít, és hogy milyen mennyiség kell egy növényhez.

Köszi egyébként az útbaigazítást! Minden jót!
 

Blekketekk

Active member
Szóval symbivitről nagyon tömören: A SYMBIVIT természetes eredetű mikorrhiza gombákat tartalmaz, amely hifa-hálózata segítségével megnöveli a gyökér víz- és tápelem felvételére szolgáló felületének nagyságát. Ez a kapcsolat a növény egész életében fennmarad, így serkentve a növény fejlődését és a betegségekkel szembeni ellenálló képességét.
Én a 30 grammosat szoktam 4-5 növény alá elosztani. Meg foglya hálálni a virág! Pohár? Teljesen jó a cserép is. 7-8. napon szoktam óvatosan belesni a pohár/cserép és a közeg közé, ha látod hogy a gyökér fehérlik, azonnal ültesd ki! Akácos? A legkirályabb hely, ha biztonságosnak érzed akkor simán fasza! A fórumon ha rákeresel, le van írva az akác jelentősége, nitrogén stb… ami még fontos lehet, bár írtad hogy naponta tudod látogatni, mulcsozz megfelelően. Florimos közeggel még nem volt dolgom, de itt több helyen láttam már naplókat vele, ez sok mindent elárul. Patak a környéken? Ez óriási! Sok szerencsét és sok-sok napsütést kívánok a projekthez!
 

redmaster

Member
Szóval symbivitről nagyon tömören: A SYMBIVIT természetes eredetű mikorrhiza gombákat tartalmaz, amely hifa-hálózata segítségével megnöveli a gyökér víz- és tápelem felvételére szolgáló felületének nagyságát. Ez a kapcsolat a növény egész életében fennmarad, így serkentve a növény fejlődését és a betegségekkel szembeni ellenálló képességét.
Én a 30 grammosat szoktam 4-5 növény alá elosztani. Meg foglya hálálni a virág! Pohár? Teljesen jó a cserép is. 7-8. napon szoktam óvatosan belesni a pohár/cserép és a közeg közé, ha látod hogy a gyökér fehérlik, azonnal ültesd ki! Akácos? A legkirályabb hely, ha biztonságosnak érzed akkor simán fasza! A fórumon ha rákeresel, le van írva az akác jelentősége, nitrogén stb… ami még fontos lehet, bár írtad hogy naponta tudod látogatni, mulcsozz megfelelően. Florimos közeggel még nem volt dolgom, de itt több helyen láttam már naplókat vele, ez sok mindent elárul. Patak a környéken? Ez óriási! Sok szerencsét és sok-sok napsütést kívánok a projekthez!


Köszönöm a leírást, közben rákerestem és olvastam róla. Nekem drágának tűnt először, de 30 gramm 4-5 növényre tényleg aprópénz. Jövő héten rendelek 2-3 30 grammosat. Mikortól lehet nekik adni, és csak egyszer kell? Milyen formában jön? Por? Folyadék? Hogy juttatod a gyökerekhez? Vízbe kevered öntözésnél? Patak nem a környéken van, hanem az egész 30,x8m susnyás közvetlenül a partján van, és tudok csinálni egy kis kijáratot a vízhez közvetlenül a növények mellett. Ott a víz egy köpésre. Talán még közelebb ;)
 

Blekketekk

Active member
Köszönöm a leírást, közben rákerestem és olvastam róla. Nekem drágának tűnt először, de 30 gramm 4-5 növényre tényleg aprópénz. Jövő héten rendelek 2-3 30 grammosat. Mikortól lehet nekik adni, és csak egyszer kell? Milyen formában jön? Por? Folyadék? Hogy juttatod a gyökerekhez? Vízbe kevered öntözésnél? Patak nem a környéken van, hanem az egész 30,x8m susnyás közvetlenül a partján van, és tudok csinálni egy kis kijáratot a vízhez közvetlenül a növények mellett. Ott a víz egy köpésre. Talán még közelebb ;)
Kérlek szépen, a symbivit “por” állagú ilyen szürke szemcsés iszonyat. A 30 gézás kiszerelés tényleg apró pénzbe kerül. Lehelletnyit szoktam szórni már az előnevelős közegbe is, a maradékot pedig a végleges helyre szórom a palánta gyökérlabdája alá, hogy most belekevered a földbe vagy csak alá szórod az rajtad áll. Ha esetleg a helyed ahol lesznek a virágok jövőre is beülteted, a mikorrhiza ott marad a földben és dolgozik továbbra is elvileg. ✌️
 

f2obsession

Active member
Ha az az akácos elég öreg hozzá, érdemes az alattuk fellelető talaj felszínét 1-2 centi mélységig összekaparni (ha vannak gödrök, ott sokkal vastagabb is lehet ez a réteg). Elvileg ilyen laza, omlós, sötétbarna föld. Régi gazdák magházföldnek hívták. Érdemes a kihordott közegbe keverni, jó a szerkezete és nitrogéndús (nem hiába szokott az akácosok peremén szép nagyra nőni a vadkender, meg a csalán is). Igazából ha elég tisztán sikerül kitermelni, önmagában is kiváló közeg a céljainkra.
 

redmaster

Member
A csalán valóban szép nagy, meg is csípett párszor :D Arra szeretnék még tanácsot kérni, hogy oldjam meg ebben a kánikulában az előnevelést lámpa nélkül? Dolgozni menni kell addig pedig nem tarthatom őket sötétbe pláne nem a fotósokat. Egyébként a magok szépen csíráznak, a NL-ket akár ültethetni is lehet, az Auto JH kicsit lassú de legalább csírázik, a 2 Auto BB mag talán most kezd csak. A fotósok mindig hamarabb kicsiráznak?
 

Blekketekk

Active member
Hogy hogy old meg? Én ültetés után félárnyékba tenném, egy fa tövébe árnyékba vagy ilyesmi, lényeg hogy ne tedd tűző napra, törekedjen arra hogy mindig legyen nedves a közeg, de ne ússzon benne a magonc. Az hogy melyik mag mennyi idő alatt csirázik, szerintem nem függ attól hogy autoflower vagy fotós. Én annyit szoktam még tenni hogy egy félbe vágott átlátszó pet palackot teszek rá mint egy búra, alul és felül ki lyukasztva, ez védi a széltől, és kis mikroklíma tud kialakulni alatta.
 

redmaster

Member
Szóval NL-k már ültethetők főleg 2-nek hosszabb a csirája de holnap 2ig kibírják zsepibe. A 3db Auto Jack Herer-nek még kicsi a csirája, a két bb épp dugja ki a csiráját. Jövő héten pont éjszaka dolgozom (3 műszak) szóval rájuk tudok akár 20 percenként is nézni h ne kerüljenek napra, de aztán az itthoniakkal kell megoldanom ezt, akikbe hát nem akarom mondani h nem bízok de ebbe a hőségbe nagyon kell rájuk figyelni. Köv. héten meg délután itthon vagyok szóval a nagy hőségben itt leszek velük. Valahogy meg fogom oldani. Rövidesen lövök fel képeket a magok állapotáról. Peace&Smoke!

Edit: Biztos vagy benne h az a búra nem főzi meg a növényt?
 
Last edited:

redmaster

Member
Képek:
IMG_20220623_195150.jpg
IMG_20220623_194958.jpg





IMG_20220623_195034.jpg


Edit: Jobb oldali BB mag már egy ideje úgy van... megrepedt de kb annyi. Meg kell keressem az elrepült bb magot és épp nagytakarítás közepén repült el ki tudja hol van :( Volt már auto bb-m és szerettem, nem szeretnék csa 1et, az is ha túléli a meleget...
 

Blekketekk

Active member
Szerintem is @Skinning nél a pont, Figyu ha tartassz attól hogy be rohad, hagyd a búrát a picsába. Nekem eddig mindig segített, annyi volt a lényeg hogy legyen rá alul is és felül is vágva szellőző. De ezt tényleg elhagyhatod. Sokan nem is alkalmazzák. Én mindig, de én mondjuk sok minden mást szarul is csinálok. 😅 egy jó tanács a végére, ebben az évben igyekeztem mindent jobban csinálni mint az előtt, a legelső dolog a sikerhez hogy ne nézegesd/baszogasd 20 percenként! 😃✌️
 

redmaster

Member
Rég volt outdorom, anno mini folia házat csináltam h védjem a kicsiket a környezeti hatásoktól... akkor csináltam saját loginkám szerint lent és fent is vágtam szellőzőt (hideg lent meleg fent alapon) de hát ilyen időbn mi a hideg? csak a mount everest... Holnap délutőán mind földbe lesz, ami kibújik kibújik, ami nem, nem.
 

Blekketekk

Active member
Rég volt outdorom, anno mini folia házat csináltam h védjem a kicsiket a környezeti hatásoktól... akkor csináltam saját loginkám szerint lent és fent is vágtam szellőzőt (hideg lent meleg fent alapon) de hát ilyen időbn mi a hideg? csak a mount everest... Holnap délutőán mind földbe lesz, ami kibújik kibújik, ami nem, nem.
Ne szarjá be, ha nem fullasztod meg vízzel és laza a közeg, akkor minden yo lesz 😉
 

foazegyensuly

Well-known member
Hogy hogy old meg? Én ültetés után félárnyékba tenném, egy fa tövébe árnyékba vagy ilyesmi, lényeg hogy ne tedd tűző napra, törekedjen arra hogy mindig legyen nedves a közeg, de ne ússzon benne a magonc. Az hogy melyik mag mennyi idő alatt csirázik, szerintem nem függ attól hogy autoflower vagy fotós. Én annyit szoktam még tenni hogy egy félbe vágott átlátszó pet palackot teszek rá mint egy búra, alul és felül ki lyukasztva, ez védi a széltől, és kis mikroklíma tud kialakulni alatta.
így van árnyékba vagy tető alá ennyi ott is kifognak kelni.
 

Latest posts

Latest posts

Top