What's new

Magic Mushrooms

C

Ca2

A nie da rady np. wyrzucić ze słoja zawartość i sterylnym nożem wyciąć część zdrowej grzybni?
 

Muczaczo

Member
Wszędzie zawsze powtarzają, żeby taki słoik od razu wyrzucić i się tym nie bawić. Możliwe jest na pewno, ale w domowych warunkach utrudnione. Ogólnie to po prostu gra nie warta świeczki. Widzisz, kolega wprowadził zanieczyszczenie zaszczepiając wszystko sterylnie i bardzo uważając na zanieczyszczenia. Myślę że z zakażonym ciachem nie będzie łatwiej ;).

Pzodro
 

Hera

Member
Mam pytanie czy bezpieczne jest zamawianie z FSRE ? i czy odciski w obecnym prawie sa legalne ? i co myslicie o tej odmianie ? semilanceata (from Poland)
 

Muczaczo

Member
Zarodniki są jak najbardziej legalne. Czy bezpiecznie zamawiać z FSRE? hmm pewnie paczki czy listy z Holandii są mocniej prześwietlane, ale to tylko moje domysły. Jakby Ci go otworzyli i zobaczyli tam jakiś podejrzany pakuneczek, to kto wie czy nie poinformowaliby odpowiednie służby.
Odmiana o którą pytasz to po prostu nasza łysiczka lancetowata. Z tego co słyszałem (nie wiem czy to prawda) uprawa jej jest możliwa, ale nie jest to takie łatwe zadanie i początkujący mykolog na pewno sobie nie poradzi. Najłatwiejsze w uprawie grzyby, to grzyby cubensis.

Pozdro
 

Giet

Member
nie ma sensu chodować łysiczek i zjeść 50 żeby było dość psychodelicznie zamów coś mocniejszego zjesz 3 i będzie to samo a łysiczki w słoikach to bezsensu zresztą rosną u nas na łąkach
 

Muczaczo

Member
Łysiczki to prawie najmocniejsze grzyby na świecie. Cubensis są dużo słabsze od nich. Przy dawkowaniu nie liczy się ilość sztuk, każdy grzyb jest inny, jak płatki śniegu. Liczy się waga, zjedz 1,5g łysiczek a za tydzień zjedź 1,5g cubensis i wtedy zobaczysz co jest mocniejsze ;).

Pozdro
 

Yarcio

Member
Mam takie pytanko, czy zamawiajac odciski z FSRE jestesmy zobowiazani do wyslania im odcisku, czy to jedynie nasz akt dobrej woli ku podtrzymaniu dzialania organizacji?
 

57fun

Member
łysiczki super sprawa :] <raz na jakiś czas> 30-50 sztuk i można sie pohahahahać od 4 do 6 h zalezy od róznych czynników. Ostatnie 2 sezony niebyło ich nigdzie w moim rejonie i coraz większy apetyt rosnie na osiedlu :)
 

Muczaczo

Member
Yarcio said:
Mam takie pytanko, czy zamawiajac odciski z FSRE jestesmy zobowiazani do wyslania im odcisku, czy to jedynie nasz akt dobrej woli ku podtrzymaniu dzialania organizacji?

Nie trzeba odsyłać im odcisku, nie będą Cię szukać jeśli im nie odeślesz :D. Jednak jeśli im odeślesz, to wyślą Ci inną odmianę, no i tak w kółko. Dzięki temu, że ludzie odsyłają im odciski dziala FSRE. Wszystkie odciski od nich, to odciski hodowców i dlatego nie są tak pewne jak te zakupione w sklepach.

Pozdro
 
G

Guest

Ca2 said:
A nie da rady np. wyrzucić ze słoja zawartość i sterylnym nożem wyciąć część zdrowej grzybni?

jak masz konfiture i grzyba na wierzchu to jak wytniesz ja to mało zmienia.
To co jest na wierzchu to tylko częsc widoczna grzyba, ale grzyb puszcz toksyny po całośći
 

selasie

ganja
ICMag Donor
Witam! pamietacie moje chore ciastko:( spisane juz bylo na straty ,ale wykorzystalem je do stestowania warunkow w terrarium zrobionego z lodowki turystycznej.. ciastko sobie tam stalo i stalo na nawilzonym perlicie ,mialem je juz wyzucic ale nie chcialo mi sie nigdy ,starasznie sie zdziwilem gdzy zobaczylem malutkie piny:)

wczorajsze zdiecia..
Jak wam to wyglada?? jest to moja pierwsza proba i nie wiem za duzo o tym.. Jak ktos cos wie na ten temat to licze na pomoc..
 

Muczaczo

Member
selasie said:
Witam! pamietacie moje chore ciastko:( spisane juz bylo na straty ,ale wykorzystalem je do stestowania warunkow w terrarium zrobionego z lodowki turystycznej.. ciastko sobie tam stalo i stalo na nawilzonym perlicie ,mialem je juz wyzucic ale nie chcialo mi sie nigdy ,starasznie sie zdziwilem gdzy zobaczylem malutkie piny:)

wczorajsze zdiecia..
Jak wam to wyglada?? jest to moja pierwsza proba i nie wiem za duzo o tym.. Jak ktos cos wie na ten temat to licze na pomoc..

Selasie ogólnie pomysł z tą lodówką spoko, ale podejrzewam że słaba tam wentylacja. Jak nie ma żadnych otworów, to trzeba minimum dwa razy na dzień machać zeszytem nad terrarium :D. Jak Co2 nie ma jak uciec, to Ci tam zalega i grzyby kiepawo rosną.
Jeżeli chodzi o to Twoje ciacho, to wygląda "troszkę" podejrzanie :D. Z resztą jak sam mówisz "chore" było. Ja bym nie dotknął tych grzybów za nic w świecie. Choćby ze względu na istniejące ryzyko pojawienia się schiz typu "Czy na pewno tam nie było trującej pleśni, która za chwilę mnie zabije?" :D Wszystko co w podłożu przechodzi do grzybów. Nie wiadomo co tam za syf siedzi, a ten szarawy nalot na dole nie wróży nic dobrego. Nigdy tak nie miałem. Dobrze, że zapodałeś foty. Może uda się to zidentyfikować. Może ktoś już wie?


:joint:
 

Święty

New member
Po roku powracam na IC. Pierwszy post od roku... W każdym razie wie ktoś może co to za grzyby? Jakie maja działanie i ogólnie jak najwięcej informacji na ich temat. Dodam, że są dostępne w Holandii w coffe shopa'ach. PS.: Niedługo nowy microgrow hehe zdziwicie się... xD

 

Muczaczo

Member
Siemaszka!
No mogą to być equador faktycznie są podobne, ale mogą to być też inne odmiany. Uprawiałem kilka odmian i młode to wszystkie były podobne do siebie. Na pewno są to grzyby cubensis i dawka od jakiej bezpiecznie zacząć to 1,5g suchych. Z czego ja zawsze jem połowę, a potem ewentualnie dojadam. No ale to ja tak robię, bo czuje bardzo duży respekt przed grzybami i tak na prawdę, to bardziej kręci mnie ich uprawa. Mam ziomka, który zawsze próbuje co mi wyrośnie i on to już lubi mocniej i takie 1,5g to je na początek :D, a potem dojada drugie 1,5g. Hmm, a co do działania to zjedz i zobacz :D. Tylko pamiętaj, żeby zaczynać od małych dawek, bo się można zrazić do grzybków :D.

Pozdro
Muczo
 
G

Guest

Siema. Witam wszystkich po mojej dosc dlugiej nieobecnosci:) Wracam z nowymi doswiadczeniami i z nowymi ambicjami.
Po pierwszej udanej uprawie indoor postanowilem sprobowac czegos nowego, no i oto czego udało mi sie narazie dokonac:D




Za niedługo wstawiam bo boxa i zobaczymy co z tego wyrosnie... Poza tym sezon sie zaczyna to trzeba jakies pestki wysiac:)ale wszystko w swoim czasie...
Pzdr.
 

Muczaczo

Member
Cześć,
widzę że trafiłeś na ładną grzybnie. Ta sznurkowa grzybnia to ryzomorficzne szczepy, które dają zawsze ładne i duże owocniki. Fajnie Ci zarasta ta tacka, tylko trochę nierówno. Niektórzy przysypują ziemią te miejsca, które wcześniej kolonizują. Tak żeby cała powierzchnia tacki skolonizowała w tym samym momencie i dała setki grzybów w jednym rzucie. Jednak to niekonieczne, taka ciekawostka ;).

Pozdrawiam
Muczo
:joint:
 
G

Guest

Czesc, dzieki za pomysł, ale to moja pierwsza uprawa i uciesze sie chociazby z kilku grzybkow:D a eksperymentował bede w kolejnych uprawach. To ze nierowno zarasta spowodowane jest pewnie tym, ze uzylem zwyczajnej ziemi do kwiatow(oczywiscie sterylizowanej).
Pzdr
 
Top