What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Magic Mushrooms Q

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
psihologul poate sa te ajute. dar ar fi bine si singur sa incerci sa iti pui ordine in ganduri, si poate si cu niste prieteni mai buni prin jurul tau sa te mai trezeasca la realitate. pana una alta, in situatia ta, drogurile nu te ajuta. DELOC!
 

plm

Member
Ia-o incet omule, crezi ca daca iti ineci amarul in alcool sau alte substante psihoactive crezi ca se va rezolva ceva? Lumea nu dispare si lucrurile nu se schimba daca o iei razna pe droguri si alcool, implica-te in ceva, cauta-ti o activitate, prinde-ti mintea cu ceva, fa ceea ce faceai inainte s-o cunosti pe ea, viata merge mai departe.

Psihologul la urma urmei il doare in pl de problemele tale reale, ca le are si el pe ale lui, ca toti suntem oameni si avem probleme, el vrea sa-ti ia banii la sfarsitul zilei, tu singur trebuie sa te strangi laolalta si sa continui mai departe sa-ti vezi de viata ta, nu lasa fericirea ta sa depinda de altcineva.

Lasa dreacu ciupercile, nu mai bine te pui tu si iti strangi materialele necesare sa faci un grow DIY asa indoor frumos, sa ai tu ce fuma la final de zi cand vii de la munca? Cu 400-500 de lei iti faci un grow DIY de rupi norma, cu niste placi osb, niste led-uri de 75W, un cooler de pc sa circuli aerul prin grow, niste vopsea alba, pamant si fert de la agro natura, gasesti prin dedeman la fel si placile, si aia e, cel mai mult o sa te coste se, ca iei ceva cu genetica in spate nu bag seeds cacat, de pe la altii (si cu cat sunt mai putini implicati cu atat mai bine) de nici nu stii ce specie obosita e... bine se poate din bag seed gasi si killer strain au fost cazuri...

Plus ca e mai putin riscant, ciupercile sunt la cat. I de mare risc, infunzi bulau direct, asa cu verdele mai scapi cu o amenda penala ceva, o munca in folos, poate chiar un arest la domiciliu, depinde, o dai ca e pt consum propriu, dai pe victima ca esti "dependent" si nu poti sa te lasi si ai nevoie de ajutor si plm, o cunostiinta de-a mea asa a facut si a scapat cu arest pe domiciliu 6 luni + cateva vizite pe la IPJ sa dai cu subsemnatul ca nu mai consumi ca ai reflectat la cele intamplate ca plm, iti gasesti de munca iar si gata, esti "reabiltat" asa cu ciuperca in plm infunzi raaau de tot frate, nu vrei sa-ti distrugi total viata pentru niste mizerii.

Acum tu decizi, eu mi-am exprimat o opinie doar, nu dau cu bata si nu incerc sa-mi fortez punctul de vedere pe gatul nimanui.

Succes.
 
X

xweed420

si iarba tot de mare risc este la noi asa ca ori ciuperci ori iarba tot aia e(de la iarba te prajesti mai putin decat la ciuperci)
 

plm

Member
Tin sa te contrazic, iarba este incadrata in cateogria drogurilor de risc impreuna cu: barbitalul, diazepamul, ketamina etc.

La mare risc se incadreaza: heroina, LSD, MTA, MDMA, amfetaminele, cocaina, codeina, concentratele din tulpini de mac, opiu.

Alta ciorba de peste. Era la mare risc intr-adevar dar de cand s-a schimbat codul penal, a fost reincardrata in alta categorie, si ti-o spun din sursa sigura de la cunostiinte care au patit-o si mi-au confirmat-o ce si cum dupa ce au terminat cu beleaua destul de lejer, arest pe domiciliu, munca in folos, amenda penala, niciunul nu a stat pe penitenciar, doar la arest la sectie pana le-a sosit data procesului.
 
Top