What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Lobstera pierwszy Cooltube 150W HPS

lob19

Member
Veteran
Samiczki były w kiepskiej formie, bo zrobiło im się za zimno. Pierwszy raz mam problem z za niską temperaturą! Kupiłem farelkę i je dogrzewam aleto totalny bezsens - 150W HPS, 1000W farelka.

Ale co innego mogę? Nie dam im zdechnąć z zimna ;)

picture.php


Masakrator miał rację, pojawiły się niedobory, ale tylko na Illuminati - strasznie chciwa roślina. Daję im teraz dawki x5 a i tak nie ma oznak przedawkowania.

picture.php


Na szczęście streach już zakończony, czekam ąż napuchną :)

picture.php
 

lob19

Member
Veteran
Szybki up:

Był fryzjer:

picture.php


Ale znowu się wypełnia :) Ciężko jest to pomieścić, w przyszłości na pewno będą mniejsze doniczki :D

picture.php
 

bajcus2

Active member
Box ocieplony?

Mata grzewcza z termostatem pod doniczki? I jakiś went mieszający w środku.

I powoinno być wszędzie cieplutko i korzonki będą się cieszyć i ogólnie gitara będzie.

Tylko grzejąc od spodu trzeba pamiętać aby sypać piasek na góre doniczki co zmniejszy parowanie wody z gleby bo inaczej niedoświadczony człek zasoli glebe i roślina kaput
 

luffman

Member
Jak ma się sprawa z regulatorem obrotów, używasz?
Ja kupiłem i się trochę martwię.
Jak zapytałem o ten regulator to mi powiedział że jest do małych wentylatorów do 100mm. Ale wydaje mi się to podejrzane bo jak mu powiedziałem że się koledze spalił wentylator to coś nie był skory go podać, pomyślałem że nie pierwszy raz o tym słyszy.
Na ulotce jest napis do 300W to jak małe wentylatory?
Ale jak to działa? Czy ten regulator tylko obniża napięcie czy co on robi?
Może jak szafa szczelna, tworzy się podciśnienie wentylator pracuje pod obciążeniem i na mniejszym napięciu bardziej się grzeje?
Sprawdzałem i słysze u siebie takie buczenie jak obniżę obroty, buczenie to słychać też podczas startu wentylatora.
 

lob19

Member
Veteran
Illuminati zaczyna ładnie puchnąć :) Blue meani jest wolniejsza, ale może przez nadmiar stresu - kilka szczytów się złamało/ przypaliło i plon nie będzie niestety oszałamiający :(

Topek illuminati:

picture.php



Co do ogrzewania to to boks nie jest niczym ocieplony, pomyślę nad matami grzewczymi, dzięki za radę.

CO do regulatora obrotów, to nie jestem pewien jak to działa, ale myślę, że redukuje napięcie. Obecnie mam ustawiony na minimalne obroty - nic się nie grzeje i nie buczy.
:tiphat:
 

luffman

Member
To może mi tam buczy cały czas tylko szum powietrza zagłusza jak pójdzie na maksa, nie wiem bo mam go zamkniętego w pudle i aż mnie ręce bolą jak sobie pomyślę że mam je otwierać. Miałem przenieść za szafę na podłogę, ale to chyba zły pomysł jak napisałeś wilgoć się skrapla przy schładzaniu.
Illuminati zaczyna wyglądać smakowicie.
 

bajcus2

Active member
Co do regulatorów.

Zależy jaki silnik jest w wentylatorze. I nie chce kłamać więc nie będę pisał jakie regulatory obrotów są do jakich wentylatorów ale jedne są do wentylatorów z silnikami indukcyjnymi a inne są do wentylatorów na prąd stały czy wentylatorów z silnikiem 3fazowym gdzie prawdopodobnie potrzebny jest już regulator tyrystorowy.

Stad też pewnie buczenie u Ciebie Luffman gdyż możesz mieć źle dobrany regulator do wentylatora. Sam tak kiedyś miałem RVK pracował naprawdę długo i nie padł choć podobno powinien
 

lob19

Member
Veteran
Widzę Bajcu głębsze rozkminy poczyniłeś :D Ja to wszystko na łapu capu robię nie wkręcam się aż tak w detale - ma świecić, wentylować i jakoś urośnie ;)

47 dzień faktycznego kwitnienia, powolutku to idzie, pewnie przez niskie temperatury, ale cóż - byle do przodu :tiphat:

Po lewej Blue meanie, po prawej Illuminati:
picture.php
 

lob19

Member
Veteran
Strasznie wolno to idzie (54 dzień kwitnienia), zamieniłem roślinki miejscami aby inne topki dostały więcej "słońca". Palonko miało być na sylwestra, ale przez upieczenie pierwszej pary i niskie temperatury te panienki będą gotowe dopiero pod koniec stycznia/początek lutego :( Ale cóż - co się odwlecze to nie uciecze :tiphat:

picture.php
 

lob19

Member
Veteran
Fotka całości, po prawej Blue Meanie, po lewj Illuminati:

picture.php


i tu jeszcze zoom na topka Illu:

picture.php


:tiphat:
 

bajcus2

Active member
Nudzi się bajcusiowi to wypisuje co mu do łba przyjdzie.

Ale już narobić sobie nie daj bóg przypału bo się spalił wentylator przez nieodpowiedni regulator obrotów to już trochę nieodpowiedzialne a w dłuższym okresie czasu wogóle nierentowne bo pierdoła za 50zł może narobić szkód nieporównywalnie większych.
 

luffman

Member
Dobrze bajcuś wypisuje to i szansa dla luffmana na dobicie postów.
A propos wętylatora, jeszcze swojego nie wyciągałem z pudła ale regulator to ja widzę że jest jeden rodzaj, tak w sprzedaży w sklepach ogrodniczych. Ale mogę się mylić.

A ja to nie mogę uwierzyć w to że te rośliny mimo tak grubych łodyg są takie niskie.
 

lob19

Member
Veteran
Wypada dokończyć growloga, mimo, że nie wyszło to rewelacyjnie. Ciągłe skoki temperatury zrobiły swoje, rośliny raz przyspieszały, raz zatrzymywały rozwój. Od zmiany fotoperiodu na 12/12 do harwestu minęło 122 dni, z czego faktycznego kwitnienia 97 dni! :(

Suchego plonu wyszło ok 40-50 i jest bardzo różnej jakości (co będzie widać na fotkach), niemniej nawet najgorsze popcorny są 100x lepsze niż uliczny syf ;)

Fotki suchego i jakiś opis zamieszczę może innym razem.

Dzięki za pestki, sorry, że je tak zmaltretowałem ;)
 

lob19

Member
Veteran
Po miesiącu curingu generalne wnioski mam takie:

Blu Meanie - bardzo mocna, ale jednak sativa, daje dużo chęci do działnia itp.
Illuminati - chyba nawet mocniejsze, mocno usypiające.
 

lob19

Member
Veteran
Jako, że dostałem trochę miejsca na nowe fotki, wrzucam obiecane zdjęcia "gotowego produktu" ;)

Illuminati x ChemdogDD f2

picture.php


picture.php


Blue Meanie x ChemdogDD f2

picture.php


picture.php
 

lob19

Member
Veteran
A w szafce już od miesiąca automaty, WhiteWidow x Amnesia

picture.php


parę dni temu przeszły topping, pojawiły się pierwsze preflowery.

Muszę je przetrzymać w małych doniczkach, aby nieco skarłowaciały,bo znowu mi planty przerosną boksa.
 
Top