What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Любимия ви сорт.Впечатления,препорък и и &#108

obione

Active member
@gwan, този AMS ми е едва второто гледане с купувани семки. Миналата година пробвах аутдор с 5 indoor mix pack на Royal Queen seeds като едното растение се открояваше от другите с аромат на запалена гума(веднага я кръстихме "гумената"), а и ефекта му беше в пъти по-добър от другите.
@Инче, да ходил съм. Работих 8 месеца на cruiser на Карибите и на 2 седмици спирахме в Ocho Rios, Jamaica за 7-8 часа. И както се досещате сами голямо пушене падаше. 120ки една след друга докато не станеше време да се връщаме на кораба. И нито един път не съм имал главоболие или да ми падне кръвното или там какъвто искате лош ефект от препушване.
@Astrale, батко не съм го пробвал, но си донесах някви семки от Ямайка, ама от 8 растения излезе само 1 жена. Климата ни ми се струва, че и хареса и затова си мисля, че Laughing buddha също ще се чувства добре аут. Само влажността на въздуха ни е проблем и незнам до колко може да укаже влияние. При тях в сухия сезон(когато садят, че имат мн урагани) е между 70-90%
 

gwan

Member
obione, wha gwan me breda
това е моя отколешна мечта да посетя Джамайка или Тринидат важното е да е в карибския басейн,ако ти се занимава разкажи нещо за хората,нравите пукалката,цените,видяли плантаций,наистина ли всичко живо пафка и дали е до такава степен легално или са само митове?
 

gwan

Member
Аз съм пробвал амстердамска вдовица и от семки от Нирвана. В момента имам една малка вдовичка на Greenhouse, която скоро ще обирам, един приятел гледа още 2 такива.
За нирванската версия мога да кажа, че е доста добра, клони повече към сативата (поне на височина), статистически от 10 семки 2-3 растения са посредствени, 6-7 са добри (и на добив, и напушване, класическа вдовица) и 1 семка е феноменална (по-хубава от амстердамската, голям трип).
Скоро ще мога да коментирам и ГХ версията, но за сега може да се каже, че е много компактно растение, дори и да не се топира става малко храстче. Мирише си както трябва, така че би трябвало и напушването да е добре...

станали вдовицата на гх ?

това са мойте любими хибриди-сативи дом,
1.Marshall Seeds - BlueChem (ChemDawg, BlueBerry Sativa)
от 10 семена 4 мъжки,6 женски направо чисти сативи,по описание на сийд-банката цъфтеж 60 дни ама другия път,по скоро 10-11 седмици и защото има BlueBerry цвета е много свежо зелен с виолетов отенък по близълцата(главите) многопластово напушване с изявени сатива черти малко те подтиква към недоосмислени постъпки(налудначави) но пък е много забавно и весело.
2.Green House Seeds - Super Silver Haze(Skunk, Northern Lights,Haze)
от 10 фем.семена 7 станаха,на вид е като хибрид с повече сатива нищо особено,но за сметка на това е булдозер може би най силния сорт сатива дом. който съм пушил немога точно да определя,но е вдигаща и много различна,абе любимка си ми е,някак си ме кара да погледна на нещата под друг ъгъл.и смях,смях като побъркан.
3.Dinafem - Moby Dick(Haze,White Widow)
от 10 фем.семки 6 станаха,на вид е хибрид малко като сатива с повече кристали щото нали е кросвана с "бялата вдовица" пак е силна но само глупости и весело приповдигнато настроение,много смях,не е за препоръчване ако пафкаш и си между хора които са в неведение,ще те помислят за луд.
общо взето и трите сорта са доста силнички.
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Вдовицата все още отлежава, но на първо четене (11 дена след обиране) не съм впечатлен. Поомазва ме приятно, но мисловния ефект е слаб, но може и да съм се поразглезил след повече от година пушене само на по-чисти сативи.
Все пак и трябва още отлежаване, но няма да се нареди сред по-хубавите представители на тоя сорт.
 

gwan

Member
жалко,бая се бях наточил на "бялата вдовица" на гх но това само доказва моята теза че няма никаква гаранция от коя сийд-банка ще пазаруваш,просто някой неща са добри а други лоши,въпрос на късмет,ако за напред искаш да сееш "бялата вдовица" вземи си от Дъч-пешън гаранция много е яка ,а мой приятел миналата зима за индор взе от уайт-лабел "бялата вдовица" и беше трепач смея да твърдя че беше дори по добра от тази на дъч-пешън,кой хибридчета сатива дом. си пафкал и имали нещо което те е впечатлило с качество?

https://www.seedboutique.com/store/product_info.php?manufacturers_id=112&products_id=1932
какво че кажете за този микс ,някой да е пробвал някой от тези сортове?
 

Astral

Member
...Скоро ще мога да коментирам и ГХ версията, но за сега може да се каже, че е много компактно растение, дори и да не се топира става малко храстче. Мирише си както трябва, така че би трябвало и напушването да е добре...

Ами и аз ще изкажа скромно мнение за вдовицата на зелената къща :)Сорта е силен,но немога да кажа,че въпросния хибрид е нещо уникално.Нямам база за сравнение с други банки и оставам с впечатлението,че е леко куца работа...относно потентноста,аз лично попаднах на доста потентно разстение и добива е добър,аромата също,напушването е повече стонед отколкото хай и държи подобаващо дълго...започвам да си мисля,че вече имам развита толерантност към горепосочената дама.Явно е време за малка почивка :)
Моите булки определено не бяха малки храстчета...изобщо не очаквах подобни зверове от този сорт...като цяло не мисля скоро да взимам нещо на GH (не че съм се разочаровал):ying:
 

gwan

Member
Astral
мерси за рецензията братле,аз съм доволен от ГХ поне от 5-6 сорта ,вярно е имат лоши неща и много хермита но да не забравяме че до някаква степен и самия градинар е фактор,аз лично съм имал херми от регуларни семки на сериос-сийд една от "титолованите" за най добра ХМММ нали ,но в началото.и супер смотани стрейнове от дъч-пешън и много други,пък от два сезона пробвам семки на парадайс-сийд и съм меко казано изненадан,пак повтарям все си мисля че името продава и ако заложиш на маркетинга а не на специалистите просто ще се рееш по инерция докато обективни градинари не те спрат,само не разбрах от кой сорт сте доволни и защо,дайте ми едно рамо че трябва да поръчвам вече!
 

yoss33

Well-known member
Veteran
жалко,бая се бях наточил на "бялата вдовица" на гх но това само доказва моята теза че няма никаква гаранция от коя сийд-банка ще пазаруваш,просто някой неща са добри а други лоши,въпрос на късмет,ако за напред искаш да сееш "бялата вдовица" вземи си от Дъч-пешън гаранция много е яка ,а мой приятел миналата зима за индор взе от уайт-лабел "бялата вдовица" и беше трепач смея да твърдя че беше дори по добра от тази на дъч-пешън,кой хибридчета сатива дом. си пафкал и имали нещо което те е впечатлило с качество?

https://www.seedboutique.com/store/product_info.php?manufacturers_id=112&products_id=1932
какво че кажете за този микс ,някой да е пробвал някой от тези сортове?

Пробвал съм Еуфория на ДП, гледано навън. Посредствен скънк (типично скънк напушване и вкус, но нищо особено) с хубави добиви... Както и при вдовицата на ГХ, мнението ми се базира само на едно растение, така че не е меродавно.
С качество са ме впечатлили следните сатива хибриди (в низходящ ред): Nirvana Special, Nirvana Durban Poison, coffeeshop Jack Herrer, Jock Horror, Haze19 x Skunk, coffeeshop SSH, NL5 x Haze, т.е. без първите 2 са все 50% хейз хибриди. Само някои растения от Nirvana Special могат да се равняват по качество с чист Хейз. Durban-а също е много хубава сатива, само дето не е весел като Хейз хибридите.
 

gwan

Member
да си призная от нирвана съм пробвал само АК48 ,защото уж опонира на АК47 на сериоз-сийд и последните две реколти вместо ак48 да се доближи до ак47 се получи обратното,жалко един от върховите моменти в селекцията на трева щото ак47 беше ненормален сорт обиграни градинари се напушваха с по 2-3 дръпки няма балканец няма западняк падаха като круши из кофи-шоповете,NL5 x Haze това го има в много сийд-банки но ти говориш за нирвана нали? колко е реалното време за цъфтеж и подлежили на сог или скрог ще ги гледам индор,поразгледах няколко дневника набързо и ми се вижда доста хилава с големи издължени глави,ти от кое си най доволен не е нужно да е весела,нека бъде нещо за размисъл или каквото чувство си изпитъл стига да не е някоя слаба боза.и друго значи може и да прозвуча налудничаво обаче не във всички случай процента на THC-то е показател за силна трева пушил съм скънк с 8,7% и супер скънк с 16% и този с 8,7% THC беше в пъти по силен и размазващ.
 

doje

Member
Да знаете сорт,който от едно дръпване като от цигара с леко задържане ще напуши доволно и то човек който си пуши.
Дали има такъв сорт въобще?
 

damyanek

Member
Да знаете сорт,който от едно дръпване като от цигара с леко задържане ще напуши доволно и то човек който си пуши.
Дали има такъв сорт въобще?

аз съм замислил другия сезон за отглеждане навънка да си засея Pineapple Chunk :dance013: би трябвало да е бая чук...но като пробвам ще кажа :tiphat:
 

yoss33

Well-known member
Veteran
приключих с терзанията за избор на сорт,ще се пробвам с тази "красавица" пък ще видим,благодаря на всички градинари за проявеното търпение,радващи реколти и яки напушвания.

Уха, чиста сативка :) Късмет!
 
Last edited by a moderator:

gwan

Member
И аз се зарибих по този сорт и се интересувах от него- информацията е супер оскъдна и много трудно ще намериш някого , който да ти даде мнение по въпроса. Всичко , което научих е: това на нашите географски ширини няма да стане, напушването било незадоволително(от кофишопове в амстердам), грама бил по 18-22 евро, а за индор било направо невъзможно да се отгледа! Истинското име на сорта мисля , че беше "QUASAR" и някой се биеше в гърдите , че това бил негов сорт , а не на Барнис. + това давало толкова малко количество , че направо да се "гръмнеш"! И така- това си спомням - доста бързо ме отказаха... хаха :bump:

недей така бе братле тъкмо щях да поръчвам,и направо ме върна в 1-ви клас,дай малко линкове с инфо,аз намерих само че давало много малко добив но пък било първокласно,изглежда самия сорт е много нов и все още ограничен брой градинари имат опит с него,ужас пак сначале,ти от какво си доволен или и ти като мен търсиш все още,ако е така да обидиним усилия за да стане побързо.
 

g0vnaa

ICE Cream eater
Veteran
Нямам любими сортове, защото още несъм опитвал много.
Неща които искам и бих опитал са:

......
 

gwan

Member
yoss33
братле,като градинар който има опит с нирвана какво ще кажеш за тази сативка дом.Hawaii x Maui Waui.четох много добри рецензии и дневници била много силна и държало необикновено дълго а добива бил огромен за сатива.
g0vnaa
пушил съм Taskenti типична индика размазва доста сериозно.
чак сега си дадох сметка каква джунгла е,огромен избор много предлагане много нещо,и колкото повече се задълбочава човек толкова повече му се завива свят,ще умувам още няколко часа и ще поръчвам,лудница нямам нерви вече.
какво мислите за тези?
Reserva Privada - R.K.S.
TH Seeds - S.A.G.E.
Paradise Seeds -SWISS BLISS

 
Last edited by a moderator:

gwan

Member
градинарчета,този път наистина приключих с търсенето заложих на познатото,от една страна защото се оказахте доста предпазливи от към препоръки а от друга ,празници идват и скороста е необходима.това е моя припознат избор.
paradise-seeds "Delahaze"много компактно стрейнче перфект за идор.
jhook ще те разочаровам но няма да имам време за позиране но ти обещавам след коледа да ти правя компания.
 

yoss33

Well-known member
Veteran
yoss33
братле,като градинар който има опит с нирвана какво ще кажеш за тази сативка дом.Hawaii x Maui Waui.четох много добри рецензии и дневници била много силна и държало необикновено дълго а добива бил огромен за сатива.
g0vnaa
пушил съм Taskenti типична индика размазва доста сериозно.
чак сега си дадох сметка каква джунгла е,огромен избор много предлагане много нещо,и колкото повече се задълбочава човек толкова повече му се завива свят,ще умувам още няколко часа и ще поръчвам,лудница нямам нерви вече.
какво мислите за тези?
Reserva Privada - R.K.S.
TH Seeds - S.A.G.E.
Paradise Seeds -SWISS BLISS

Нещо в мъглата съм бил щом чак сега виждам твоя въпрос, сори..
Нямам впечатления от Hawaii Maui Waui, но и аз съм чел сигурно същите ревюта и съм склонен да им вярвам. Не ми се дават много препоръки, защото ще гледаш индор, апък моя опит е навън, където почти всички сативи и хибриди дават достатъчно много и са потентни.
А щом не държиш на веселото, ти препоръчвам Дърбъна на Нирвана, има хубав добив, цъфти бързо като за сатива, почти винаги е мощно лилав и има много силен филмиращ и мислещ ефект без почти никакъв ефект върху тялото. Стига да ти харесва и държиш на параноя, можеш да се напушиш така, както (почти) никакъв SSH или вдовица не могат да те напушат, таванът е припадък от превъзбуда...
 

gwan

Member
братле,мерси но от търсене забравих че трябва и да се сее направо пощурях от ненормално голямото предлагане заложих на познатото защото нямам време обещавам да пробвам Hawaii x Maui Waui лятото ,има много добри рецензии от градинари,а и си прав на този хибрид му трябва пространство и слънце,за да се докаже,дано да не покаже повече от два фенотипа че иначе смисъла се губи,радвам се че си помагаме,с пожелания за доволни реколти.
 
Top