What's new

lets grow

LegacyTron

Member
σκοπός το βασιλιά από γ4 στο θ5 με τα λευκά για το ΠΑΤ και μετά τραβάει κι ένα ΦΟΡΣΕ

η σφαλιάρα θα έρθει από το αυτόματο ~!
 

makedon

Member
Veteran
week 2








ολα καλα μεχρι τωρα..εκτος το προβλημα χωρου,μαλλον ενα απο τα αγνωστα θα φυγει
:tiphat:
 

makedon

Member
Veteran
το αυτοματο προφανος προηγειται
αντε να αρεωνουμε κιολας :biggrin:





:tiphat:
 

Bluesdude

Member
Hawaiian Snow κωλολέει (δεν ξέρω για την καλλιέργειά του)

Το SSH, πήρα 3 σπόρους από το Greenhouse στην Haarlemmerstraat και ούτε ένας δεν έκανε germinate :( Ελπίζω να τα πάς καλύτερα :)

edit: Τώρα που το είδα καλύτερα έχεις super lemon haze, γκαβομάρα γαμώ :D
 

makedon

Member
Veteran
μαγκες θενξ για το καλοσορισμα τον σπορακιον κ τα καλα σας λογια :smoke out:

αρτισταρα κατι κανω :biggrin: ασ ερθει η ωρα με το καλο..

:tiphat:
 

makedon

Member
Veteran
το ενα απο τα δυο αγνωστα (χ) πεταξε κακαλακια κ πηρε τον πουλο


:tiphat:
 

makedon

Member
Veteran
ξεκινημα της τριτης εβδομαδας κ ολα οκ.τα μωρα τρωνε εδω κ ενα μηνα περιπου 1μλ βιογκροου στο λιτρο κ απο το ξεκινημα της ανθισης προστεθηκε κ το βιομπλουμ, 1μλ την πρωτη εβδομαδα 1,5 την 2 και τωραστην 3 εβδομαδα στα 2μλ βιομπλου κ 1μλ βιογκροου
τα φυτα τα λιπαινο σε καθε ποτισμα,ετσι ενα αναποδο μπανακι με λιγο σαπουνι για να επανερθει το χωμα(reset ph)το θεωρω επιβεβλημενο(οπως κ εγινε) :biggrin: προτου το φυτο δειξει λοκαρισμα η ελιπση
το αυτοματο ειναι το μονο που στρετσαρε λιγο με το γυρσμα...ξινησε

:tiphat:
 

makedon

Member
Veteran
picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

:tiphat:
 

antartist

Member
Δλδ σε κάθε πότισμα η αναλογία του λιπάσματος είναι αυτή που είπες;
Πόσο νερό τους ρίχνεις σε καθε πότισμα;
 

makedon

Member
Veteran
ανταρτιστ φιλε ναι,σε καθε ποτισμα...εαν δω τιπ μπερν απλα το κατεβαζω λιγο την επομενη.
νερο το αυτοματο εχει τα πρωτια αφου κατεβαζει σχεδον 4,5 λιτρα τη μερα
τα αλλα,τα μεγαλα κ αυτα γυρο στο 4λιτρο στο 3ημερο κ τα μικρα κανα 2λιτρο στο 3ημερο
ολα τα μωρα,μικρα,μεγαλα,αουτο,ποτιζονται σχεδον με το ιδιο χαρμανι.. δηλαδη τα μικρα
(7 και 10 λιτρα γλαστερς) αντι για 1μλ βιογκροου τα δινω 0,7 καπως ετσι,το αουτο τρωει οτι και τα μεγαλα,κανονικα
ψιλοκαφρικα αλλα μου βγαινει :biggrin:

:tiphat:
 

makedon

Member
Veteran
22 days flo πεινασε λιγο το αουτο κατα τα αλλα καλα...εκτος τον ποτισματων που λογο καιρου ξεκιναν κ αραιωνουν

:tiphat:
[YOUTUBEIF]KjKYhcck9o4[/YOUTUBEIF]




NL auto

critical clone
 

LegacyTron

Member
πολλή μόστρα ~! Πρασινωπότατα κ απιστευτότατα!! :D Το αυτοματάκι δένει καλά ε;;;;;
 

antartist

Member
Ψιλοσφαίρα τα πας τα φυτά με τα λιπάσματα.
Μου κάνει εντύπωση το αυτόματο που πείνασε...
 

makedon

Member
Veteran
:thinking: κλειδωμα λες τσακαλε?
το καλο ειναι οτι αρχισαν οι πρωτες καφε τριχες,δυο βδομαδες θελει ακομα...το κακο ειναι οτι το φυτο ειναι φυταρα κ θα εδιναι ανετα 100 τζ κ τωρα παω για 40....η σφαλιαρα τρονυυυ :biggrin:

:tiphat:
 

antartist

Member
Μια χαρα μου φαίνεται το αυτόματο, ίσως απλά λίγο ανοιχτό το χρώμα του. Γονίδια ή στρες απο τα λιπάσματα.
Δεν βλέπω σοβαρά κλειδώματα ή να χάνεις φύλλα όμως, ίσως μια ελαφριά έλλειψη Ασβεστίου;
Άστα λίγο να ξεκουραστούν, να βρουν το χρώμα τους, δεν έγινε κάτι αν σε κανά δυό ποτίσματα δεν βάλεις λίπασμα..!
Επίσης τα 100 τζι λίγο υπερβολικό. Άντε να έβγαζες 60-70-80 στην καλύτερη... Και μη βιάζεσαι, έχεις αρκετά παραπάνω από δύο βδομάδες, θα φουσκώσει αρκετά και άλλο... Τις τρίχες μην τις πολυκοιτάς σε αυτή τη φάση, το καφέτιασμα μπορεί να είναι και από το λίπασμα.
Με νερό βρύσης υποθέτω ποτίζεις, έτσι; Τρέχει νερό απο κάτω όταν ποτίζεις ή είναι ακόρεστο το πότισμα;
 

makedon

Member
Veteran
μερικες ολοσωμες της κορασιδος..χθες την τσιτωσα λιγο στο λιπασμα. :biggrin: τωρα ρελαξ
ποτισματα αρτισταρα ειναι ολα με απροη εδω κ καιρο
το νερο ειναι βρυσης που το αφηνω κανα δυημερο
λεσ αντι για 70ημερο να μου βγει 100ημερο τα αουτο?καλο κ αυτο να γεμισει κ λιγο

:tiphat:
 
Top