What's new

LED fényforrások

Coldplay001

Active member
az okosabbaktol kerdem h melyik a jobb LED? a quantum board vagy a led strip? marmint melyik alol jon tobb cucc, ha mindrn mas feltetel azonos (teljesitmeny, novenytol mert magassag, stb...)
 

Solon

Well-known member
A strip jobban elosztható a terület felett, azért az nagy el?ny. A választék is nagyobb és már feltételezni se kell.
 

Széklet Nagyúr

Active member
A migro is annak akarja eladni ezt aki lusta es satu.

64db 0,5W led vs. 120W teljesitmeny. :dancer:
:D

picture.php
 

Dr nixon

Active member
Sziasztok ! Lampat szeretnek rendelni! Es kineztem egyet ami nagyon tetszik! Youtubon lattam videot rola aholtesztelte egy fuggetlen faszi es eleg jokat mondott rola ! Viszont erdekelne a ti velemenyetek is !
Kepek kozt ott a cucc meg az info rola ! Elore is koszi a valaszokat!
Meg annyit a sztoryhoz hogy nem vagyok egy muszaki zseni szoval en nem allok neki diy-kodni meg takolgatni lampakat ! Szoval nalam az ilyen dolog alap kilove ! Ezert szeretnek egy realtiv stabil megbizhato fenyforrast valasztani ugy neztem ez arban kozepmezony, megfizetheto . Elore is koszi a valaszokert! Bless
 

Attachments

  • AB991490-F845-47E7-A285-2355478F7F3B.jpg
    AB991490-F845-47E7-A285-2355478F7F3B.jpg
    30.7 KB · Views: 39
  • 631F5474-AF75-477F-91C8-C8A6FFEB06EB.jpg
    631F5474-AF75-477F-91C8-C8A6FFEB06EB.jpg
    34.6 KB · Views: 39

Solon

Well-known member
V-TAC 15W/E27/2500lm(???)/4000K EVOLUTION SERIES 160lm/W (???)


picture.php


picture.php



[youtubeif]H7G1yjDfwL4[/youtubeif]
 

hobbi ur

Well-known member
ügyes választás, gondolom sokat böngésztél? mik a gondolataid? ezek 50cm hosszúak lehetnek? nem derült ki.
 

Tauberbischofs

Active member
Aza gondolatom, hogy vanannaka panelnek cikkszáma, oszt onnanmeg kiköpia gúgöl a datasítet.
Nemkellnekemeszt propagálnom, akinek kell hasonló már megis rendelte.

Amúgy 50W. 2$-ért. Ebb?l csinálok kerítést.
 

Solon

Well-known member
Ott van minden info. 46V, 1120 mA, 9000lm, 4000K, 175lm/W, 51,5W, ~56cm*4cm*0.5cm.
 

Grinko

Active member
Szia. Igen, pont most szaladt le egy köröm vele. Jó, mert ebb?l van összehasonlítási alapom a hps-hez képest. Cream caramel volt, coco-perlit mixbe. Ugyan azokkal a tapokkal. Csontra kiszardt, így lett bel?le 1, 7g/w. Mondanom sem kell, ezt hpsel nem tudtam elerni. S?t. Meg is voltam lepodve. Azonos térfogatú társai nem nyomtak ilyen súlyt hps-nél. Üt is, finom is, nekem lett úgyhogy nekem maxi befektetés volt relatíve fillérekért. Egy gyors beszámoló.

CSöh! Mien izzokat használsz hozzá? me sósba oszekene valamit dobnom! Kössz az infot!!
 
CSöh! Mien izzokat használsz hozzá? me sósba oszekene valamit dobnom! Kössz az infot!!

Közel sem vágom annyira a témát mint amit mostanában lehetett olvasni a led témáról az utóbbi id?kben. Tehat nem t?lem kérnék tanácsot XD
De, amit gyorsan össze tudsz dobni, zéró szerelessel, helyzethez mertem kis pénzb?l:
- kültéri fényfüzér e27 foglalat (lehet kapni 5,10,15 és 20 foglalatosat is)
- 115-117lumen/W teljesítmény? osram izzók
Becsavarod, szerkesztesz egy keretet a fényfüzérnek oszt' duboroghet a gazdaság
Meg egy megjegyzés, azóta leszaladt egy köröm és 1g/W lett a végeredmény. Tehát itt sem feltétlen kolbász a kerítés XD XD, viszont egy olcsó, zéró iq-t igényl? szerelestechnikai megoldás. Illetve fentartom az álláspontom, miszerint a hpst így is simán veri, nincs olyan h? sem und bla bla
Remelem segítettem
 

Tauberbischofs

Active member
Ez létezhet, hogy sima öntapadós led-szalagból 1m 18w, és 3000 Lumen? 166lm/W?

Mert akkor kiegészít? fénynek az oldalfalakra (nyúlás, és popkornosodás ellen) egész jó megoldásnak t?nik...

https://www.merkador.hu/Belteri-SMD-LED-szalag-2835-meleg-feher-240-LED/m

12V-al soha. Illetve igen, ha csak a led fényhasznosulásával foglalkozol, a meghajtással kapcsolatban meg becsukod szemed, füled.
Magyarul telepakolod a szalagot 166lm/W ledekkel.

A szalagon az ellenállás állítja be az áramot. Egy sorban 3db led+1ellenállás van. A három led 3x2,9V feszkót levesz a 12V-ról, a maradék 3,3V-ot az ellenállat f?ti el.

8,7/12=?72%, így a fasza 166lm/W leded már csak 120lm/W, és akkor még nem számoltam a 12V stabfesz tápod veszteségével ami további 20-30% veszteség. Mondjuk ne is számoljunk vele, de a szalag szekunder oldali fogyasztását továbbra is vegyük 18W-nak.

Most tartasz 18Wx120=2160lm-nél.

Ha a tápot is 80%-nak tekintem akkor kb 22W fogyasztással kapsz 2160lm-t.

Amikor egy panelt hajtasz stabil áramos táppal, olyankor a 166lm/W annyi is marad. Egy 18W-os panel 18Wx166lm/W fényt ad.
Egy MeanWell ELG kb 93% hatásfokú, a HLG-k ennél jobbak.
Magyarul én ugyan azokkal a ledekkel dolgozva kb 20W-ért kapok 3000lm-t.

Ugyan ez érvényes az E27 ledekre is, ott is van egy masszív veszteség meghajtáskor, de kb fele mint szalagnál.

Mondjuk ez számháború, ett?l még simán jó a szalg kieg fénynek.
 

f2obsession

Active member
Számháború, vagy sem, azért hasznos volt, köszi. Nekem fontos a költséghatékonyság, semmi olyat nem akarok beépíteni, ami már most elavult ilyen szempontból.

Túl szép lett volna, hogy igaz legyen.

Amúgy ha bármilyen mondjuk 12V-os ledes cuccot valami random kacat 12V-os táppal meg akarok hajtani (persze a teljesítményt figyelmbe véve), akkor okvetlen kell fesz.stab. IC, ugye?

Elég sok kapcsolóüzem? tápom van elfekv?ben (pl nyomtatótápok), de az üresjárati feszültségük több Volttal meghaladja a névlegest. Gondolom pl egy ilyen led szalagot azonnal kinyírnának. Jól gondolom?
 

Tauberbischofs

Active member
Nem kell ic, csak ha komolyan veszed a 12V leded. Ma már nincs komoly led 36V alatt.

Ki kell próbálni, nem ösmerem a tápjaid. Nekem rútertápok vannak, arról fut 3m konyhapult szalag. Ha fut olcsó szalaggal akkor fut drágával is.
Az más kérdés, h ezek a tápok 2A-nél ritkán tudnak többet, 1m szalaghoz elég egy táp.
Egy 5A stabil feszes táp meg kevesebbe kerül mint 1m szalag.
 

Latest posts

Latest posts

Top