What's new

LED fényforrások

Széklet Nagyúr

Active member
Csináltam ilyenek, hiogy könyebb legyen megérterni mire alapozom a véleményem.

Click image for larger version  Name:	CRITICALBRÜSSZEL.png Views:	0 Size:	46.2 KB ID:	17853710


Ez volt az első alkalom, hogy alkalmaztam ezt a lámpát ( TSW2000 122Wattra ledimmelve ) utólag bánom, hogy nem fordítottam több figyelmet a tréningre ( lollipoppolás ) mivel a kialakított lapos kanopé IDEÁLIS volt a lámpa adottságaihoz, normális ritkítás-felnyírás konbóval komoly grammokal lehetett volna bővíteni a végeredményt ( arról nemis beszélve, hogy a proper tréning miatt kialakult szellősebb kanopéá miatt valószínüleg penész papa is kisebb teret kapott volna a kibontakozáshoz ).
Jelen esetben a G/W is szarabb volt mint amire emlékeztem, először valami 150G-t mértem, de még elég nedvesen utána pedig a további szárítás miatt a szárazsúj 130G körülire módosult.

KB 1 G/W ( ha a penész miatt kidobált cumót is hozzá számolom, meg ugye az elmaradt tréning miatt kibaszott popkornokat, akkor szerintem ez is hoztt volna egy jó 1.3-1.4-es G/W-t )

Click image for larger version  Name:	CRITICAL XXL.png Views:	0 Size:	51.2 KB ID:	17853711


Jelen esetben 100Watton ment a történet ( golden tájger után hagytam ledimmelve, kínai gyártmányú driverről lévén szó nem akartam a kelleténél többet basztatni a ketyerét, örülök, hogy eddig működött - ami az árát illeti többszörösen visszahozta ganjában , remélem még egy két-három évet lehúz gond nélkül - egyébként 5 év alatt hány HPS körte-trafó használódik el ? - )
Korábbi tapasztalatokból kiindulva ezúttal properül kapott tréninget illetve kálciumot a növény ami meglátszott a végeredményen is ( egyedül penész papa nem örült a sikernek, úgyhogy nagy irigyében meg is lépett ~15G cumóval, nembaj akassza a sírkövére )

1.2 G/W meg ugye ha hozzáadom azt amit a penész lepusztított ez is hozta volna az 1.3-14-et.

Click image for larger version  Name:	GOLDEN TÁJGER.png Views:	0 Size:	87.9 KB ID:	17853712


Majd' 1.5 G/W

Ez volt ugye a növény ahol odabiggyesztettem a körtéket, hogy az alsóbb, árnyékos régiókat is intenzyív fény érje, erről a növényről, egyébként egy gram popkorn nem ment a kukába, ami a gramm/watton is meglátszott. Ahol a képen a körték szórják a zöldet ott adalék világítás nélkül lófasz használhatóü nem nőtt volna, így nagy valószinüséggel a tepsi alatt lettek volna kb 120-130 G nyi tőgyek a többi meg szemét, viszont a 6.5 Wattos ( 78 watt összesen ) lámpák további 130G-vel gyarapították a színivalót a végén, ebből kiindulva mondtam, hogy szerintem nem szarok, nem bántam meg hogy invesztáltam beléjük, másrészt meg ilyen kortékből kialakított világítás nem egy vagy két nagy fényforrást jelent hanem huszonakárhányat amit a kanopéd adott kialakításához megfelelően rendezgethetsz a sátorban, ideális fénysűrűség kaialkításához.


:skiiing:
 
Last edited:

Solon

Well-known member
Hááát én nem mértem ilyen szép adatokat. Csak felszórom a részleges adatokat, de majd csinálok erről egy részletesebb posztot, mert veszek még pár ilyen körtét, hogy meglegyen a 40x40-es területre a 4db.
1db vtac evolution 15W 3000K 2500lm 160lm/W
Terület 0.16 m2, 10x10-es osztásban. Távolság középről 30cm.
Középen: PPFD: 158 LUX: 10310
Sarok négyzetek közepe: PPFD: 63 LUX: 4450
fetch?photoid=17853792.jpg - Click image for larger version  Name:	fetch?photoid=17853792.jpg Views:	0 Size:	119.9 KB ID:	17853795

fetch?photoid=17853791.jpg - Click image for larger version  Name:	fetch?photoid=17853791.jpg Views:	0 Size:	99.4 KB ID:	17853796

fetch?photoid=17853793.jpg - Click image for larger version  Name:	fetch?photoid=17853793.jpg Views:	0 Size:	100.7 KB ID:	17853797
 

Jamal147

New member
Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni a profiktól adott egy 150 x 150 x 190 helyiség amibe szeretnék bepakolni kb-600 w fényt . A kérdésem pedig az lenne hogy milyen modult és drivert ajánlanátok ami jövőre nem számít elavultnak olyan 400-500 eur lenne rá a keretem. Előre is köszönöm annak aki időt szakít rám és segít egy kicsit.
 

Solon

Well-known member
Én ezt venném magamnak:
https://www.arrow.com/en/products/pi...k?q=PISE-Z101B

Ez egy 12 darabos csomag és csak ennyi. Ez több mint 1800W tápolás.
Mit ad isten, pont jó ehhez, és CC-s, meg jóárasítva lett éppen:
https://www.arrow.com/en/products/si...SI-B8U11156HUS

50 darab modul elég lesz, de mivel van kereted én vennék a helyedben még ebből is. Ez így szállítással kb. 240 dollárodba fog kerülni. Na most az elavulásról annyit, hogy ez egy olyan ipari szegmens, ami gőzerővel fejlődik, olyat venni, ami jövőre már nem lesz elavúlt nem lehet. De én jövőre se könnyeznék azon, hogy csak 180lm/W-ot produkál a lámpám.

Ja, meg a hozzászólásod fölött is van táp hozzá. Onnan is tudsz szerezni és akkor nem lesz egy valag a polcodon.
 

sucminee

Active member
Keveslem azt a 600at. Az ajanlott fenymennyiseg lednel 30-35w / negyzetlab. Ezt figyelembeveve, (150*150)/930*30=726 ennyi watt kellene neked, elvileg.
 

Tauberbischofs

Active member
Add nekem az 500€-dat, szt adok érte 660W lámpát 180lm/W fénnyel, 3500K színnel.

Komolyan. Szabályozható lesz 260-660W közt.
 

Uzsidoboz

Well-known member
https://a.aliexpress.com/_mqW4rrF
Csak kérdés szinten linkelek 1 tápot kurva olcsón ez miért nem jó mitől jobb az a meanwell
nem kötekedni vagy hasonló csak tényleg érdekelne mi a különbség köztük
Hálás köszönet aki időt áldoz rá és megossza velem :tiphat:
 

Solon

Well-known member
Keveslem azt a 600at. Az ajanlott fenymennyiseg lednel 30-35w / negyzetlab. Ezt figyelembeveve, (150*150)/930*30=726 ennyi watt kellene neked, elvileg.

Ahha, de ez körtékhez van, amik 120 lm/W környékén pötyögnek. Ezek a samu panelek meg 170-180lm/W-ot tudnak. Raktam össze 26W/négyzetláb (pfeeejh angolszászok és a mértékegységeik, amiket testrészekhez kell kötni, hogy ne felejtsék el) teljesítménnyel lámpát, itt megtalálod, növényképet meg az indoor topikban. Nem rossz, azt kell mondanom. Persze lehet több fényt rakni, de 35W/négyzetláb az szerintem már felesleges túlzás ezekkel a panelekkel.

https://a.aliexpress.com/_mqW4rrF
Csak kérdés szinten linkelek 1 tápot kurva olcsón ez miért nem jó mitől jobb az a meanwell
nem kötekedni vagy hasonló csak tényleg érdekelne mi a különbség köztük
Hálás köszönet aki időt áldoz rá és megossza velem :tiphat:

Különbségek:
Hűtés típusa, aktív/passzív
Anyaghasználat, anyagminőség
Szervizháttér
Garancia
Élettartam
Hatásfok
Tapasztalat és mérnöki gárda a gyártócégnél
Tápon kijövő áram és fesz
Stb.....
Nemtom, mi a különbség egy volvo és egy zastava között? Elvisz mindkettő A-ból B-be.
 

Mindfuck.

New member
Sziasztok. Kérdéssel fordulnék hozzátok. Elvileg kész lehetne a szett de nem vagyok biztos az ötletemben.
Setup:
2db 6os menetesszár
20x20x2 alu "U" profil 5db x 1130mm
10db SI-B8V26256CUS
Táp:ERP PDB 260w-1300-280
Paszta: Arctic MX-5

Lehet nem cigizve kellett volna szalagot rendelnem mert nem hővezetőt hanem hőállót sikerült venni. Én úgy gondoltam,hogy a led csík 2 végét ragasztanám azzal a többi részénél pedig pasztáznék. Ez elég lehet a hő elvezetésére? Na meg elbírná a súlyát? Ezeket sorba kötve használnám 600mA-on hajtva. A kötések közül a sárga variácó lenne a legkényelmesebb mivel kettessével lennének a led csíkok. Ha esetleg van más ötlet nyitott vagyok rá. Előre is köszönöm.
 

Attachments

  • photo2061451.jpg
    photo2061451.jpg
    58 KB · Views: 46
  • photo2061453.jpg
    photo2061453.jpg
    57.6 KB · Views: 49
  • photo2061455.jpg
    photo2061455.jpg
    117.1 KB · Views: 47
  • photo2061456.jpg
    photo2061456.jpg
    25.5 KB · Views: 45
  • photo2061457.jpg
    photo2061457.jpg
    59.1 KB · Views: 47

Tauberbischofs

Active member
Mire lepasztázol egyenletesen 6m-t kihullik a hajad.
Ott rögzíteni is csavarral kell. A két végén ragszalagozás rossz ötlet.
Banggood 10 nap alatt küld hővez szalagot. Ezt a hőállót nem ismerem, lehet ez is jó 600mA-nél.
Ha 120cm szelvényre kerül 2db panel akkor az első rajz a jó. Cica mutatja.
ERP-ből karácsony óta 3db ment tönkre közvetlen környezetemben.

Nagyonjó macska. Smakkolom.
 

Széklet Nagyúr

Active member
​Tegnap megszerkesztettem ilyen lámpatartó koncept alső verzióját aztán miután néhány prototipus első képen látható tallérok) lenyomtatása után sikerült összevetnem a blenderből kiarányozott mintát a valós méretekkel, 3d nyomtatóval legyártottam ezt a hipertét hajtóműnek is beillő lámpatartót a JAPPÁN KUSH prodszekthez.




Click image for larger version  Name:	IMG_1295.JPG Views:	0 Size:	104.1 KB ID:	17922971


Ezek előtt volt még kettő, egyik az kábéra jó volt csak elég vézna úgyhogy csináltam egy zömökebbet amibe meg tizedmiliméterek híjján de nem fért bele a lámpafoglalat így mindakettőt kukáztam.
A felsőbe az E27-es csatlakozó nem fért be az alót meg szabadkézzel mréetezés nélkül találomra sikerült eltalálni kábé 2-3 tized miliméter eltéréssel.

​ ​
Click image for larger version  Name:	IMG_1292.JPG Views:	0 Size:	83.0 KB ID:	17922972


Csak ránázásre ilyen vaskos, kábé 25%-ékos rácsos kitöltéssel készült úgyhogy a külső rétegeket is beleszámítva kábé 65-70%-a levegő a cuccnak, de mivel PLA+ból van noymtatva így madjnem annyira strapbíró mint az ABS ( már ami a szakítószilárdságot illeti ) - viszont nyomtatni vele meg annyira könnyű mint a sima PLA-val, csak stringelődik mint a kurvaélet, meg az első rétegnél szoktak lenni kohézió problémák, de fullra hidegről indítva nagy modelleknél ez nem probléma, viszont kisméretű precíz nyomtatáshoz szerintem a sima PLA való ( egy bizonyos felület alatt már nem tapad le a modell oszt félrekúrja a fúvóka ahogy elmegy fölötte ).


Click image for larger version  Name:	IMG_1293.JPG Views:	0 Size:	82.0 KB ID:	17922974


Szerencsére az előzőz megoldás kábelezésével egy az egyben be tudtam pattintani a pilácsokat a keretbe így nem kellett egy órát blanokolással meg miniatűr lófasz csavarok egerészésével töltenem.
78 Wattos plazmafosó 6.5Wattos 160lumen/wattos 3000Kelvines V-TAC evolution körtékkel.

Click image for larger version  Name:	IMG_1294.JPG Views:	0 Size:	37.5 KB ID:	17922973


Itt meg éppen rakétahajtóműbe kapaszkodova haygom el az atmoszférát ahogy kabulból menekülök el a picsába egy másik bolygóra.​
 

AILD10

New member
Sziasztok. Lenne egy 56x176x43-mas szekrényem.Ez 2 növényhez jó lehet egyszerre egy mars hydro TS 600-al? Vagy ha V-tacet akarok akkor abból hány darabot?
KÖFI.
 
Top