What's new

Led 300w amazon

Papastroumf

Member
Παιδεια διαβασα σε πολλα αρθρα για την καλη αποδοση των λεντ.σκεφτομαι να αγορασω αυτο το προιον απο αμαζον .http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00ROTTOGQ/ref=mp_s_a_1_14?qid=1431951496&sr=8-14&pi=AC_SX110_SY165&keywords=led+grow+light. Οπως βλεπετε η σχεση τιμη/watt ειναι πολυ καλη αφου αποσο ξερω τα λεντ ειναι ακομα σε υψηλες τιμες.το 300αρι αυτο κανει 124 ευρω και πιστευω αξιζει εσεις τι μου λετε? Μιλαμε για 4 φυτα σε τεντα.αρκουν αυτα τα βατ?αποδιδουν οσο λενε? Χρειαζομαι παραπανω για 4 φυτα? Αποδιδει σε πολλα φασματα μπλε.κοκκινο που ειναι τα σημαντικοτερα.
 

weedolada

Member
γιατί πιστεύεις αξίζει,επειδή είναι φτηνό και έχει 300w;μόνος σου το λες ότι τα λεντ είναι ακόμη ακριβά..επομένως για να είναι φτηνά αυτά δεν παίζει να είναι αξιόλογα..αν θέλεις να δοκιμάσεις την φάση λεντ,να τα πάρεις,αν δεν έχεις καλλιεργήσει με άλλες λάμπες θα σου φανούν τούρμπο..διαφορετικά όχι δε νομίζω ότι αξίζουν..αν θέλεις κάποια να αξίζουν δες αυτά είναι Έλληνες τα παιδιά που τα κάνουν..επίσης δες αυτά

αυτά ναι αξίζουν τα ελληνικά είναι και προσωπικά δοκιμασμένα..τα άλλα απλά έχω ακούσει..
 

Vassilis3

Member
Φιλε καλησπερα.το εχω ψαξει αρκετα το θεμα πανω στα λεντ. Συμφωνω απολυτα πως τα αποδοτικα λεντ σε σχεση yield και οικονομιας ειναι ακριβα.πρεπει να το ψαξεις πολυ.και πιο πολυ πρεπει να κοιταξεις το φασμα που εκπεμπουν και τι φασμα φωτος ζηταει η κανναβη.επισης ψαξε τη διαφορα 1 w led με τα 3βαττα. Τα μονοβαττα σίγουρα είναι καλύτερα σε όλα (πιστευω) αλλά είναι και 3φορες πιο ακριβα....
 

Papastroumf

Member
Παιδεια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.θα το ψαξω και θα δω !!!
 
Εγώ έχω τα ΑSL της ΑΣΤΗΡ και μάλιστα τώρα που μιλάμε, κάποιος φίλος σε ένα σπίτι,τελειώνει μαζί τους ....Το καινούριο μοντέλο της ΑΣΤΗΡ φαίνεται μια χαρά και όντως θα πρέπει να λύνει κάποια θεματάκια με τα πολλά καλώδια , τιμή δεν κοίταξα αλλά φαντάζομαι :biggrin:

Πάντως, όποιος μπορεί έξω και δεν το κάνει, είναι λίγος,... :laughing:
 

420brother

Member
an thes na kaneis anavathmisi se led tote egw tha sou lega perimene ligo kairo. exw pliroforia apo atomo pou einai mesa sti mars kai kserw sigoura oti douleuoun ena sxedio gia new tech led.

auti ti stigmi gia latest led technology thes 1000+ euro ependisi alla auto pou tha pareis se 6 mhnes me ena xrono de tha einai to kalutero stin agora.

einai na vgoun led tubes apo ti mars kati san T5 fluro tube alla me eksaerismo panw, yparxei idi ena prototypo alla douleuoun se kati 10 fores kalutero kai otan vgei stin agora tha allaksei ta indoor grows gia panta

ena paradeigma

hNfLBLm.jpg
 

skunk1908

New member
Εγώ πάντος είμαι για να πέρνω απ' εδώ λεντάκι http://www.todogrowled.com/productos/tgl-cxa/ για να οργανωθώ από Σεπτέβρη, αυτό με τα 3 κομπάκια πάνω.
Και του αστέρα πάντος πρέπει να τα πάνε τουρμπο τα λουλούδια
 

Papastroumf

Member
Μαγκιες ευχαριστω πολυ.δεν βιαζομαι ετσι και αλλιως για πληροφορηση ρωτησα η επενδυση θα γινει σε ενα 6μηνο.οποτε θα δω και τι παιζει εκεινο το διαστημα.
 

Latest posts

Latest posts

Top