What's new

ΛΑΜΠΑ/ΕΞΑΕΡΙΣΜΟΣ/ΣΠΟΡΙΑ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΤΗΤΑ

420blazeit

New member
ΛΑΜΠΑ/ΕΞΑΕΡΙΣΜΟΣ/ΣΠΟΡΙΑ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΤΗΤΑ

Καλησπέρα στα παιδιά!
Έχω 3 απορίες και τις γράφω μαζεμένες για να αποφύγω τα spam thread.

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

Ο Χώρος μου είναι μια τέντα 90x90x160

Λάμπα(400w MH ανάπτυξη + 600w HPS ανθοφορια): Ποια να μάρκα να προτιμήσω συγκεκριμένα οι HORTILUX έχουν παρα πολύ καλές κριτικές αλλα πρέπει να τις παραγγείλω απ' έξω και θα μου έρθουν ένα σορό λεφτά.. αλλα αν κάνει διαφορα τότε θα τα δώσω τα ρημάδια..


Εξαερισμός: Τι εξαερισμό να βάλω ρε παιδιά γιατί το έχω μπερδέψει αυτό το θέμα.. Βάζω ένα aircooler reflector και έναν εξαεριστήρα στην μια άκρη και στην άλλη έναν ανεμιστήρα για εισαγωγή αέρα και απλά βγάζει τον ζεστό αέρα απ' έξω απ το παραθυρο? και πως έχω καθαίρω οξυγόνο μες την τέντα? βάζω και άλλο ανεμιστήρα στην κάτω άκρη και έναν εξαεριστήρα στην πάνω..;
αρα χρειάζομαι 2 εξαεριστήρες + 2 ανεμιστήρες ;



Σπόρια αυθεντικότητα : Τελευταία έμαθα πως τα feminized σπόρια που πουλάνε ενός φυτού δεν είναι 100% γενετικά αυτό που ισχυρίζονται, για παράδειγμα ένας grower έκανε test 2 σπόρια τις ίδιας μάρκας από 2 διαφορετικές seedbank

Amnesia Haze Royal Queen Seeds (επίσης ο grower είπε πως είχε γεύση berry και μυρωδιά strawberry..)

picture.php



Amnesia Haze Soma seeds (original)

picture.php



Ποίες είναι αυθεντικές seedbank κατά την γνώμη σας; η sensiseed καλή είναι
Διάβασα πως η σώμα seeds έχουν χαλάσει την ποιότητα τους (επειδή τα σπόρια είναι παλιά και δεν κάνουν germinate)
 

Cyanideyo

New member
Για φρέσκο αέρα υπάρχει η τρύπα της εισαγωγής στην οποία ο αέρας εισέρχεται παθητικά,δεν χρειάζεται άλλος ανεμιστήρας χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν μπορείς να βάλεις. Μέσα στη τέντα επίσης θα χρειαστείς και έναν ανεμιστήρα για ανακύκλωση του αέρα μέσα στο χώρο αλλά και για να προσομοιώσεις το φυσικό αεράκι που θα δυναμώσει τους κορμούς των φυτών σου.
 

420brother

Member
re file ennoeite oti 2 diaforetika sporia idias poikilias de tha einai to idio, allo phenotypo to amnezia tis RQS kai allo tou soma.

twra gia seeds edw pou rwtas duskola gt ta post trwne delete an linkaroume kati pou den einai sponsoras sto forum.

apo lampes komple eisai alla epidi to kovw oti prwti fora tha valeis, mi pas gia amnesia gt tha ksenerwseis, duskolo xwrtari gia prwti fora ase pou exei megali anthoforia (3 mhnes peripou) opote tha varetheis na perimeneis.

kana automato pigene h kana thiliko me arketi indica mesa (70%+)
 
Top