What's new

Kuka

GeryZ

Active member
Sziasztok. Újra itt.
A lányok elültetve kb egy hete a címből adódóan Maffia Skunk.
A lámpa egy TLED 26W 54cm GROWING egyenlőre egy db szeretném ezzel a led el kivinni végig csak ép többel meg virágzáshoz BLOOMING-ot használni.
tápoldat ismét Plagron Terra Grow tápoldat
ez a növekedéshez.
virágzáshoz Plagron Terra Bloom tápoldat
a helyet holnap csinálom.


közeg ismét natur közet és perlit.

kezdésnél nagy hiba volt hogy késve rendeltem meg a lámpát és a futár szolgálat se hozta időben 3 nap csúszással. Így meg nyúltak támogatva vannak pálcikával.
Kép a napokban.

Meg van 2db Auto Amnesia amit ki szeretnék a kör közben vinni.Bár autót még nem neveltem.
Esetleges építő kritikákat el fogadok sok sok tanáccsal körbe fogva :)
És előre is köszönöm majd a sok sok segítséget :)
Kíváncsian várom a régiekből menyien vannak még itt :)
 

f2obsession

Active member
Jelen. Lassan két éve volt, de én emlékszem. Szerintem szép volt a vol 1 is. Bár 600 (?) W-os HPS-sel könnyű :)

Most hogy késett a lámpa, hogyhogy nem ástad elő a fémhalogént se? Mélyen van már? :)

Good luck anyway!
 

GeryZ

Active member
Igen a hps már a levesbe :D Haladok a korral és ledezek én is bár nem tudom hogy tudok e anyi led et produkálni mint a 600w :S
Sajnos betegséggel kezdünk :/ képek délután
És neked van most köröd?
 

f2obsession

Active member
Egy HK épp most ment le DWC-ben (kép lent).

Ezen kívül semmi komoly. Saját kutyulmány HK x AK47 keresztezésből futtatok 4 egyedet párhuzamosan nagyon kicsiben, hátha legalább egy közülük jónak bizonyul. Három földben, egy amolyan semi-DWC-ben (2-3 literes cserép föld, abból DWC-be belegyökereztetve). De ezek picik, csak tesztek lesznek, aztán a 4 közül a legjobb megy majd rendes DWC-be nagyobbra nevelve, ha alkalmasnak bizonyul rá.

DWC2.jpg
 

f2obsession

Active member
600as HPS-em nekem sose volt, de a 250-es HPS+fénycső kombót szerintem überelte a 100W-os ledes csarnokvilágító ezekkel a ledes oldalvilágításokkal, meg 2-4 kisebb körtével. Szóval olyan 150-200W led nekem plusszosan váltotta ki a 250HPS+fénycső rendszert. 600-ast talán nehezebb lesz felül múlni. Ha jól emlékszem HPS-en belül a 600-as kategóriának a legjobb a fényhasznosítása.

Raksz össze ilyen paneles/modulos (24V) rendszert, vagy milyen ledeket tervezel?
 

GeryZ

Active member
Sajnos nem tudom mi a bajuk talán elégtelen kaja? De holnap mennek kókusz rostba tozeggel keverve. Ebből a fajta led bol szeretnék többé. Ezek 26w osak és ebből 4 et szeretnék viragzashoz meg 5 öt csak blooming öt
 

Attachments

  • photo2096177.jpg
    photo2096177.jpg
    47.6 KB · Views: 83
  • photo2096178.jpg
    photo2096178.jpg
    47 KB · Views: 84
  • photo2096179.jpg
    photo2096179.jpg
    48 KB · Views: 83
  • photo2096180.jpg
    photo2096180.jpg
    46.4 KB · Views: 82
  • photo2096181.jpg
    photo2096181.jpg
    71 KB · Views: 85
  • photo2096182.jpg
    photo2096182.jpg
    86 KB · Views: 83

GeryZ

Active member
600as HPS-em nekem sose volt, de a 250-es HPS+fénycső kombót szerintem überelte a 100W-os ledes csarnokvilágító ezekkel a ledes oldalvilágításokkal, meg 2-4 kisebb körtével. Szóval olyan 150-200W led nekem plusszosan váltotta ki a 250HPS+fénycső rendszert. 600-ast talán nehezebb lesz felül múlni. Ha jól emlékszem HPS-en belül a 600-as kategóriának a legjobb a fényhasznosítása.

Raksz össze ilyen paneles/modulos (24V) rendszert, vagy milyen ledeket tervezel?

TLED 26W 54cm GROWING ból szeretnék 4 et ugye kettő fentre meg 2 szélre 45 fokban rá dönteni a csajokra(remélem csajok) így 4 lenne 3 különböző szögből viragzahoz ugyan ez a típusú lámpa csak 5 db 5 különböző szögből. Egy trapéz típusú állványra szerelve
 

GeryZ

Active member
Egy HK épp most ment le DWC-ben (kép lent).

Ezen kívül semmi komoly. Saját kutyulmány HK x AK47 keresztezésből futtatok 4 egyedet párhuzamosan nagyon kicsiben, hátha legalább egy közülük jónak bizonyul. Három földben, egy amolyan semi-DWC-ben (2-3 literes cserép föld, abból DWC-be belegyökereztetve). De ezek picik, csak tesztek lesznek, aztán a 4 közül a legjobb megy majd rendes DWC-be nagyobbra nevelve, ha alkalmasnak bizonyul rá.


Szép kör klonokat vágsz ha bejon egy?
 

f2obsession

Active member
Sajnos nem tudom mi a bajuk talán elégtelen kaja? De holnap mennek kókusz rostba tozeggel keverve. Ebből a fajta led bol szeretnék többé. Ezek 26w osak és ebből 4 et szeretnék viragzashoz meg 5 öt csak blooming öt

Én arra tippelek, hogy fuldoklik a gyökerük abban a sárban. Én óvatosan, de teljesen kimosnám a gyökerüket a földből, és úgy ültetném át. Addig is kicsit kevesebb fény, és állandó meleg (cca 28 fok) + jó szellőzés meggkönnyítheti a dolgukat szerintem.
 

GeryZ

Active member
Holnap át ültettem. Őket kókusz rost+ tőzeg be majd ovasosan le mosom amit tudok:/ elég gyengén kezdtem bár már nem. Most volt az utolsó köröm. Bár már én is ott tartanék 🙂
 

Solon

Well-known member
Én meg arra tippelek, hogy tápoldatozni kéne, rendesen. Abba a kis pöcsömnyi közegbe nincs már táp, látszik a növényeken. Nem kel lemosni, ültesd át laza perlites kókuszba és adj nekik tápot, sokat.

A fogalmazásgátlót orvos írta fel?
 

GeryZ

Active member
Átültetve egyenlőre ekorába jovoheten végleges helyükre kerülnek. Kicsit meg küldöm őket tapoldattal. És meglatjuk el múlik e a sargulas
 

Attachments

  • photo2096430.jpg
    photo2096430.jpg
    110.2 KB · Views: 78

f2obsession

Active member
Szerintem nem a legjobb egy héten belül újra átültetni őket. Legyen idejük kicsit átszőni ezeket a cserepeket, hogy ne potyogjon szét a "földlabda" (meg a gyökérzetük vele együtt), amikor kiemeled. No meg legyen idejük helyre rázódni egy újabb átültetés előtt. Amelyik nem automata, az 5-6 levélemeletig vígan elvan ekkorában, ha a tápanyagfelvételt sikerül rendbe tenni addig.
 
Last edited:

GeryZ

Active member
Rendben akkor várok velük 🙂 telleg van 3 db autóm ők mit igényelnek illetve mikor menyi fény kell nekik? A 18 elég végig? Vagy folyamatos kell? Vagy ép 12?
 

f2obsession

Active member
Automatákban nem vagyok kompetens, azokra az átültetéssel kapcsolatos tanácsom sem érvényes (pl enyhe rootbound-ra is hajlamosak bevirágzással reagálni, ha jól tudom.)...
 
Top