What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Kültéri növények, a segítségeteket kérném!

4sd1337

Member
Sziasztok Kollégák!
Seedsmafiaról rendeltem magokat (Sacitrus Haze, Big Bud, Critical Jack feminizált kinti)
  • Megjöttek a magok, elkezdtem csíráztatni őket, kibújt mind.
  • Miután kibújtak az összeset Easyplug-ba átültettem körülbelül 2hétig előneveltem itthon.
  • Kevésnek bizonyult az itthoni fény, ezért ki kellett vinnem őket a szabadba, most lesznek 1,5 hónaposak kb.
  • Kiástam a helyüket és elültettem őket, viszont trágyát nem használtam. (ez is gond lehet?)
  • Locsolásnál BioBizz Root Juice, BioBizz Grow-ot használtam pH-s vízzel bekeverve (7.0pH)
  • 2-3naponta locsoltam a koktéllal, néha pedig sima pH-s vizet használtam.
  • Elkezdtek nőni minden szuper volt és egyszer csak megállt jó pár növénynél a növekedés. (nem mindegyiknek sárga és száraz a levele, mint a csatolt képen)
  • Van amelyik már elérte kb a 20-30centit, pedig mindegyik ugyan azt kapta és ugyan akkor. (Nagyon kicsi ez az arány)
  • A nap is rendesen éri őket min 10 órát időjárástól függően.
  • Az egyik növényről csatolnék egy képet, mert már kezd elszáradni a levele és semmit nem nő szinte, illetve nézzétek meg az úgymond "egészségest" is.
  • Most egy-két hete csapvízzel locsoltam őket.
Előre is köszönöm a segítségeteket!
 

Attachments

  • photo2044292.jpg
    photo2044292.jpg
    72.2 KB · Views: 93
  • photo2044476.jpg
    photo2044476.jpg
    26.1 KB · Views: 92
  • photo2044477.jpg
    photo2044477.jpg
    45.8 KB · Views: 91
  • photo2044478.jpg
    photo2044478.jpg
    117.7 KB · Views: 95
  • photo2044479.jpg
    photo2044479.jpg
    117.1 KB · Views: 91

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
Kint nem tudod tultapozni a fold pufferel ha csak nem tomenyen basztad oda. Azt az eros nap egette meg..
arra lennek kivancsi hogy lehet ez ket honapos 3 hete meg fagyott kint
 

4sd1337

Member
Kint nem tudod tultapozni a fold pufferel ha csak nem tomenyen basztad oda. Azt az eros nap egette meg..
arra lennek kivancsi hogy lehet ez ket honapos 3 hete meg fagyott kint

Erre fele annyira nem volt szar idő, amikor kicsit szarabb volt akkor pedig műanyag palack volt mindegyiken kicsit kilyukasztva, hogy kapjon levegőt.
 

f2obsession

Active member
Mekkora gödröket ástál, és pontosan milyen földdel töltötted fel nekik?

A vizet/tápoldatot alacsonyabb PH-ra érdemes állítani. A 6-7 közötti tartományban tudják leginkább felvenni a tápanyagokat, és tapasztalatom szerint az anyagcseréjükből adóódan, illetve bizonyára sok egyéb általam nem ismert talajkémiai folyamat miatt általában felfelé szokott változni idővel. Én ezért inkább 6-6,2 tájára szoktam állítani, de 6,5-es ph-val biztosan jobban jársz, mint 7-essel.

Bár kint jellemzően nem annyira érzékenyek erre, főleg ha a gödörbe töltött közeg ph-ja megfelelő (mondjuk 6,5), így én inkább arra gyanakszom, hogy a gödrök picik és/vagy a használt közeg nem megfelelő.

Gondolom a három növény 3 különböző strain. Ha igen, ez is szerepet játszhat abban, hogy nem egyformán viselik a körülményeket. A Jack Herer (ami a critical jack egyik felmenője) annak idején extrém kényes fajta hírében állt.
 

4sd1337

Member
Mekkora gödröket ástál, és pontosan milyen földdel töltötted fel nekik?

A vizet/tápoldatot alacsonyabb PH-ra érdemes állítani. A 6-7 közötti tartományban tudják leginkább felvenni a tápanyagokat, és tapasztalatom szerint az anyagcseréjükből adóódan, illetve bizonyára sok egyéb általam nem ismert talajkémiai folyamat miatt általában felfelé szokott változni idővel. Én ezért inkább 6-6,2 tájára szoktam állítani, de 6,5-es ph-val biztosan jobban jársz, mint 7-essel.

Bár kint jellemzően nem annyira érzékenyek erre, főleg ha a gödörbe töltött közeg ph-ja megfelelő (mondjuk 6,5), így én inkább arra gyanakszom, hogy a gödrök picik és/vagy a használt közeg nem megfelelő.

Gondolom a három növény 3 különböző strain. Ha igen, ez is szerepet játszhat abban, hogy nem egyformán viselik a körülményeket. A Jack Herer (ami a critical jack egyik felmenője) annak idején extrém kényes fajta hírében állt.

Nem ástam annyira nagy gödröket, viszont elég laza a föld. Valamint nem használtam semmilyen közeget :/
Ezt még lehet valahogy orvosolni esetleg?
 

Solon

Well-known member
Simán. Van itt nekem 6.2 pH értékű bontott hullámpalám, meg sittem, ezt kéne bekeverni felesbe a földdel az új gödörbe. Ingyen viheted.

Ja és RO szűrővel szűrt 2x desztillált esővizet kéne rájuk locsolni, minden alkalommal.

Tápot tilos adni, nehogy túltáp legyen.
 

4sd1337

Member
Simán. Van itt nekem 6.2 pH értékű bontott hullámpalám, meg sittem, ezt kéne bekeverni felesbe a földdel az új gödörbe. Ingyen viheted.

Ja és RO szűrővel szűrt 2x desztillált esővizet kéne rájuk locsolni, minden alkalommal.

Tápot tilos adni, nehogy túltáp legyen.

Köszi a jóindulatot! :)
 

bat939

Active member
Köszi a jóindulatot! :)

Menj fel exkalapra és olvass, de itt is van elég napló amiből megtudhatod, mit jelent a közeg. Csóri növényeket kitetted a hidegbe, persze hogy nem fejlődtek. Legközelebbi próbálkozásnál szerezz normális földet és húzz fel egy kisebb fóliát, ha ilyen korán akarsz ültetni. Szehintem
 

4sd1337

Member
Menj fel exkalapra és olvass, de itt is van elég napló amiből megtudhatod, mit jelent a közeg. Csóri növényeket kitetted a hidegbe, persze hogy nem fejlődtek. Legközelebbi próbálkozásnál szerezz normális földet és húzz fel egy kisebb fóliát, ha ilyen korán akarsz ültetni. Szehintem

Rendben, köszönöm!
Esetleg ha most átültetem őket egy jó közegbe akkor még van esély, hogy meginduljanak?
 

bat939

Active member
Szerintem van. Mondjuk az a száraz levelű elég szarul néz ki. Én oázis virágföldet használtam eddig. Tavaly kb ugyan így jártam automatákkal. Április elején ültettem el őket, de mivel hideg volt és nem volt fóliasátor, így ablakban tartottam őket. Nagy hiba volt, de vettem egy mini fóliasátrat az o betűvel kezdődő 3 betűs multiban, átültettem őket 25 literes cserepekbe és szépen beindultak. A legjobb növényen lett 60-70 minimális maggal.
 

f2obsession

Active member
A majd' minden gazdaboltban, virágüzletben megtalálható Florimo általános sem egy rossz választás. Fotós növények, sokáig fognak ott élni (ha minden jól megy), így legalább 20 literes (de ideális esetben 50+ literes) gödröket kéne ásni, és megtölteni növényenként. 20-30% kertészeti perlit, esetleg némi kókuszrost, vagy mohatőzeg tovább tudja lazítani a virágföldet, úgy mégjobb. A képeken látható növények mind simán átültethetők kellő óvatossággal (némi földlabdával együtt).

Illetve olcsóbb (általában ingyenes) alternatíva még a magházföld, ha akad a környéken öreg akácos. Aljnövényzetet, le nem bomlott avart óvatosan széthúzni, és azt a 2-5 centi sötétbarna, porhanyos földet összevakarni. Ez tisztán is tökéletes, imádják. Főleg emiatt általában burjánzik is a vadkender az ilyen akácosok szélein...
 

4sd1337

Member
A majd' minden gazdaboltban, virágüzletben megtalálható Florimo általános sem egy rossz választás. Fotós növények, sokáig fognak ott élni (ha minden jól megy), így legalább 20 literes (de ideális esetben 50+ literes) gödröket kéne ásni, és megtölteni növényenként. 20-30% kertészeti perlit, esetleg némi kókuszrost, vagy mohatőzeg tovább tudja lazítani a virágföldet, úgy mégjobb. A képeken látható növények mind simán átültethetők kellő óvatossággal (némi földlabdával együtt).

Illetve olcsóbb (általában ingyenes) alternatíva még a magházföld, ha akad a környéken öreg akácos. Aljnövényzetet, le nem bomlott avart óvatosan széthúzni, és azt a 2-5 centi sötétbarna, porhanyos földet összevakarni. Ez tisztán is tökéletes, imádják. Főleg emiatt általában burjánzik is a vadkender az ilyen akácosok szélein...

Még annyi, hogy az a 20liter csak perlit és Florimo föld legyen?
esetleg nem lehet hozzà keverni sima virág földet ?😃
 

f2obsession

Active member
A florimo általános is virágföld, csak egy, az átlagosnál lazább szerkezetű, és 6,5-6,8 PH-jú, és emellé még viszonylag olcsó (Compo Sana például még jobb, de az már elég drága féle). Gödör aljára mehet perlittel felesbe kevert marhatrágya/csirketrágya/érett komposzt (illetve csirkeszarból óvatosabb mennyiségben, az nagyon tömény), ha akarsz nekik szerves tápanyagot biztosítani hosszabb távra, illetve a földbe is érdemes alul több perlitet keverni, a felső 5 centi meg már inkább legyen tiszta virágföld, hogy jobban megmaradjon a nedvesség a gödrökben, meg feltűnő is a perlit a felszínen.

Azért azt még egyszer hangsúlyozom, a 20 liter az egy nagyon minimum, ilyen korán ültetett fotós növények 50-100 literes gödrökben tudnák azokat a hozamokat teljesíteni, amiket a magcégek tövenkénti hozamként meg szoktak adni. Persze sokat számít az is, hogy milyen a természetes talaj, amibe a gödröket ásod. Ha homokos, akkor egész jól megfelelhet a 20 literes gödör. Ha agyagos, akkor kell a nagyobb.
 

4sd1337

Member
A florimo általános is virágföld, csak egy, az átlagosnál lazább szerkezetű, és 6,5-6,8 PH-jú, és emellé még viszonylag olcsó (Compo Sana például még jobb, de az már elég drága féle). Gödör aljára mehet perlittel felesbe kevert marhatrágya/csirketrágya/érett komposzt (illetve csirkeszarból óvatosabb mennyiségben, az nagyon tömény), ha akarsz nekik szerves tápanyagot biztosítani hosszabb távra, illetve a földbe is érdemes alul több perlitet keverni, a felső 5 centi meg már inkább legyen tiszta virágföld, hogy jobban megmaradjon a nedvesség a gödrökben, meg feltűnő is a perlit a felszínen.

Azért azt még egyszer hangsúlyozom, a 20 liter az egy nagyon minimum, ilyen korán ültetett fotós növények 50-100 literes gödrökben tudnák azokat a hozamokat teljesíteni, amiket a magcégek tövenkénti hozamként meg szoktak adni. Persze sokat számít az is, hogy milyen a természetes talaj, amibe a gödröket ásod. Ha homokos, akkor egész jól megfelelhet a 20 literes gödör. Ha agyagos, akkor kell a nagyobb.


Igy már értem :) esetleg marha tárgyából valami beváltat tudnál javasolni? :)
igen a 20litert azt értettem de eléggé jó puha a föld és nem agyagos
 

4sd1337

Member
Én anno mezőgazdasági terület mellől szedtem kupacból :D

Azt gondolnám, bármelyik bolti granulált verzió megfelelhet. Mittomén, mondjuk ez: https://www.biokertapolas.hu/marha-jo-szarvasmarhatragya-granulatum-5kg-1630

Gondolom a marhatrágyából 2-3 marékkal elég az aljára igaz?😀
A florimo földet pedig 20% kis szemű perlittel keverném össze. (maradok a 20+ liter körüli gödröknél)
Arra is rájöttem, hogy tőzeg van erre fele.

Illetve még van egy olyan észrevételem, hogy azok a növények amik úgymond "megnőttek" azok nőnek folyamatosan már kb. 40-50 centisek, de a többi még mindig off :D <-- ez mitől lehetséges?
Próbálom minél előbb átrakni őket az új közegbe.

Köszönöm ismét!
 

Latest posts

Latest posts

Top