What's new

ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΝΑΝΟΣ ΑΠΟ ΧΩΜΑ ΣΕ ΥΔΡΟΠΟΝΙΑ

justnone5192

New member
ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΝΑΝΟΣ ΑΠΟ ΧΩΜΑ ΣΕ ΥΔΡΟΠΟΝΙΑ

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΦΥΤΑΚΙ ΜΟΥ
ΕΙΝΑΙ RED DWARF AUTOFLOWERING ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΧΩΜΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΣΕ ΥΔΡΟΠΟΝΙΚΟ.ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΛΥΠΑΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΘΟΔΙΓΗΣΕΤΑΙ.ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ :)
 

justnone5192

New member
IMG_0027[1].jpg
IMG_0028[1].jpg
 

justnone5192

New member
Ευχαριστω.Αλλα εννοω το προγραμμα τροφοδοσιας για το συγκεκριμενο ειδος
 

bazz

Member
Το συγκεκριμένο <<είδος>>, ποικιλία εννοείς??!! ή μήπως λες για το σύστημα υδροπονίας που εχεις??
 

justnone5192

New member
Το συγκεκριμένο <<είδος>>, ποικιλία εννοείς??!! ή μήπως λες για το σύστημα υδροπονίας που εχεις??

Κατ'αρχάς.Ευχαριστώ για την παραπομπή σου σχετικά με το μεταφύτεμα.Ακολούθησα κατά γράμμα τις οδηγίες (ελπίζω δλδ)
Το συγκεκριμένο strain θέλω να ξέρω το πρόγραμμα τροφοδοσίας του.
Μέχρι στιγμής διαθέτω ένα 500ml υγρό λίπασμα NPK 4 6 6.
Ενας φίλος μου είπε να πάρω μελάσα. IMG_0029[1].jpg
 

bazz

Member
να φανταστώ πως είσαι λίγο άσχετος με την υδροπονία ετσι??

φίλε μου είναι λίγο μανούρα η υδροπονία...άλλα μιας και το άλλαξες. διάβασε όλα αυτά:

https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=297670

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν αυτό το λίπασμα που εχεις κανει για υδροπονία...
 

justnone5192

New member
ΝΑΙ ΟΚ ΩΡΑΙΑ ΩΣ ΕΔΩ.ΤΙ ΤΟ ΤΑΙΖΩ ΚΑΙ ΠΟΣΟ?ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΜΙΛΩΝΤΑΣ?Ο ΚΟΥΒΑΣ ΧΩΡΑΕΙ 8 ΛΙΤΡΑ ΝΕΡΟ.
 

bazz

Member
mporo na se enimeroso gia tin advance nutriens...

exei tria lipasmata....micro-grow-bloom

pare kai rikse apo auta....exoun odigies..

prepei na pareis kai EC metro kai PH metro kai ph down
 

bazz

Member
basika katse diabase auta pou exoume grapsi eki pou sou eipa..... kai kapou exei allo ena tread me ydroponia
diabaseta olla na katalabeis ti ginetai...
 

justnone5192

New member
Καλημέρα Bazz.Συναντησα αλλο ένα πρόβλημα.Οι ρίζα άρχισε να μουχλιάζει.Το άλλαξα πάλι προσεχτηκά και το εέβαλα σε χώμα.Δίνει να αναπτύσσεται αλλα δεν ξέρω αν οι ρίζες του είναι οκ.Του έβαλα λευκό φως.Η θερμοκρασία στην ντουλάπα είναι καθαρά 20 βαθμοί.Δεν μπορώ να στήλω φώτο ακόμα.Gime a had man pls :(
 

justnone5192

New member
Σημειωτέον η ανάπτηξη δεν ειναι και πολυ μεγάλη.Δηλαδή βλέπω ανάπτηξη των πόλων αλλά δεν βλέπω να αναρώνουν τα φύλα.(Είχε δυο μικρά κατω κατω πιο στρόγγυλα απο τα πανω. οχι μακροστενα kai αυτα που λές έγιναν καφε τελείως μέχρι να το μεταφυτέξω στο χώμα.Δεν δίχνουν να ξαναβγαίνουν και ανησυχώ
 

justnone5192

New member
Ποσες μερες ειναι το φυτακι στην υδροπονια?
Ηταν μια ευδομαδα χωρις να ρίξω aquaprotector αρχισε να πιανει μουχλα το εβγαλα το ξεπλυνα οσο μπορουσα με καταβρεχτηρι και το ξαναεβαλα σε χωμα.Διχνει να ειναι σταθερο 10 μερες
τωρα δεν εχει κιτρινησει αλλο.Και ακομα αναπτησονται οι πολοι του
 

justnone5192

New member
επισης αν το φυτο ειναι 15 ποντους 5 ποντους εκει που σταματαει η φυλοσια του εχει αρχισει να περνει ενα μωβ χρωμα που μολις το ακουμπησεις με τα δαχτυλα σου και τα μυρισεις μετα μυριζει ωραια....πολυ ωραια
 

bazz

Member
Νομίζω πος το μωβ ειναι έλειψη... Είχε φτιάξει αρκετή ρίζα και το έβαλες στο χώμα;;
 

justnone5192

New member
Λοιπον ας οργανωθουμε.
1.Οι ριζες του ειχαν μεγαλωσει αρκετα
2.Αυτην την στιγμη τα δυο κατω κατω φυλλα του ειναι λιγο κιτρινα
3.Τα πανω ειναι πρασινα αλλα πεσμενα.|
4.Η γλαστρα ειναι γυρο στα 2 λιτρα
5.ο χωρος ειναι 1.30 υψος, 1.50 πλατος , 35 μηκος
6.Λαμπα λευκου φωτος 40w
7.To φυτο ειναι 45 ημερων 15cm
 

Latest posts

Latest posts

Top