What's new

כמה שאלות מגנן מתחיל

EL_TOPO

Member
כמה שאלות מגנן מתחיל

שלום, קראתי קצת בפורום ושמחתי לראות שהמקום מלא באנשים עם ותק בתחום.
יש לי נסיון בגידול קודם (עגבניות, מלפפונים), אבל בכל מה שקשור לגידול קנביס הכל חדש לי, כל התחום של גידול אינדור חדש לי גם כן.

:הזנים שלי הם
3 white widow fem של dutch passion

ועוד 3 northern lights fem של white label (הייבריד X אפגני)

הגידול מתבצע באדמה בעציצים של 11 ליטר,
תאורה: 600w
דשנים: ביוגרו, ביובלום, טופמקס

אני שבוע אחרי הפרחה כולן מראות סימנים של נקבות חוץ מאחת שמצמיחה בנוסף משהו שנראה כמו בולבולונים, יש כמה תמונות מצורפות ואשמח אם למישהו יש זיהוי יותר ודאי.

בנוסף מטרידים אותי עוד כמה דברים, 1. כמעט כל הצמחים הוציאו מספר רב של פרחים משניים בנוסף לקולה מהגזע הראשית (כל צמח בערך +7) האם הם בכלל יוכלו להחזיק את זה כשתהיה שם פריחה יותר מאסיבית? האם לקטוע חלק מהעלים התחתונים?

2. אין לי אמצעי מדידה למליחות הנוזל שאני מוסיף להן. רק לאחוזי החומציות בנתיים. זו יכולה להיות בעיה לאורך זמן?

3. האם תהיה בעיה להן לפרוח באחוזי הלחות המטורפים של החורף? באחת הפעמים הקיצוניות זה הגיע ל-70%.

תודה.

El_Topo

Attachments

• IMG_7719.jpg
    IMG_7719.jpg
    35.3 KB · Views: 35
  • IMG_7736.jpg
    IMG_7736.jpg
    88.5 KB · Views: 40
  • IMG_7738.jpg
    IMG_7738.jpg
    59.9 KB · Views: 38
  • IMG_7739.jpg
    IMG_7739.jpg
    86.9 KB · Views: 42
  • IMG_7740.jpg
    IMG_7740.jpg
    69.7 KB · Views: 39
  • IMG_7741.jpg
    IMG_7741.jpg
    32.3 KB · Views: 35
  • IMG_7743.jpg
    IMG_7743.jpg
    28 KB · Views: 37
  • IMG_7744.jpg
    IMG_7744.jpg
    31.3 KB · Views: 39
  • IMG_7728.jpg
    IMG_7728.jpg
    46 KB · Views: 39
  • IMG_7723.jpg
    IMG_7723.jpg
    49.6 KB · Views: 36
יופי של צמחים חבר
נראה שאתה בדרך הנכונה
אל טופו זה סרט טוב
תמונות 4 ו-5 יש איברי מין זכריים

Dr happy

Member
שלום EL_TOPO
הכל נראה 10
הייתי מציע לבצע גילוחי רגליים- לא לבזבז את האנרגיה של הצמח על פרחי פופקורן
עדיין אפשר לבצע יחורים עם מה שתוריד
הכוונה להוריד ענפים קטנים ומיותרים שלא מגיעים לאור- בנוסף לבצע דיפוליישן
הכוונה הורדה של עלים מיותרים מסתירי אור- במקרה שלך יש הרבה ומונע את חדירת ה600
חוץ מזה הכל באמת נראה 10

יורס
האפפי

אחי זה נורא פשוט,אם בצומת בהפרחה יוצאת שערה לבנה כמו השערות של הפרחים זאת נקבה
אם לא זה זכר
לפי התמונות זה נראה לי זכר
כל השאר נראה מעולה,ברוך הבא אחינו

TrueNeed

Active member
היי, בתמונות רואים בולבולים, תוריד מהר, חבל על המקום
אז תתחיל להוריד ענפים שלא רואים אור, בלי בושה אין לך מה לפחד, כל הצמיחה התחתונה תהיה דרדלה וחבל
ואז תתחיל להוריד עלי מניפה גדולים שמסתירים מוקדי פריחה
בסה"כ לגנן מתחיל הכל נראה מעולה, תתחיל להוריד עלים אפשר גם להוריד 50% מנסיון ותקבל קולות איכותיות שראו מספיק אור, הרעיון הוא לא לגדל צמחים יפים אלא
קולות נפוחות ומסוכרות
ועוד דבר קטן, שמתי לב שהמאוורר שלך למטה, עדיף לקרר את החלק העליון שמתחת למנורה וליצור תזוזת אויר
שיהיה בהצלחה

EL_TOPO

Member
תודה לכולם,

טוב, עכשיו יש שם קצת יותר מקום, העפתי את ההרמי וקיצצתי להן כמו שאפשר לראות. רק מקווה שזה לא יגרום להן לאיזהשהו סטרס.

למישהו יש איזהשהו רעיון מה אפשר לעשות עם הלחות? היום בבוקר היא הגיעה ל-75. אני חושש שאולי זה יצור עובש על הפריחה שמתחילה להאיץ.

Attachments

• new1.jpg
    new1.jpg
    91.4 KB · Views: 38
  • new2.jpg
    new2.jpg
    85.2 KB · Views: 35
  • new3.jpg
    new3.jpg
    91.2 KB · Views: 39

isranabis

Active member
Veteran
הרבה איוורור במיוחד שאין אור כי העובשים והריקבונות מתפתחים בחושך

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
קיצצת קצת יותר מידי לדעתי.
באופן כללי מתחת לתאורת 600 הייתי שם הרבה יותר מסת צמחים. כמו 5 צמחים עם עציצי 20 ליטר. מינימום.
יש לך המון אור לכל צמח אבל גם המון אור שבורח.

לחות עולה אחרי השקיה, זה נורמלי.
50 אחוז לחות בפריחה זה טוב מאוד.
60 זה לא נורא
70 לאורך זמן זה כבר להזמין צרות.
אפשר להוריד את הלחות היחסית בעזרת הורדת הטמפ' והוספת איורור.
ע"פ הצמחים יש לך מספיק איורור, הגזעים אצלך יפים מאוד.

לגבי דישון.
לך לפי הטבלא של ביוביז ותשקה עם דשן כל השקיה שניה בשני שליש מינון עד שתגיע לשלב של הטופמקס. ממנו תן 5.
אם נגמר לך הטופמקס אתה יכול להחליף אותו בכף מולסה ל4 ליטר מים פעם בשבוע לתוצאות זהות.

isranabis

Active member
Veteran
תרחיק את הענפים מהגזע על ידי קשירה לכיוון השטחים הריקים ואז הם יקבלו יותר אוויר ואור ואתה תקבל יותר יבול

מסכים עם פונז, הצמחים סבבה יחסית לגודל העציצים שלהם, אבל היה אפשר להכניס שם הרבה יותר, ולגדל צמחים הרבה יותר גדולים.

משהו מוזר מאוד במבנה שלהם - הצמתים הראשונים מאוד מאוד צפופים, ואז למעלה יש מרווח מאוד גדול בינהם - צריך לבחון את תאורת הגידול - אולי נורה יותר חזקה או קרובה יותר, אבל אולי זה עניין גנטי.

DB420

Member
אני משתמש בביוביז לפי הטבלה
כרגע אני משתמש רק בביו בלום ואני משהו כמו 3 וחצי שבועות לפריחה, עד כמה חשוב הטופ מקס ואם כן אז מתי להשתמש בו ואם זה בנוסף או במקום הביו בלום?

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
http://www.growing-life.com/shop/biobizz_grow_chart.jpg
תלך לפי הלייט מיקס ותחתוך בפריחה את הביוגרו ל1 מ"ל \ ליטר, אם בכלל תשתמש בו ואת האלגמיק לכל השקיה רביעית.

אני יודע שבחנות שאני קונה בה יש טבלא טובה יותר רק אין לי אותה בשלוף לצלם.

לגבי האלמנה

לגבי האלמנה

גם אני התארגנתי על האלמנה של
dutch passion
זו בעצם הייתה הרכישה הראשונה והיחידה. היא מאוד מוצלחת
הזרעים שלהם איכותיים וזרע נבט לי אחרי יומיים לאחר שנה במקפיא
התמונות נראות זהות לגמרי למה שיש לי

מאוד צפופה, ממליץ לדלל. במקרה שלי מדובר בנורת 250 כך שכדי לנצל מקום, אני משתמש הרבה בלקשור. כבר מהשבוע השלישי לפריחה אתה תבחין בריח, ולפי התמונות אתה הולך להתמודד עם הרבה ריח. מאוד מהנה לראות את הלובן שמכסה גם חלק נכבד מהעלים הקרובים לפריחה. וכמובן הסטלה - חזקה מאוד. אתה תאהב את הזן, שמור ממנה ייחור

מד מליחות מאוד חשוב, אם כי פחות כאשר מדובר בדישון אורגני אבל בכל זאת חשוב לדעת לגבי המליחות של המים היוצאים. יש לי מד מליחות פשוט ואני אפילו לא מכייל אותו. האוסמוזה והמי ברז משמשים לי מדד - בכל מקרה "מקשיבים לצמח ולפי התגובה של הצמח לומדים להכיר את מידת המליחות בהשקיות

לגבי לחות, מלבד מלהסתכל על המד, לא עשיתי עם זה הרבה. אני דואג לאיוורור טוב ונראה שזה מספיק

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
בדיוק אתמול שמעתי על איש יקר שאיבד צמח שלם (שהיה כל המחזור) שהיה פרח אחד עצום לעובש.
איורור עוזר להוריד את הלחות ומוריד משמעותית את הסיכוי לעובש. לא לזלזל!

EL_TOPO

Member
בוקר טוב קנמסאלה,

,שמח לשמוע שנפלתי על גנטיקה טובה. יצא לי לקרוא קצת על בעיות הרמי שיש לדאטש פאשן בעיקר בפמינייזד שלהם. בנתיים אחת הפכה לכזו די מהר אחרי הפריחה והועפה החוצה.

יש לי בעיה אחרת שצצה בשבוע האחרון, העלים העליונים של אחת מהאלמנות מראים התקפלות מגעילה, בנוסף הגבעולים של העלי מניפה מראים אדמומיות בניגוד לכל שאר הצמח.

רק חשוב לציין שזו נקבה שטסה גבוה הכי מהר בגן, הגובה שלה הוא משהו כמו מטר. יש לה גם נעילת שורשים רצינית לפי כל השורשים שיוצאים מהחורי ניקוז, ולפי מה שנראה לי היא מתייבשת הכי מהר מכל הצמחים. בהתחלה הנחתי שזו הקרבה למנורה (היא כרגע לצידי הקולטיוב ומקבלת אור בצורה שמזכירה גידול ורטיקלי), אבל אחרי כמה ימים בצד היא עדיין לא מראה סימני התאוששות.

Attachments

• IMG_7757.jpg
    IMG_7757.jpg
    46.7 KB · Views: 43
  • IMG_7762.jpg
    IMG_7762.jpg
    37.3 KB · Views: 41
אני לא יודע כמה זה קרוב לצד של הקולטיוב אבל כדאי שתשים לב שאתה לא מטגן אותה בטעות
הקולטיוב יוצר כמה מוקדי אור לא נעימים אם אתה קרוב מידי וזה לא עובד אותו הדבר כמו ורטיקלי רגיל
אם היו שם עוד צמחים באותו מרחק שזה לא קרה להם אז הייתי מסיק שזאת לא הבעיה
מה שכן אם המצע מלא עכשיו הייתי ממליץ שתעביר לעציץ יותר גדול,אני לא חושב שיש לה זמן הפרחה ארוך,לא קראתי על הבלאק וידאו של דאטש אבל הניחוש שלי זה שהוא ניסו לשמור על זמן הפרחה קצר...
אם הוא מראה לך מצב של נעילה לדעתי כדאי מאוד שתעביר אותו עכשיו לעציץ יותר גדול

EL_TOPO

Member
אין בעיה רצינית להעביר אותה כמעט 3 שבועות אחרי פריחה?

היא כרגע בעציץ של 11 ליטר, אני יכול להעביר אותה לדלי של 20 ליטר אבל מתחיל להגמר לי הגובה שהיא יכולה ללהגיע אליו.

EL_TOPO

Member
אין בעיה רצינית להעביר אותה כמעט 3 שבועות אחרי פריחה?

היא כרגע בעציץ של 11 ליטר, אני יכול להעביר אותה לדלי של 20 ליטר אבל מתחיל להגמר לי הגובה שהיא יכולה ללהגיע אליו.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
תעביר, היא תתקע כמה ימים אקסטרה אבל אם לא תעביר היא תוריד תפוקה בצורה קטסטרופלית. וגם תצטרך להשקות כל יום שזה ממש מסריח.

Latest posts

Latest posts