What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Kloni - pomoč/nasvet

AllTrue

New member
Pozdravljeni,

vem, da je o klonih in kloniranju ogromno napisano....ampak za postopek iz vode v zemljo pa ni nekih info. Zadeva je zame nova, ker je to moj prvi grow....in seveda, nekaj je teorija nekaj pa praksa in izkušnje.
Ko sem rože obrezal, sem iz teh vejic naredil tudi klone....eni so v vodi eni pa v šotnih tabletkah. Slednji me ne skrbijo.....bolj me zanimajo tisti v vodi.
V vodi so mi že naredili koreninice...cca 5-8 cm....in glede na to, da so koreninice tanke, se bojim, da bi jih pri presaditni poškodoval. In to me najbolj zanima.....KAKO zadeve presadim, mislim predvsem v kakšno zemljo....ker so koreninice res nežne na pogled?

Naredil sem pa tudi en test...na forumu ni napisanega skoraj nič, oziroma , kot nemogoče....no, če mi rata, bom poročal in predstavil s slikami.....do takrat bom pa raje tiho....de se nebi že koj zmerjali :laughing:

Hvala za odgovore...ajd
 

timoslav

Member
Vzemi klončke iz vode jih daj v lonce tako,da jih držiš z eno roko v zraku. Nato vzemi malo zemlje v pest ter posuj zemljo okoli njih. Na koncu jih malo zaliješ in woala to je to..lp
 

AllTrue

New member
hvala....sem imel v mislih drug način...ampak, mi je tvoj način bolj všeč. Predvidevam, da mora zemlja biti čimbolj rahla okoli korenin, da jih ne zabiješ že na začetku.

Thx
 

AllTrue

New member
Kot sem že na začetku napisal.....o klonih je napisano malo morje...eni zagovarjajo ta način eni drug...pa tko naprej. Zato sem kloniral na dva načina....hydro in šotne tabletke. Do sedaj pri obeh načinih 100% uspeh....porezanih klonov cca 30, presajenih 16, 14 jih še čaka....kam bom z njimi???? ....nimam placa, ampak bo že.

X...jep, precej lažje je s šotnimi tabletami....predvsem, ko se zadeve presajajo.
 

AllTrue

New member
Aja, skoraj sem pozabil.

Vprašanje....kaj zraste, če kloniraš list in ne vejice? Ima kdo že izkušnje s tem?
 

lasko

Member
alltrue nic ne zrase probaj
drugace pa kloni ratajo na 101 nacin :) v vodi, sotnih, perlitu, zemlji ...
 

-Ghost-

New member
Sprobo več varjant, najbolj mi je pri srcu v vodi, pa zračna pumpica, mehurčki, pa brez dodajanja gnojil, jih prisiliš da čimprej poženejo korenine, dosego 95% uspešnost.

l.p.
 

SetHeh

Member
alltrue nic ne zrase probaj
drugace pa kloni ratajo na 101 nacin :) v vodi, sotnih, perlitu, zemlji ...

Jaz sem pa nekje videl, da so nekomu pognale korenine tudi iz lista. Če pri drugih rastlinah uspe, bi tudi tukaj moralo. Je pa gotovo težje kot iz stebla.
 

Cereus

Active member
Naj se pohvalim. Lani prvič delal klone in rezultat odličen za prvič. Samo 2 sta polegla od cca. 20 komadov. Delal sem po klasičnem načinu in sicer klonator, šotne in ostale malenkosti. Za test sem jih nekaj imel tudi v kozarcu z vodo na okenski polici-brez klonatorja-samo dlje časa traja, da naredi korenine.
Letos pa ponovim vajo. Vaja dela mojstra:whee:

sv:wave:
 
Jaz sem pa nekje videl, da so nekomu pognale korenine tudi iz lista. Če pri drugih rastlinah uspe, bi tudi tukaj moralo. Je pa gotovo težje kot iz stebla.

Mi je ratalo, iz lista rastline ((crassula ovata) Sobna rastlina ki v mitologiji prinaša denar v hišo) http://www.gardens4you.co.uk/ShopImages/product/14698WH.JPG

narediti klon. Dejansko nisem nič kompliciral z kakimi hormoni itd... Navadno sem odtrgal list ga do polovice zaril v zemljo. In redno reguliral vlažnost zemlje. Wolaaa po cca 3h tednih so zaceli poganjati novi listki, ter koreničice :). Sedaj mineva 4ti teden, in res zelo počasi raste, vendar napreduje :)
 

lasko

Member
Mi je ratalo, iz lista rastline ((crassula ovata) Sobna rastlina ki v mitologiji prinaša denar v hišo) http://www.gardens4you.co.uk/ShopImages/product/14698WH.JPG

narediti klon. Dejansko nisem nič kompliciral z kakimi hormoni itd... Navadno sem odtrgal list ga do polovice zaril v zemljo. In redno reguliral vlažnost zemlje. Wolaaa po cca 3h tednih so zaceli poganjati novi listki, ter koreničice :). Sedaj mineva 4ti teden, in res zelo počasi raste, vendar napreduje :)

samo to ni konoplja. precej rastlin se da razmnozevat samo z listi, konoplje ne. tudi ce ti pozenejo iz lista korenine ne bo raslo naprej
 

Agropop

Member
Kje ste narod :) Bom si tole temo sposodil,da ne odpiram nove upam,da ne bo kdo jezen ampak rabil bi pomoč okoli klonov lepo prosim :)
Par klonov sem si naredil, dal sem jih v kokos namočen z plagron roots in v klonator. Po 8-9h dneh dvema prehaja barva listov iz zelene v zeleno/rumeno. Vlaga ja 91%, cajt je 24/0, prezračujem parkrat na dan po par min,škropim ne,ker je vlaga visoka... Kaj delam narobe,da se to dogaja??
Aja pa čist prvič kloniral :)
 

ranta

Member
Klone je preprosto delat v vodi korenine so vidne po štirih dneh ves čas lahko vidiš kako rastejo pa še skrbet ne rabiš glede vlage . Seveda si moraš pa naredit eno posodo z par stvarmi in vložit ene pol urce dela ampak maš to potem narjeno sam klon vtakneš not pa fertih :D
 

Latest posts

Latest posts

Top