What's new

Kalisperaaa

Gert Lush

Active member
Veteran
Ζήτα και από τον κ. Συντονιστή να βάλει το νήμα σου στην ενότητα των καλιεργιών να το βλέπει αμέσως όποιος θέλει να προσφέρει κάποια γνώμη.

Καμιά φωτό υπάρχει περίπτωση να δούμε;
 

Gert Lush

Active member
Veteran
Στη γλάστρα ειναι πάνω απο μια εβδομάδα.Ποτίζω κανα 2ωρο μετά το σβήσιμο με τα biobizz 'οπως είπα περίπου 200-250ml το κάθε ένα.

Στα Haze και πιο λίγο στην αρχή δεν πειράζει. Σίγουρα δεν θες να μουχλιάσουν εκεί μέσα. Άστα και λίγο να στεγνώνουν. Αρκει να μην βλέπεις το φυτό να υποφέρει, είσαι ΟΚ. Αν σου αρέσει το BioBizz πάρε και Root Juice. Κάνει τεράστια διαφορά στίς ρίζες. Πιο σημαντικό και από το λίπασμα, θα έλεγα. Βασικά, σε αυτην την φάση, με τόσο μεγάλη γλάστρα δεν χρειάζεσαι καθόλου λίπασμα, θα τα κάψεις πρίν αρχίσεις! :D
Άσε που τα Haze δεν θέλουν πολύ άζωτο, ούτως ή άλλως...
 

hazenberg

Member
Φίλε Gert θα ανεβάσω πιο αργά photo να μου πείς την γνώμη σου γιατί τώρα δεν μπορώ..αλλά πιστεύω πως έχεις δίκιο,θα βρώ μικρότερη γλάστρα και θα το μεταφέρω.περιμένω seeds auto sweet mango και auto green omatic αν τα λέω σωστά φαντάζομαι σε 10Λ γλάστρες αυτά θα είναι μια χαρά..?Και θα έχω και μια 30Λ free ;)
Συντονιστής ποιός είναι γιατί μου διαφεύγει..?
 

orfeas

Active member
Veteran
30άρες γλάστρες με εμπλουτισμένο χώμα δεν χρειάζονται λίπανση για τουλάχιστον ΔΥΟ μήνες...
 

tjo

life gardener
Veteran
Συντονιστής ποιός είναι γιατί μου διαφεύγει..?

καλως ηρθες φιλαρακο στο φορουμ,αυτο το θεμα το αφηνω οπως εχει και αν θελεις ανοιξε αλλο θεμα στη συζητηση καλλιεργειας.
..εξαλλου μια καλησπερα ειν αυτη:tiphat:.
 

hazenberg

Member
Ευχριστώ πολύ παιδιά για όλες τις συμβουλές και πληροφορίες σας μπορείτε να τσεκάρετε και στη Συζήτηση Καλλιέργειας έχω βάλει μερικές φωτό και πιο συγκεντρομένες τις πληροφορίες του room να μου πείτε για τυχόν λάθη μου..
 

glalizas

Member
Εγω τα αυτος μου τα εχω σε 14ρες γλαστρες..Μακαρι να ειχα βαλει 20ρες γιατι βλεπω πως εχει γεμισει ριζα παντου κ εχω αλλες 25 μερες !!
 

Gert Lush

Active member
Veteran
Εγω τα αυτος μου τα εχω σε 14ρες γλαστρες..Μακαρι να ειχα βαλει 20ρες γιατι βλεπω πως εχει γεμισει ριζα παντου κ εχω αλλες 25 μερες !!

Σοβαρά, ρε φίλε; Μπράβο! Εγώ δεν εχώ δεί ποτέ auto που να ήθελε πάνω από 10αρα. Πότε πρόλαβαν τα άτιμα; Έτσι όπως τα λες θα είσαι στην 60στη μέρα από σπόρο περίπου. Τί ποικιλία είναι και σε τί λάμπα τα έχεις;

Καμια φωτό υπάρχει;
 
Top