What's new

Исушаване и съхранение

_Ina_

Active member
Veteran
а сега суша две4ки в багажника на колата,за да не ги съсипвам в пе4ката. Там изсъхват доста бързо. Само дето днес ми я дигнаха заедно с тях!!!! А като бързам да суша за проба стават добре във фурна на 50 градуса нарязани.
 

focktor

Member
а сега суша две4ки в багажника на колата,за да не ги съсипвам в пе4ката. Там изсъхват доста бързо. Само дето днес ми я дигнаха заедно с тях!!!! А като бързам да суша за проба стават добре във фурна на 50 градуса нарязани.
ОМГ , в колата е доста брутално :p
 

doje

Member
Дали ще изсъхнат хубаво главите ако ги сложа в кутия от обувки и ги скрия в някой шкаф,или някъде в мазе на непрохладно затворено и тъмно място ?
След това вместо в буркани да ги поставя в подходящите пликчета в който не прониква въздух?
 

doje

Member
А и как мислите ще е по добре в буркани или във вакумирани пликове.
 

_Ina_

Active member
Veteran
Сигурно в буркани. Ако нямаш чак толкова и ще го изпушиш бързо може и тия от тютюн които се затварят. Аз не пуша но последно в такива прибирах и ми се запазиха добре леко влажни.
 

_Ina_

Active member
Veteran
пробваите да сложите почти изсушени глави,които смятате да пушите, в дебела книга да поседят едно,две денонощия. аз много обичам така и изобщо да са леко пресовани,а не "рошавки".
 

Latest posts

Latest posts

Top