What's new

[indoor] Redbox by Grunwald

G

Guest

4 na 6 wyszło z ziemi :D Siedzą już sobie w RedBoxie. 2 się coś ociągają ale na pewno wkrótce dołączą do reszty.
Spaliły mi się wczoraj obydwa wiatraczki od komputera (transformator 10V na dwa okazał się być za mocny) ale mam już nowy wentylatorek, taki do przyczepiania do szyby w aucie. Tylko pod transformatorem 10V nie chce chodzić. Muszę skołować 12V. Będzie sobie wiał od dołu na szybę dzięki czemu będę mógł trzymać topy przy samiutkiej szybie.
Temperatura wynosi aktualnie 29 stopni. 29 stopni bez wentylatorków mieszających. Mam też szybę. Już w jednym kawałku :D i trochę grubszą. Dzięki Viridis.

EDIT: Już wszystkie wyszły z ziemi.
Veg dzień 1:

Dodatkowo do box wstawiłem parapetówę. Troszkę się wyciągnęła... :wave:
 
Last edited:
G

Guest

Veg day 5

Veg day 5

Po pięciu dniach w szafce moje roślinki wyglądają tak:



Jak to wygląda?

Temperatura w RedBoxie oscyluje wokół 30 stopni. Wilgotności na razie nie mam czym zmienić ale poza roślinami stoi tam spodek i pojemnik z wodą.
Strasznie szybko wysycha soilmix ziemi z perlitem. Muszę podlewać codziennie. Pewnie to wina malutkich doniczek... Po przesadzeniu będzie może lepiej...
 
wyglada dobrze

podlewanie codzienne to norma, przy wiekszych rozlinach, w duzych donicach (10-12 L) na flo nawet trzeba lac 500-600 ml. codziennie.
 
G

Guest

Podlałem wodą z dolomtem dzisiaj bo coś mi za niskie to ph się wydaje.
Nigdy mi jeszcze roślinki w tak młodym stadium rozwoju nie śmierdziały trawą. Te dają już teraz nieźle czadu. Aż strach pomyśleć co będzie później...
 
G

Guest

Ośmiodniowe Maluchy.
Trochę się ostatnio podsmażyły i poszły kilkanaście cm niżej. Tu im będzie teraz zdecydowanie lepiej. Za jakieś 3 dni będzie fim i biohumus a parę dni później przełączam :D na flo i szykuję się na ostry LST.

11878100_6998.jpg


11878100_6996.jpg
 

cardiel

Member
Tak Grunwaldzie naprawde pieknie :smile: Strasznie jestem ciekaw co Tobie wyrosnie hehe ale zapowiada sie niezle

Wybacz, ze nie wnosze niczego konstruktywnego do twojego topica, ale chce podbic sobie ten topic, zeby z lewej strony wyskoczylo, ze pisalem do niego, wtedy bede zagladal tutaj regularnie i nie zapomne o nim

powodzenia i pozdro

Cardiel :smile:
 

bogusik2

Member
Ogromne postepy :D rośłinki rosna super ;) większe niż u mnie w 8dniu z tego co pamiętam :D Ta szafa to mistrzostwo po prostu :) pzdr
 
G

Guest

Dzień 13 okazał się być ostatnim tak długim dniem dla moich maluchów. Zostały przesadzone do trochę większych doniczek, zfimowane i właśnie skończyła im się pierwsza noc w życiu.
W soilmixie poza substratem torfowym(bardzo lekkim) i perlitem znalazła się również inna, trochę cięższa ziemia kwiatowa i dolomit. Dodanie tej ziemi spowodowało dłuższe trzymanie wilgoci w doniczce.
Wszystkie roślinki zaczynają się ładnie krzewić.
Z resztą zobaczcie sami:
11878100_7057.jpg


11878100_7056.jpg
 
G

Guest

widze że jeździsz na tych samych wentylach co ja . ile czasu masz zamiar trzymać je na vegu?
 

Cinnamon

Member
@GrowFather - teraz leci im druga noc ;-). - Grunwald podał kiedy przełączył na flow.
btw. bardzo ładne roślinki - muszę pomyśleć i wrzucić swoje :D.

imho - 1 min :O :bat:

Peace iG... :kissass:
 
Last edited:
G

Guest

GrowFather said:
widze że jeździsz na tych samych wentylach co ja . ile czasu masz zamiar trzymać je na vegu?
O jakich wentylach mówisz bo ja mam 3 różne. 80m3/h, samochodowy mieszacz i 80 mm PC. :D
 
G

Guest

16 dzień życia.
3 dzień flo.
Dzisiaj przesadziłem roślinki do docelowych doniczek. Planowałem posadzić 2 najładniejsze samiczki w 2 dużych kuwetach/skrzynkach ale stwierdziłem, że już czas najwyższy zacząć trenować roślinki a nadal nie znam ich płci więc kupiłem 4 doniczki 25 cm średnicy, 25 cm wysokości. Pierwszy raz stosuję LST więc wszelkie uwagi będą dla mnie niezwykle cenne :D
Solmix ten sam czyli substrat torfowy+perlit+dolomit. Rosliny dostały drugą i ostatnią chyba porcję azotu w postaci mixu wody, biohumusa i Floramixu WE (NPK 9/3/3). Niech rozgałęzienia podrosną tak by dało się je trenować i zacznę stosować Planton K.
Jedna, najmarniejsza roślinka wyleciała już z boxa na parapet i jeśli nie znajdę jej lepszego miejsca (tzn pod lampą jakąś) to za tydzień- dwa pójdzie do lasu. A nóż z niej coś będzie...





Proszę o komentarze i konstruktywną krytykę :D
 
Last edited:
G

Guest

grunwald - ten wiatraczek wolno stojacy ,ja bym go umiescil w gornym rogu
pozatym czy doniczki nie pochlaniaja zaduzo swiatla ? mozna by je pomalowac na bialo albo ubrac w folie alu


pozatym pozytywnie :D
 

Latest posts

Latest posts

Top