What's new

Η ωρίμανση επηρεάζει την δύναμη;

orfeas

Active member
Veteran
Αν πας από Αφρική, ανέβα το ΚΙΛΙΜΑΝΤΖΑΡΟ :biggrin:

Δεν είμαι Μωάμεθ να χρειαστεί να πεταχτώ κει κάτου.
Με μια σουραυλιά πετάσσεται τούτο μπρος μου και μάλιστα χαμηλωμένο στα 2,000 μ. για να μπορώ να τ' ανέβω ποιο γλήορα:woohoo:

Άσε που υπάρχει και το ΚΤΕΛ:laughing:
 

tjo

life gardener
Veteran
μια απορία που μου δημιουργήθηκε είναι τι θα γίνει αν αφήσεις το φυτό να μαραθεί τελείως χωρίς να το κόψεις..παίζει αυτό ή απλά άκυρη απορία..


θα ξεραθει οπως ολα τα φυτα που δεν εχουν νερο.
 

weedolada

Member
ναι το καταλαβαίνω αυτό tjo και ευχαριστώ που απάντησες στην βλακεία μου (χεχεχε) απλά αναρωτιόμουν αν το αφήσεις να στεγνώσει πάνω αντί για κρεμασμένο ανάποδα ποιο θα είναι το αποτέλεσμα στην ωρίμανση και στο τελικό αποτέλεσμα της φούντας..?θα έχει επιπτώσεις ή όχι..?κάπως έτσι έπρεπε να είναι η ερώτηση μου από την αρχή..:smoke out:
 
L

letis

μου έτυχε σε υδροπονικό λεμόνι αυτό ακριβώς που λες. τελείωσε το νερό (τελευταίες μέρες ευτυχώς)και το φυτό ξεράθηκε επάνω στον κουβά και στέγνωσαν οι παπάδες στο φουλ.. ετοιμο φυτό προς κατανάλωση που λένε απευθείας από τη γλάστρα. το όνειρο κάθε χασικλή.. τώρα αν θα έχει διαφορά τι να σου πω... εμένα στέγνωσε και σε 4 μέρες λόγω ζέστης οπότε δεν ξέρω...
 

antartist

Member
όταν η φούντα είναι πολύ αφράτη[βλέπε σατίβες καθαρές και παρθένες ] εγώ δεν δουλεύω ψαλίδι αλλά δάκτυλα. Η τελευταία ήταν ακριβώς έτσι και στο τέλος έβγαλα ένα ρεβυθάκι μαύρο από το χέρι μου :biggrin:

Ε φέτος κι εγώ με τη σατιβιά ακριβώς αυτό έκανα...
Τζάμπα κι αυτό, γιατί στην τελική κατέληξε στην μαρμίτα.
 

tjo

life gardener
Veteran
μου έτυχε σε υδροπονικό λεμόνι αυτό ακριβώς που λες. τελείωσε το νερό (τελευταίες μέρες ευτυχώς)και το φυτό ξεράθηκε επάνω στον κουβά και στέγνωσαν οι παπάδες στο φουλ.. ετοιμο φυτό προς κατανάλωση που λένε απευθείας από τη γλάστρα. το όνειρο κάθε χασικλή.. τώρα αν θα έχει διαφορά τι να σου πω... εμένα στέγνωσε και σε 4 μέρες λόγω ζέστης οπότε δεν ξέρω...


αν για σενα ειναι ετσι τα ετοιμα φυτα οκ..αλλα το οτι ξεραινεται
δε πα να πει οτι ειναι ενταξει.σου τυχε και το λες αλλα δεν ειναι
το ονειρο καθε χασικλη..το κουλο ειναι οτι αδειασε ολοκληρος κουβας...:bashhead:
 

orfeas

Active member
Veteran
..και μιας που μιλαμε για παλαιωμενα χορτα,θα ηθελα να πω στον
φιλτατο ορφεα μας, οτι η καλι φετος ΔΕΝ εκανε ουτε το τσικ
και αναρωτιεμαι αν τελικα εχει να κανει η ωριμανση ή το αν ειναι αγουρο το κοριτσι....φυσικα το πλακακι ηταν μακραν πιο διαφορετικο
και πεπεισμενος λεω οτι σε κανα 2μηνο θα ειναι σουπερ αξιολογο,
περαν του οτι ειναι καθαροτατο.

βεβαια η περιπτωση της τσιμινιερας κανει το θεμα να εχει
αλλο ενα διαζευτικο ή... το λεμονι βλεπεις:)

Από περιέργεια δοκίμασα το ίδιο βάζο χθες.
Συμπέρασμα: Το λεμόνι σ' έχει πλανέψει!

Εν τω μεταξύ, μήπως σου πήρε υγρασία; Το λεμόνι εννοώ.
 

tjo

life gardener
Veteran
Από περιέργεια δοκίμασα το ίδιο βάζο χθες.
Συμπέρασμα: Το λεμόνι σ' έχει πλανέψει!

Εν τω μεταξύ, μήπως σου πήρε υγρασία; Το λεμόνι εννοώ.


Oρφέα μετά άπο 8 μήνες cure στο βάζο σε διαβεβαιώ ότι δεν
πήρε περισσότερη υγρασιά απ ότι έιχε...ποτέ δεν ξεραίνω εντελώς τα χόρτα μου..τουλάχιστον αυτό πρόσπαθω να κάνω.
Οταν βγει απ το βάζο είναι ζήτημα χρόνου να ξεραθεί τόσο ώστε να στρίβεται.:)
Η κολλα που έχει πάντως είναι απίστευτη έ?
 

orfeas

Active member
Veteran
http://www.youtube.com/watch?v=EwhOrPAwvUE

Ξέρεις πολύ καλά ότι δεν είμαστε βυζάκηδες:woohoo:

Εν τω μεταξύ με τόση κόλλα πλακιδίων, είναι να μη λέει το λεμόνι;

Όσο για τη Κάλι μου, καβρόν, όπερ έδει δείξαι!:biggrin: αφού βέβαια ολοκληρώσεις την άσκηση...

Και πού 'σαι Γκάντζα, μη πεις πάλι ότι δεν καταλαβαίνεις, γιατί τούτη τη φορά δεν χρησιμοποιώ ιδιώματα!:tiphat:
 

Latest posts

Latest posts

Top