What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

השרשת זן אאוטדור ישראלי

Yekke

Member
השרשת זן אאוטדור ישראלי

עמוס סילבר חברנו החליט שזה רעיון טוב לזרוע את ישראל במלא קנאביס בר
הרעיון הוא ליצור זן ישראלי שישרוד בטבע הישראלי כצמח בר

שתיל מכל צרכן.
די ברור לכולם שאם קנאביס יגדל כצמח בר ללא תלות בהתערבות אנושית ("בר-קיימא") זה יהיה צעד קריטי מבחינת זמינותו לציבור ומבחינת יכולת השלטון להמשיך במלחמתו בצמח, גם או בעיקר ברמה המורלית זה מסמן סוף ברור.
אז איך גורמים לזה לקרות? (למי שאין חשק להרבה מילים ומתעניין בשורה התחתונה, דלגו לפסקה האחרונה..).
בגלל אופי הרבייה של צמח הקנאביס והסטטיסטיקה של שרידותו ב'גרילה' במשך 6-8 חודשים, רוב הניסיונות של מעשני ותומכי הצמח עד היום לא הניבו תוצאה שיש לה משמעות "קיימותית" ברמה הלאומית או אפילו האזורית (ברמה האישית-חברתית לעומת זאת ישנם דיווחים על תוצאות מעולות :))
בעיקרון מה שצריך זה כמות גדולה ככל האפשר של צמחים מושגחים קלות (עשרות אלפים ומעלה), ושאחוז מסוים מהם יהיו זכרים שיפרו את הנקבות ויזריעו אותן. השאיפה היא שלפחות אחוז מסוים מאותם עציצים שלעיל ישאירו אחריהם כמות נכבדה של זרעים שיתפתחו לדורות המשך. צמח שגדל את פרק הזמן הנ"ל אמור לספק אלפים רבים של זרעים.
כדי לנצל את מקסימום פוטנציאל הגדילה וכדי להגדיל את סיכויי השורשים להגיע לעומקים שבהם הם יכולים לשתות מעט גם בקיץ החם, התקופה המומלצת לשתילה היא לקראת עונת האביב. בזמן שהגשמים עדיין מופיעים מדי פעם, אבל עיקר הקור והסערות מאחורינו. שתילה מוקדמת יותר עלולה לסכן את השתיל הקטן בעתות סערה וקור, ומאוחרת יותר גם מבזבזת זמן גדילה וגם מקרבת את הסיכון לטווח החם, שגם בו לשתילים רכים לא הכי קל לשרוד.
נניח שרק 20% מצרכני הקנאביס יהיו מעוניינים לקחת בזה חלק ונניח שרק ל-20% מתוכם יהיו בפועל זרע ורק אחד לכל אחד, עדיין מדובר על סביבות ה-20,061 שתילים. מסה קריטית פוטנציאלית לכל הדעות אם כל אותם שתילים יהיו באותו פרק זמן ובפריסה ארצית רחבה. כמובן שניתן להגיע למספרים פי כמה וכמה, עניין של רמת התגייסות לעניין ומציאת זרעים.
בנוסף אפשר וכדאי לנצל את הזמן שנותר עד אז לתכנון והשקעת מחשבה לגבי מיקומים ודרכי טיפול נוחות ויעילות.
למי שיש ידע ורצון לסייע להצלחת המבצע מוזמן לפנות אליי לקראת בניית שלד איכותי להפצת הרעיון וביצועו בצורה היעילה ביותר.
הרעיון המדובר כאן הוא לא בסגנון "שתול ושכח" אלא יותר בסגנון "יש לך שתיל אחד בלבד לדאוג לו, בערך 10 דק' שבועיות", מה שיגדיל סטטיסטית את סיכויי ההישרדות מ(נניח) 20% ל(נניח) 80%.
אז עד לחודשים מרץ-אפריל-מאי, שכל אחד יעשה השתדלות להשיג זרע אחד לצורך העניין, אם אפשר 5/10 או 100 זה יהיה נפלא. ביותר.
שבוע טוב

אז מה העצה של חברי הפורום בנושא?

אני חושב שצריך להקפיד לזרוע זרעים איכותיים כדי שהזן שישתרש בטבע יהיה אש ולא חשאב.
בשביל שתיל אחד לדאוג לו אני ממליץ על לשפוך שק קומפוסט, חיפוי קש אם אפשר וכופתיות בקר בתור דשן (דיסקיות קקי פרות)
יש להעדיף אזורים עם שמש חלקית עד מלאה עם מקור מים קבוע יחסית - ליד נחלים או אזורים מושקים.

יש סבירות טובה שיהיה יותר קל לבסס את הקנאביס כעשב בשדות חקלאיים מאשר בטבע הצחיח.

מה דעתכם?

isranabis

Active member
Veteran
לדעתי לפתח זן שגדל בטבע בישראל
זה לא אפשרי
יש לי ים של ניסיון בגידולי חוץ
הדרך הכי טובה זה גידול מוקדם
הקטיף צריך להיות בחצי השני של מאי
גידול בזמן הזה מוסווה עם הצמחייה הירוקה
שעדיין לא התייבשה
יש למזיקים את הצמחים שהם מכירים ואוהבים
ואז ברוב המקרים הם לא באים לקאנביס
כדאי מאוד לגדל מייחורים ולא מזרעים
כי הייחורים פורחים הרבה יותר מוקדם מזרעים
יש מקרים שצמח מזרע לא מתחיל פריחה
לפני ספטמבר ואפילו אוקטובר
בזמן שייחורים מסיימים לפרוח במאי
גידול באזורים חקלאיים מאוד בעייתי
יש את התאילנדים והחקלאים ומשפחתם
שעלולים לגנוב את היבול במקרה הטוב
או לקרוא למשטרה במקרה היותר גרוע
מניסיון למדתי שחייבים לבקר את הצמחים
לפחות פעמיים בשבוע
להשתין מסביב לאזור הגידול
ואפילו לאסוף בבית שתן בבקבוקים
ואז לשפוך באזור הגידול
זה כדי להבריח חזירים דורבנים וצבאים
גם דם ושערות עושים את אותה עבודה
בישראל אי אפשר לגדל בלי השקייה
אפילו ליד נחלים ותעלות מים זה לא הולך
קאנביס צריך מצע שנרטב ומתייבש לסרוגין
ובארץ אין כאלה תנאים
בקיצור אפשר לגדל יופי בארץ
אבל צריך לעבוד ולהשגיח על הגידול
באופן יומיומי
אחרת חבל על הזמן
ניסיתי במשך שנים לגדל באזור עמק החולה
במקומות שיש בהם מים
אבל בלי טיפול אין תוצאות
ולא העלתי את נושא הסטרס
שמגיע ביחד עם הרמפרודייט
שממלא את הבאדים בזרעים
דרך אגב שדה של אלפי שתילים
בטוח יתגלה על ידי המשטרה שלא תחסוך באמצאים
כדי להשמיד אותו
אני אישית לא הייתי מגדל מעל 10 צמחים
במדינה הקטנה שלנו
גם 10 צמחים עלולים להיות הרבה מדי
ולהתגלות
יש לא מעט דרכים לקדם לגליזציה
אבל במדינה שלנו
כל אחד לעצמו
אם אוכלוסיית משתמשי הקאנביס
היתה פועלת ביחד
השינוי כבר היה מתרחש
אבל כמו שזה נראה
נחכה עד שארצות הברית
יוציאו את הקאנביס מרשימת הסמים המסוכנים של האו"ם
עד אז אין הרבה מה לעשות

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
מה עם אינדיקות עמידות ליובש?

משטרה על הזין, צריך להפריח את ישראל, ויפה שעה אחת קודם.

orev

Active member
אני חשבתי יותר לכיוון האינדיקות שגדלות בסיני

Agronomist

Active member
הפרוייקט הנ"ל יכול להיותת בעייתי.
סדר הגודל הנדרש להפיכת מין למין פולש יכול להיות שטח די גדול. מאות ואולי אפילו אלפי דונמים.
צריך הרבה זרעים, שטח ונחישות.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
שטח זה לא בעיה כי הגידול יכול להיות בכל מקום, גם שטחים מאוכלסים עם צמחים אחרים.
מכל צמח מופרה בחוץ אפשר להוציא 300+ זרעים, זה לא רע
נחישות יש :)

kamikaza

Active member
כמו שישרא ציין, קנאביס צריך שילוב של שמש חזקה, ומים על בסיס קבוע

ולכן הוא לא מתאים למזג אוויר ים תיכוני, שיש בו קיץ שחון וחורף גשום

ברוב המקומות יורד גשם גם בקיץ

אם רוצים לגדל בחוץ, אז זה או לפזר ייחורים כמו שישרא הציע, שזה הרבה עבודה, או לפזר זרעים של אוטומטיים בעונה הנכונה

XLAconnoisseurx

New member
לדעתי צריך להביא איזה זן אפריקאי אוטומט שעמיד בשמש, ככה יש יותר סיכויים שיצא ממנו משהו

E

Eazy

היי חברה, ניראה לי ששכחתם שחברינו מהצפון (מלבנון) עושים את זה כבר שנים ואני מדבר על אלפי דונם של קנביס שגדלים בלי שום השגחה​
ואני לא מדבר על השדות של המגדלים שמכינים לנו את החשיש
האקלים הם אותם אקלים פחות או יותר אז מה שנישאר זה להגיש את הזן שגדל שם באופן טבעי
לכל בעיה יש פתרון!​

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
היי חברה, ניראה לי ששכחתם שחברינו מהצפון (מלבנון) עושים את זה כבר שנים ואני מדבר על אלפי דונם של קנביס שגדלים בלי שום השגחה​
ואני לא מדבר על השדות של המגדלים שמכינים לנו את החשיש
האקלים הם אותם אקלים פחות או יותר אז מה שנישאר זה להגיש את הזן שגדל שם באופן טבעי
לכל בעיה יש פתרון!​
למיטב זכרוני בלבנון יש יותר גשם מבישראל

isranabis

Active member
Veteran
אין בלבנון זן קאנביס שגדל טיבעי
וזה למרות המון שנים של גידול קאנביס
להפקת חשיש
סתם בשביל הידע
את גידול הקאנביס להפקת חשיש במרוקו
הביאו מלבנון