What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

הכנות להפרחה

Scroggy B

Active member
תודה רבה לכולם!
קזה, אני לא מודד איסי בכלל, אני פשוט אשים מינון עדין של בלומסטיק בהשקייה הבאה.
וקרנף, יש דבר כזה שנקרא "סינדרום התחנה הסופית" שזה בעצם עליה לא ליניארית בקושי של משימה לקראת סיומה (כמו סוף של ריצה או יום עבודה).. אני מתחיל לסבול מזה כבר עכשיו :biggrin:
החשש הגדול יותר הוא לחנזר את כל הסטאש מהר, לפני שהמחזור הבא יסתיים :laughing:

Scroggy B

Active member
אז ככל הנראה השרשור הזה הופך ליומן הפריחה שלי, הא? לא בא לי לכלכך את הפורום בעוד שרשור, אז נעשה את זה כבר פה. אני מבולבל לגבי היום הספציפי שבו הפרחתי, אבל נניח שאני ביום 35 לפריחה. התחלתי להוסיף בלומבסטיק, בנוסף לביו-בלום, במינון המינימלי של 0.5 מ"ל לליטר. נראה שהצמחות מאוד אהבו את זה, והבאים התנפחו משמעותית מאז השבוע שעבר. כעת גם כל הבאצים מכוסים בקריסטלים ולא רק העליונים.

הקולה הראשית של הסילבר הייז תפסה גודל רציני. גם הפרחים של הצ'יז מקבלים נפח לאורך של כל הגבעול שלהם ולא רק למעלה. הנה הסילבר הייז..

יש לי שאלה למומחים... הצמח מצד אחד מוותר על עלים רבים בכך שהוא מייבש אותם והם מצהיבים ונופלים. אני מבין שזהו תהליך טבעי בזמן הפריחה ושגם הסקרוג תורם לכך (כי הם לא מקבלים כמעט אור). מצד שני הוא כל הזמן מנסה לגדל עלים חדשים ולעיתים אפילו פרחים מתחת למסך הסקרוג, כפי שנראה בתמונה:

עד עכשיו תלשתי את העלים האלו. האם פעלתי נכון? האם כדאי לי לתת לו לגדל פופקורן ובסוף לבצע קציר חלקי רק מלמעלה ואז לתת לפופקורן להתנפח? בתודה מראש..

Last edited:

samisomo

Member
את הפריחות הקטנות למטה בדרך כלל תולשים כדי שהצמח ישקיע את רוב האנרגיה על הפריחות הקיימות למעלה.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
בסקרוג אני מוריד מה שיותר מ20 ס"מ מתחת לרשת

Scroggy B

Active member
שלום לכולם.. אחרי שלא הייתי בבית בחג, שמחתי לחזור הביתה והסיבה העיקרית לכך היא הצמחות כמובן. הייתי מלא דאגה שהחום שהיה היום יגיע גם לתוך האוהל, אך למזלי הרב, לפי המד הטמפרטורה המקסימלית באוהל הייתה 29. זו לא טמפרטורה טובה, אך זה גם לא כל כך נורא לדעתי... קצת חום, מה קרה? אם זה ימשיך ככה, הבנות יקבלו מזגן. יוצא שהטמפרטורה שלהן דומה מאוד במהלך היום והלילה, ועומדת על 24-26 מעלות, אין נפילות במהלך כל היום. לגידול הבא אבנה בקר מבוסס ארדואינו ואוכל לנטר את הטמפרטורה במהלך כל היום.
כך נראה מה שהולך אצלי באוהל:

הסילבר הייז נראה הרבה יותר בשל מלפני שלושה ימים, להלן הפרח המובחר שלו:

גם הצ'יז נראה טוב, אמנם הבאצים לא השמינו כמו שהייתי רוצה...

מבט בהגדלה של יענו כפול 100 לימד אותי שלצ'יז יש כבר טריכומים עם ראש, אך תוכנם עדיין צלול כמים.. הידיים רועדות ולא הצלחתי לצלם מבט על הטריכומים. אני ביום 45 משינוי מחזור האור ל-12 שעות..
בהנחה ואני רוצה להוריד איזה באץ ניסיון מתישהו בקרוב, האם כדאי לי לעשות שטיפה? או פשוט לא לדשן כמה ימים? מה דעתכם? או שלא להוריד באצים בשום פנים? ;)

גם הייחורים שלקחתי לפני ההפרחה נראים טוב, למעשה הם כבר מזמן לא ייחורים אלא צמחים. הם מקבלים מידי פעם קצת ביו-גרו במינון כמעט הומאופתי.

אני יודע שהגיע הזמן להעביר את הייחורים לעציצים גדולים יותר,ניתן לראות שאחד מהם בעציץ 6 ליטר והשני באיירפוט של 3 ליטר. פשוט אני מחכה שייגמר לי המחזור הנוכחי באוהל, וטרם נסגרתי על שיטת הגידול (הידרו, קוקוס או אדמה) שאני אשתמש בה. מה אתם אומרים?

Last edited:

kamikaza

Active member
נראה טוב

אני הייתי נותן עוד השקיה אחת עם דשנים - בלומבטיק או שוטינג פאודר

ואז שטיפה

שיצא לך קציר ביום חמישים פלוס קצת

אתה יכול להוריד באץ כבר עכשיו, עזוב שטיפות

קח מספריים, תחתוך, ותלה לייבוש

Scroggy B

Active member
ואללה ערב טוב חברים, רציתי לעדכן קצת מה הולך.. היום בלי תמונות. אז קטפתי באץ בעצתו של קמיקזה, ותליתי אותו לייבוש בארון פתוח. אחרי כ-16 שעות עשיתי לחלק ייבוש מהיר במיקרו עם מגבות נייר לחות, ולחצי השני ייבוש איטי יותר על גבי תנור דולק. עשיתי שני באנגים עם חבר ועפתי לחלל ואללה.. הטעם היה טעם תחת כמובן, אבל גם אני וגם החבר היינו מפוחלצים אחרי שני ראשים. הסטלה הארוכה, מעל 3 שעות הייתה יותר טובה מכל דבר שיצא לי לקנות בזמן האחרון. החבר גם אמר שזה משהו פיצוץ... אז תודה קמיקזה על העצה. נראה לי באמת בסוף השבוע אני אתן לו מינון יפה של בלומבסטיק ובסופ"ש הבא אשטוף ואתחיל לקצור.. אני צריך לפנות מקום באוהל לטובת מחזור סוג מתקרב ובא.
ניסיתי לצלם את הטריכומים דרך יענו מיקרוסקופ כפול 100 וזה לא הלך טוב. בהמשך אשיג מצלמה איכותית יותר ואנסה שוב. ושוב תודה קמיקזה, אילולא העצה שלך הייתי יושב סחי היום =)

Scroggy B

Active member
שלום לכולם,
אז לאחר בדיקת באץ שיובש במיקרוגל הוחלט שהצ'יז יעבור היום שטיפה לקראת קטיף שהוא סוג של קטיף חירום. בבאץ הבדיקה נמצאו שני זרעים די בשלים. יכול להיות שהוא הוציא איפשהו פרחים זכריים ויכול להיות שההתעסקות שלי עם צמח זכר בחדר, שהיא עצמה הייתה די מטומטמת :laughing:
הניבה את הזרעים. בכל אופן בסוף השבוע השביעי הוא כבר יהיה שטוף ויחכה לקציר בתחילת השבוע השמיני. הייתי מחכה עוד קצת, אבל ממש אהבתי את הפיצוץ שהוא נותן לראש ולגוף, ואני אוכל קצת כאפות על הזרעים. הריח שלו מאוד פירותי ונעים, היה לו ריח צ'יזי מסריח כזה שהתחלף בפירות\פרחים. אני משתוקק כבר לעשן באץ שיובש היטב ועבר יישון. אז ככה הוא נראה לפני השטיפה:

את השטיפה אני עושה במים מאוזנים לפי אייץ' 6. אחרי זה אני אתן לו לעמוד כמה ימים ולהתייבש קצת ואז אקצור. אשמח להמלצות לגבי פעולות אחרונות לפני הקציר - חשיכה\השקייה במים קרים וכו' אם למישהו יש נסיון בכך.

אין אין, הריח של הבאץ הזה פשוט זועק "תקטוף אותי!!!".

Last edited:

kamikaza

Active member
אני בעד לקצור, וכמה שיותר מהר

בדר"כ אני נותן להם לפחות 24 שעות חושך, וקוצר לפני שאני מדליק אור

יש גם גישה שאומרת לייבש אותם קצת לפני הקציר

Mikiii

Member
אני נתתי יומיים חושך. כמה זה עובד אין לי מושג.... גם הפחתתי בכמות המים משמעותית

Scroggy B

Active member
שלום לכולם,
אז בתחילת השבוע השמיני החלטתי לקצור את הצ'יז. חצי ממנו נקצר ביום חמישי, מספר באצי טעימה הורדו עוד לפני כן.
attachment.php

זהו, כאמור חצי מן ייבול הצ'יז. הבאצים שלו נראו פחות או יותר כך לפני הקציר:

attachment.php

סורי על התמונות החרבנה... לטלפון שלי מצלמה מעפנה בנוסף להכל. בכל מקרה, בדיקה תחת הגדלה של יענו כפול 100 הראתה טריכומים בשלושת הצבעים - שקוף, עכור וענברי. זאת למרות שטרם התקפלו מספיק שיערות על הפרחים כדי שהוא ייראה "כמו במגזינים". השטיפה שהוא עבר הייתה רק לפני כמה ימים, אז הצמח טרם הספיק לפתח מחסור חנקן רציני - הרי הוא קיבל גם ביו גרו כמעט עד סוף ימיו. תלשתי את העלים שבתוך הבאצים יחד עם באצי פופקורן לתוך שקית נייר, והשאר נראה כך:
attachment.php

החלק השני, שנקטף בשבוע שעבר, כבר הספיק להתייבש והוא בתוך צנצנת.
הוצאתי את הקוקוס-פרלייט-כבול-אדמה במטרה למחזר את התערובת הזו לשימוש נוסף. הצמח עבר העברת כלים פעמיים או אולי אפילו שלוש (!) ובסך הכל הוא צומח מפברואר. הייתי מצפה לשורשים קצת יותר רציניים ממה שמצאתי בעציץ הזה. אגב, יש למישהו רעיון לשימוש בדלי טמבור 18 ליטר עם חורים בתחתיתו?

.

Last edited:

Scroggy B

Active member
הבאצים נתלים להתייבש בדבר הזה.. קופסת קרטון שתלויה על קולב בארון פתוח בחדר שבו יש זרימת אוויר וטמפרטורה משתנה במהלך היום. הלחות היחסית היא כ-50%.

attachment.php
נשמע כמו נתוני ייבוש מעולים. הנה הבאצים תלויים להם בקופסה:
attachment.php

אז עכשיו מגיע כבר הזמן שלו באמת חיכיתי - המטרה הסמוייה של הגידול הייתה לאפשר לי משהו שלא נגיש לכל ישראלי. חוץ מגראס זמין בפשטות יחסית ובעלות נמוכה (יחסית!) כעט יש לי הפריבלגיה לדון בטיבו של הגראס שבידיי - דבר שאותו חבריי הלא-מגדלים נבצרים לעשות, מפאת מחסור במבחר. מעשנים מה שיש, וזהו. מן הסתם, מערבבים את זה עם המון פארש, אז איזה טעם ואיזה ריח? העיקר לגלגל פייסל קינג סייז...
אני מודה, הבאים שיובשו במיקרו עורבבו עם פארש, בעיקר כי הם עושנו עם אנשים נוספים (יש אנשים שלא רוצים לעשן בלי!! ). הטעם של באץ כזה הינו נייטרלי לחלוטין. לסילבר הייז היה מעט יותר ניחוח של עשבי גינה, בעוד שלצ'יז נעלם הסרחון הגבינתי שהיה, והחליף אותו ריח פירותי ומתוק.
כרגע אני מעשן פופקורן מיובש של צ'יז. אילו היה עליי לשווק אותו, הייתי מגדיר את טעמו כ"דבש-תחת" חחחח. הטעם של העשן עצמו נעים מאוד ומזכיר דבש עם נגיעות לימון. הסוטול נפלא, מתחיל בראש... טיפה ערפל כזה, ואז ההרגשה היא שנוזל סמיך וצמיגי נשפך מן הראש לגוף וזה מרגיש טוב =)
טעם הנשיפה של העשן נייטרלי, אבל אחרי הוצאת העשן ישנו מעין טעם תחת כזה, אני מניח של כלורופיל, שעושה מרירות מבאסת. אז הדבש מתחלף בתחת. התוצר כרגע, אינו במצב לעישון בבלאנט מעורר גאווה, ומכאן המסקנה שעליו לעבור יישון הולם לפני כן.
לסילבר הייז, שאליו לא התייחסתי, כי הוא אפילו טרם עבר שטיפה, יש הרבה יותר פוטנציאל טעם וריח. הריח שלו מאוד פירותי ופרחוני, לצד ניחוח של יער אורנים ירוק. על טיב העשן אין לי הרבה מה לומר, מה שעושן יובש במיקרו :laughing:
אשמח לעדכן עוד, במיוחד אחרי שאכבד את חבריי מעשני הקססות עתירות הפארש ואשאל את דעתם לגבי הטעם. כי טעמו של משהו שמכניסים לפה, ובכזאת תדירות, לא צריך להיות פשרה! בברכת עישונים טעימים לכל מי שהצליח לקרוא עד לפה! אמשיך לעדכן כשיהיה מה. היום הסילבר הייז עובר שטיפה, שבתקווה לא תהיה שטיפה מוקדמת, כלומר קטיף (משוער) בעוד 14 יום