What's new

HIDROPONIC

Status
Not open for further replies.
M

madman2001

tare! sunt curios si eu cum o sa mearga treaba. Ti-ai luat deja instrumentele pentru EC si PH? Cu ce le hranesti acum cat sunt f mici?
 

stef34

Member
zona hps 400w si marioarele

zona hps 400w si marioarele

:dance013:
 

Attachments

  • HPIM6768.jpg
    HPIM6768.jpg
    57.4 KB · Views: 25
  • HPIM6770.jpg
    HPIM6770.jpg
    42 KB · Views: 29
  • HPIM6772.jpg
    HPIM6772.jpg
    47.8 KB · Views: 29

stef34

Member
ppm meter inca nu am saptamana care vine trebuie sa imi comand unul si sa verific ph este o sticluta si un recipient pun 3 picaturi cred ca sti
 

stef34

Member
pun foarte putin 1 picatura la litrul de apa si este doar pentru radacini culoarea apei este lafel dupa 5 minute
 
C

cannabis god

cool bra!keep it cool and safe!
esti in pivnita cu toata treaba?ai putea sa lasi becul putin mai jos sau sa pui cate o proptea la plantele lungite si sa le dai putn vant inauntru.de la un ventilator.
imi trag un scaun mai aproape,sa urmaresc spectacolul.
 

stef34

Member
da sunt in pivnita cu ele am dat si mai aproape de neon am pus si cva proptele dar inca nam facut un ventilator sunt prea firave zic eu
 

tricky1

Member
Observ ca esti dotat cu "mancarea". Foarte bine.
Vrei sa faci ceva in genul ebb&flow?
Ar trebui sa ai grija la cuburile alea ca am citit ca is posibile sa mucegaiasca, raman ude prea mult timp. Ce orar de udare ai?
Am avut si eu un grow in genul asta, au crescut foarte fain. Dar nu am avut ingrasaminte speciale pt. hidro, dar au mers ... si inca merg :tiphat:

Bafta in continuare.
:tiphat:
 

stef34

Member
pai deocamdata sunt in apa permanent dar maine vreau sa le mut sub un hps de 400w si o sa fie inundate 30 minute la fiecare 4 ore
 

stef34

Member
cele mari si cele mici astept pareri
 

Attachments

  • HPIM6780.jpg
    HPIM6780.jpg
    70.6 KB · Views: 21
  • HPIM6781.jpg
    HPIM6781.jpg
    65.1 KB · Views: 27
  • HPIM6783.jpg
    HPIM6783.jpg
    54.4 KB · Views: 25
G

growcase

Nu ma pricep la hidro, dar ai putea sa pui un ventilator sa bata direct pe ele, ca sa le ingroase tulpina :D
 

ganjamind

Member
Eu zic ca ai putea sa le muti in neste cuburi mai mari si sa le mai "ingropi/scufunzi" din tulpina!
Nici eu nu ma pricep la Hidro insa aceasta regula sunt sigur ca se aplica la orice mediu de crestere.
Pot spune ca devorez acest thread si il urmaresc indeaproape , dat fiind faptul ca pe viitor voi dori sa incerc si eu.!
 
Status
Not open for further replies.
Top