What's new

helikopterji

K

kiree

Pozdravljen folk

Kdaj so pri nas helikopterji na delu pri iskanju piant. Oz kdaj jim je to primarna dejavnost. Ker nikoli čez leto nisem opazil povečane dejavnosti (kot bi bilo pričakovati zgodaj jeseni). Dosti X vidim helikopter ki leti skoraj na višini streh hiš ampak ne zgleda da karkoli iščejo, ker prehitro preletijo.

So sploh naši zdresirani za iskanje? Zaenkrat imajo na tem območju samo 1 helikopter :joint:
 
K

kiree

zadnje čase me malo paranoja....haze & stuff :D...pol še ki je kao poostren nadzor, gledam s teleskopom proti placu XD
 
K

kiree

:D zdaj se kakšen teden ne bom ker šibam malo na skandinavski polotok :D Švedinje pa take fore...upam da bo kaj :D
 
K

kiree

policija mislim da ima 6 helijev. Tisti s sfero je verjetno eurocopter za šengen in ima nek jebački video sistem. Skoraj vsi pa imajo termo-kamero (ni pametno hoditi ponoči po placih :D).
 

lasko

Member
police in helicopter... hihiihi
itak da čekirajo non stop, pa kar vem imajo ustrezno opremo za vse heliče. ene bilke ne morejo dobit, če jih je več je pa odvisno kako so posajene - večja grupa - večja šansa da najdejo
Se je pa tukaj pri nas pojavu še en drugi problem in sicer jadralni padalci mamo jim... padalo leti precej počasi tako da si lahko v miru ogledajo teren, pa večina jih kadi tako da vejo kako zgleda, ko je nad placom samo shrani pozicijo v gps in potem grejo iskat. lopovščina sinjega galeba :D
 

weedster

Active member
waaa morm it na inštrukcije za jadralnega padalca :D ... treba prej posadit tak da se potem ni za nič sekirat v jesen :D oz. poleti
 

pazipes

New member
Ma kokerkol ko ni prijetn. Predstavli si, da prideš s škarjam na plac pa te še samo štible čakajo. Popizditis
 

mastif

Member
zanima me, če s helikopterja lahko snemajo pobočja, polja, ter jih kasneje odbdelajo v bazi, se pravi, zoomirane posnetke na monitorjih, kjer bi lahko videli rože.

lp
 

weedster

Active member
kaj pri vas tui tak helikopterji lečejo kot pri nas ... v tem tednu ni blo dneva da nebi policijski helikopter z neko kapsulo na levi "taci" al na kaj pač pristajajo meu. MOgoče pa iščejo begunce ... anyway zdej sem ful srečn da niam nekih velkih bilčin ;)


 

mastif

Member
ja ne kapsula: o tem: videonadzorni sistem omogoča sprejem slike na začasni lokaciji. Tako se pogled s kamere v helikopterju da spremljati tudi v policijskem avtomobilu.
Temu ustrezno je policist-observer tudi opremljen. Pri sebi ima fotoaparat, kamero, daljnogled, lahko je opremljen tudi s kamero, ki je pritrjena na helikopter.

še modeli

Agusta Bell AB-206, S5-HPE in S5-HPD

Agusta Bell AB-206, S5-HPE in S5-HPD sta v LPE od 25. 10. 1985.

Uporabljata se za nadzor prometa, opazovanje državne meje, šolanje in nadzor območja. Na helikopter S5-HPD so maja 1996 dodatno vgradili specialno video- in termovizijsko kamero, ki se je uspešno uporabljala za najrazličnejše operativne naloge. Zaradi bistveno zmanjšanih zmogljivosti helikopterja pri vgrajeni termovizijski kameri se ta namešča na helikopter le pri večjih policijskih nalogah (kot so varovanje večjih javnih prireditev, varovanje oseb, iskanje pogrešanih oseb ipd.).

Glavne značilnosti:


Posadka 1 pilot + 3 potniki
Masa praznega helikopterja 850 kg
Največja vzletna masa 1450 kg
Največja hitrost letenja 240 km/h
Največja višina letenja 6100 m
Avtonomija v zraku 3 ure



Agusta A-109E Power, S5-HPG

Agusta A-109E Power, S5-HPG je helikopter za nadzor državne meje ter zaščito in reševanje in je novejša pridobitev enote, saj se je floti ostalih helikopterjev priključil junija 2004. Helikopter je namenjen predvsem za policijsko delo podnevi in ponoči, tudi med uporabo NVG opreme (tj. očal za nočno gledanje). Opremljen je z zunanjim električnim vitlom, termovizijsko kamero, reflektorjem tipa NightSun, med dodatno opremo pa je tudi oprema za opravljanje helikopterske nujne medicinske pomoči.


Glavne značilnosti:


Posadka 2 pilota + 6 potnikov
Masa praznega helikopterja 2050 kg
Največja vzletna masa 2850 kg
Največja hitrost letenja 311 km/h
Največja višina letenja 6100 m
Avtonomija v zraku 2,5 ure




Eurocopter EC-135 P2+, S5-HPH

Eurocopter EC-135 P2+, S5-HPH je najnovejši helikopter v floti Letalske policijske enote, ki ga je enota dobila septembra 2007. To je lahki dvomotorni helikopter s kvalitetno opremo. Namenjen je predvsem nadzoru schengenske meje.


Glavne značilnosti:


Posadka 2 pilota + 6 potnikov
Največja vzletna masa 2910 kg
Največja hitrost letenja 287 km/h
Največja višina letenja 6100 m
Avtonomija v zraku 3 ure




lej kaj so našl, pa so samo promet nadziral.Brez kapsule.Policistovo ostro oko.
http://www.dnevnik.si/novice/kronika/1042288019
jao da niam heliča.
 

jaz

New member
zanima me, če s helikopterja lahko snemajo pobočja, polja, ter jih kasneje odbdelajo v bazi, se pravi, zoomirane posnetke na monitorjih, kjer bi lahko videli rože.

lp


kolko vem se to ne dela ampak samo observer med letom spremlja kaj se dogaja in če vidi kaj zanimivega podrobno preiščejo..vidijo pa vsako podrobnost..menda lahko štejejo kamenčke na podu.
šajse je tut termovizija..baje naj bi v hišo skozi stene, streho in podobno videli kolko ljudi je not..za kaj druga še nisem zvedel da si vir nebi prišo gr zakaj me to tolk zanima:D
ni mi pa jasno kak bi lahko se čez zid ki je izoliran vidla toplota ljudi..potem takem tut toplota žarnic?in radiatorjem oz vsega kaj jo oddaja?
sem pa že nekje zasledil da naj bi s termovizijo iskali bilke zunaj ker oddajajo neko drugo toploto..to menda ni res ampak tut nisem dokončal pogovora..diskretnost kolk se da:D
 

PeaceMan

New member
Kot js vem se IR kamere uporablja za opazovanje gozdov(predvsem gozdarji to delajo), gre se zato, da kamera ne zaznava direktne IR svetlobe ampak odbito svetlobo. Vsaka rastlina drugače odbija IR svetlobo, tako da je potemtakem možno ugotovit vrsto, ampak je verjetno zelo težko. Namen tega pa je da se ugotovi na katerem območju imajo drevesa neko bolezen in grejo pol gozdarji tam in posekajo bolana drevesa da se bolezen ne širi. Nisem ravno govoril o policajih sem pa dodal nekaj o IR kamerah.
p.s. IR svetloba je toplota oziroma jo zaznamo kot toploto. IR kamere pa se razlikujejo po tistih ki so občutljive na odbito IR in tiste ki so občutljive (te so posledično bistveno bolj občutljive) na oddano IR svetlobo. V fotografiji imaš filme ki so občutljivi na odbito IR svetlobo in fotografiranje s takimi filmi je prav zanimivo, če z njim v popolni temi slikaš nek predmet ki ima vsaj 300°C ga boš na sliki vidu. Tiste kamere ki jih majo policaji pa zaznajo že minimalno toploto.
 

foxy

Member
danes delal v novi gorici natancneje v solkanu helikopter se je cisto pocasi peljal nad daljnovodom malo visje od kamnoloma! v petek se je vozil tudi pri nas nad daljnovodi pa cisto nizko!!!!! zgleda iscejo luknje ki jih bo poleti zapolnila konoplja!!!!!!!!! vsako leto slabse....
 
H

hunt

In plača jih narod zato da se lahko vozijo z heliji drkajo kurac in porabijo za kakih par tisoč evrov goriva vsak dan zato da enkrat najdejo par usranih rastlin pa da lahko upravičijo vsa sredstva z kako sliko u časopisu . In rešili so mlada življenja pred nevarno drogo :D S lopato s katero luknje kopam bi tistega ki to odobri po glavi treskal tako počasi celo noc mogoce do jutra bi mu kapnilo , mogoče .
 

weedster

Active member
Pozna kdo sploh koga ki so mu najdli bilke na robu gozda pa recimo da jih je imel do 50 ? Za tiste ki pa majo v koruzi bilke pa še po možnosti par 100 bilk me ne čudi ? da bi pa ti glih zadel na neki gozdni jasi 50 bilk - pomoje težko. Ali ma kdo kakšne drugačne informacije ?
 

gun0055

New member
Odvisno kako so dobro skrite..al so prav na jasi sred gozda ti najdejo že 5 bilk. Če so pa dobro razporejene in so malo pod krošnjami pa težko. vendar bolše več placov po malo kot pa vse na enem. ( bolše skrit sm in tja kot pa na koncu smukat koreninice ) :D :):)
 

Latest posts

Latest posts

Top