What's new

HASH +

lob19

Member
Veteran
@Ganja Smile: W zeszłym roku trzepałem hasz na sucho z bardzo wysuszonych trimów + małe toki. Wyszedł mi czarny, plastelinowy hasz. W tym roku potrzepałem sporo świeższy materiał i wyszedł brązowo-zielonkawy kiff, który w końcu udało się zbić w kosteczkę.

Po trzepaniu zrobiłem olejek spirytusem i wyszedł zajebisty, może niedługo wrzucę fotkę, ale na razie jestem zbyt zbakany aby robić zdjęcia :D

Z litra ścinków i 0,5l spirytusu wyszło mi ok 4x więcej niż na zdjęciu:

picture.php


pozdrawiam
 

loris

Member
Wykorzystałem drobne, nieobcinane kwiatki ok 30g
Alternatywą dla worków jest siatka do sitodruku.
Wykorzystałem dwie. Pierwsza rzadka do odcedzenie materiału roślinnego potem juz właściwa.
Lód, mikser i powstało coś takiego....













 

lob19

Member
Veteran
Wodnego jeszcze nie robiłem, jak dla mnie najlepszy jest olejek z butanu (BHO). Szybko i łatwo sie robi, czesze przepotwornie :D
 
Najwidoczniej alkohol wyciaga zbyt waski przedzial psychoaktywnych zwiazkow z zywicy...

Chyba ze sprawa polega na tym, aby w odpowiedni sposob go podac. Mam na mysli jakis nosnik, lub urzadzenie ktore jest w stanie ten olej podgrzac do okreslonej temp. i naczynie po ktorym nie bedzie sie zbyt bardzo rozplywal.

Moze wapo z zarowki zdaloby egzamin.
 

lob19

Member
Veteran
Problem polega na tym, że alkohol (ja użyłem etylowego 95%) wyciąga nie tylko kanabinole, ale też rozpuszcza chlorofil. Przed odparowaniem tak "nalewka" jest pieknie zielona, a po odparowaniu robi się czarna (faktycznie nie czarna, ale bardzo ciemno zielona czego nie widać gołym okiem).

Butan rozpuszcza tylko żywicę i dzięki temu olejek jest pięknie miodowy, i ze 2 razy mocniejszy.

Wiele zależy tez od jakości produktu użytego do ekstrakcji.

pozdrawiam
 

lob19

Member
Veteran
Ale żeby za wiele gołosłowia nie było:

Ostatnio zrobiłem BHO ze ścinków z bilbo i chemdoga. Były tam tylko liście przytopowe i dużo małych topków (takich po ok 0,5cm średnicy +-). Jako tuby ekstrakcyjnej użyłem butelki pet, za filtr posłużył mi filtr do kawy. Zużyłem dwie duże butle gazu do zapalniczek i wyszło mi 2g pięknego bursztynu :D (na zdjęciu już trochę mniej heheh)

picture.php


jest naprawdę pyszny i potężny. Kawałek wielkości główki od zapałki nałożony na wbitkę w lufce starcza mi na ok 3h mocnej (ale przyjemnej) jazdy :)

peace
 

lob19

Member
Veteran
sezonu haszowego c.d

BHO + Kiff = royal jelly :D 2,75g

picture.php


picture.php


smaczne i pożywne :D do tego dużo łatwiejsze w obsłudze i przechowywaniu niż olejek.

pozdro
 

zielonamasa

Member
full melt to to nie jest, ale jest :)

worki 10 galonowe [zakupione dzięki uprzejmości kolegi z forum #- dzięki] , zestaw 5 sztuk - używałem tylko 3
na raz przerabiałem ok 0,5kg, wiertarka już ledwo zipie ;)

materiał wejściowy
SSA44549.JPG


SSA44550.JPG


25mikronów
SSA44546%7E0.JPG


SSA44556.JPG


160mikronów
SSA44547.JPG


...
SSA44552.JPG


SSA44551.JPG


pressing screen, dobra sprawa aby pozbyć się wody.
SSA44558.JPG


przerobiony odpad z dzisiaj ;)

SSA44557.JPG
 

tredowaty

Member
BHO
niecałe 100ml samych dużych liści, jako tubę użyłem pusty pojemnik po gazie właśnie 100ml :laughing: . Przelał to 300ml gazu i na oko wyszło mi 0,2 0,3 g warto było tym bardziej że nic dawno nie paliłem a moc i fezka luksus :laughing::laughing:
picture.php

Pozdro
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
Witam

Kilka fotek z sobotniego poranka , a wszystko bylo robione na noc fajerwekow :D

BHO
picture.php

miseczka znana i pozostanie z nami juz na zawsze:D
picture.php


picture.php


dziekuje :D

poZZdro

one love
p.s. zakonczyl sie sezon outdoorow dobra rada z mojej strony , jak robimy haszyk z resztek to musimy caly towar zmrozic dobrze przed calym procesem :D
 

30g

Member
"Loris: Alternatywą dla worków jest siatka do sitodruku. Jakby ktoś był zainteresowany to później dopiszę szczegóły"

JA jestem zainteresowany.


Z odpadek po sativie

 
S

Simon Templar

Kif zebrany w młynku ze screen'em. Tuż przed zbiciem w kuleczkę :)

picture.php
 
Tak wystarcza ale wszystko ponizej 75 bedziesz musial zebrac systemem osadowym, jesli nie wiesz jak to zrobic poszukaj w youtube GUMBY HASH, w zasadzie przy tej metodzie wystarczy ci 220 do usuniecia nieczystosci

Pozdro
 
Top