What's new

HASH +

P

passionman

dostalem pare pmow z pytaniem jak zrobic olej, tak wiec:

potrzebne bedzie:

-plastikowe pudelko po pluszu albo innym musujacym syfie w ksztalcie walca acz mozna je zastapic czyms innym, sprytniejszym
-igła
-pare butelek gazu do zapalniczek - propan butan (mi wystarczyly 2 puszki po 25 ml)
-talerz + cos do zeskrobania nalotu

pudeleczko oprozniamy z tabletek, z zatyczki trzeba nozem upieprzyc ta czesc w ktorej sa takie kuleczki wyciagajace wilgoc. w dnie tuby trzeba zrobic mala dziurke, podobniez w zakretce i tutaj polecam zrobienie tego przy uzyciu rozgrzanej nad palnikiem igly dlatego, ze jak zrobilem nozyczkami to koncowka gazu wlazila mi do srodka. do srodka ladujemy liscie lub/i kwiatki tak zeby nie bylo przesadnie mocno ubite. zatykamy, przykladamy koncowke puszki z gazem do dziurki zrobionej igla i dociskamy tak zeby gaz wlatywal do srodka pojemnika. pojemnik trzymamy nad talerzem. gaz skapuje sobie na talerzyk i szybko odparowuje pozostawiajac brazowy nalot. zbieramy nozem, zyletka czy co tam mamy pod reka i gotowe! prosty i fajny patent.

trzeba uwazac z dziurka wlotowa i najlepiej zrobic ja maksymalnie delikatnie, w przeciwnym wypadku rurka od gazu wpieprzy sie do srodka. milej ekstrakcji ;)
 

Plantator

Active member
Veteran
witam , ja bym polecił ekstrakcje alkoholem lub acetonem . kiedyś się bawiłem tym gazem , ale jak dla mnie to za duża kombinacja. gaz drogi , cholera wie co w nim jest dodane itd. jak macie trochę wilgotny materiał zielony to zamarźnie wam i może nei chcieć przelatywać gaz / olejek się będzie blokować. zauważyłem też że olejek zostaje też w środku na sprzęcie. alkohol da się szybko w miarę odparować , aceton jeszcze szybciej. jak macie czysty płyn , to zostanie wam sam olejek . dobrze jest to osadzić na jakimś topku , bo sam olejek nie zawsze się chce palić w każdym sprzęcie.

fajnie w ogóle że mi przypomnieliście , bo muszę utopić w alku jakieś resztki automatów pozostałe po wybraniu nasion.
 
T

thcfanatic

picture.php

taki lodowy rarytasik:D

picture.php


fingerhasz :D
pozdro
 

Somelier

Active member
passionman nie czaje jednego. Po co w zatyczce robić dziure ? Ja bym ją wyrzucił bo myśle ze jest nie potrzebna. tylko w denku tej tubki bym zrobił dziurę żeby zapodać gaz a druga stroną idzie skroplony gaz z olejem. To po co ta zatyczka z dziurą ? Beż zatyczki by nie było lepiej ?
 

zielonylasss

guerilla grower
Veteran
nigdy nie robilem ale czuje ze im dluzej gaz w tubce tym dokladniej krysztalki odpadna od materii niepotrzebnej...
 
P

passionman

passionman nie czaje jednego. Po co w zatyczce robić dziure ? Ja bym ją wyrzucił bo myśle ze jest nie potrzebna. tylko w denku tej tubki bym zrobił dziurę żeby zapodać gaz a druga stroną idzie skroplony gaz z olejem. To po co ta zatyczka z dziurą ? Beż zatyczki by nie było lepiej ?

w pojemniku musi byc cisnienie tak jak mowi zielonylasss... jak to sobie wyobrazasz bez zatyczki? wszystko Ci wypadnie na talerz...
 

Plantator

Active member
Veteran
A ja w tym roku pomyslałem że pobawimy się w marokańskim stylu:]

pierwsza skromna wersja bębenka



na to szło trochę zieleniny i gruba folia. Potem się stukało patykiem przez jakiś czas. Ogólnie podoba mi się ta metoda , tylko trochę bym ją ulepszył. Niedługo dam fotki drugiej wersji sita na której zakończyliśmy w tym roku. Dodam że dużo lepiej jest przesiewać zamrożony materiał roślinny:]

trochę produktu:




Podziękowania za screeny:]
 

czerwony

Member
Dobrzy ludzie, przepraszam na wstepie jezeli to pytanie pojawilo sie 1000 razy ale trudno znalezc mi odpowiedz, bo temat jest rozrosniety a duzo postow to po prostu fotki grudek, "szukaj" nie zdaje egzaminu, a pierwszy raz w życiu robię hasz.

Finger hasz to jedno, fajnie się to wszystko zbiera do postaci brązowej plasteliny (brudząc przy tym palce i wszystko co nimi się dotknie hehe), ale właśnie jestem po oddzieleniu trichiomów metoda o ktorej pisal hot cargo (jak widze plantator też trochę osiewał post wyżej hehe).

No i dobra, teraz mam ten wielce wartościowy pył. Jak najlepiej doprowadzić go do postaci jednej stałej (czy też plastelinowej) grudy przy użyciu zwykłych narzędzi, nie marnując przy tym tego "troszeczku proszeczku"?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to sposób z zawijaniem w folijkę i powolnym podgrzewaniem. Czy to nie marnotrawi trichiomów? Jak to dokładnie zrobić? Czy da się jakoś lepiej?

Znalazłem coś takiego http://www.haszysz.com/haszysz/219-jak-zrobic-kostke-haszyszu.html

Czy to dobra metoda?
 

masakrator

Well-known member
ICMag Donor
Veteran
dobrze oddzielony kif ,w czystej postaci wystarczy wlozyc do samarki i zgniesc palcami i sam sie skleja w brazowa plasteline ,zanieczyszczony szczatkami roslin nie jest juz taki chetny do sklejenia grudy i trzeba podgrzewac lub zwijac lolki z sypkiego heheeee
 

JamieShoes

Father, Carer, Toker, Sharer
Veteran
sorry for posting english in your forum guys, but I just wanted to say a huge thank you to hot cargo for the "jam jar dry sift" pictorial in the first post of this thread.


Super easy, super great results... nice one :D
 

czerwony

Member
Well, sometimes it seems that the easiest way proves best :). I got like 10% the ammount of weed I used, still i can get pretty high smoking joints with the proccesed weed :).

Do tematu:
wrzuciłem pozostały materiał do plastikowego pojemniczka i zamrażalnika. W filmie http://www.youtube.com/watch?v=Bfplay627_U typ mówi, że niska temperatura pozwala oddzielić więcej trichiomów, mam nadzieję że jeszcze trochę odsieję

Wielkie dzięki za wszelkie porady! Będę o was myślał kopcąć ten hasz :) K++
 

Faust_MOK

New member
Owszem, niska[ujemna] temperatura powoduje, że żywica lepiej odrywa się od części roślinnej. Proszę pytania co zrobić z kifem kieruj na pw, bądź poszperaj w necie. Jak ktoś wspomniał możesz niezespoloną żywicę wrzucić do samarki, bądź też na jakiś papier[bez druku] i ugniatać. Myślę, że jeżeli się nie zespala to możesz dodawać kropelkowo napar z herbaty, ale nie takiej cejlońskiej za 80gr paczka tylko coś arabskiego - metoda afgańska. Jeżeli się nie zespala to również możesz sposobem termicznym, poprzez celofan i piekarnik, bądź celofan papier i patelnie, bądź jakikolwiek inny sposób gwarantujący zespolenie tego co w konopiach najlepsze. I prośba do osób piszących tego typu pytania co czerwony - to forum nie jest dla laików, nie zmieniajmy tego. Jeżeli tutaj jesteś to nie pytaj proszę o banały[nie dotyczy tylko czerwonego - nie bierz tego do siebie ;) ] tylko wejdź w googla i poszperaj. Pozdrawiam i udanej grudy.
 

zielonylasss

guerilla grower
Veteran
hmmmm....


P.S. Sorki ale ostatnio wszystko mnie wkurwia...

Żeby nie było że offtop to powiem że zajarałbym dobrego haszu...


Sorry Kov za robotę, wytnij to proszę... bo coś opcja delate post zniknęła...
 

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
Wydaje mi się że wkurwia mnie to samo co ciebie zielonylass, ale chwilowo zostawiam sprawę. Nie mam siły dziś po pracowych śledzikach.

pozdr, kov
 

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
co wkurwia to wkurwia, tszeba leczyc,hehe

ja mam dwie beczki trawy i szykuje sie jakas wielka produkcja hashu,hehe

jak dobze pujdzie to niedlugo bedzie dobry show,hehe

peace
 

Latest posts

Latest posts

Top