What's new

[Growlog] Indoor 2009- powrót do zabawy

Nadszedł czas by na nowo rozpocząć przygode z uprawą MJ. Po kilkuletnim odpoczynku od uprawy roślin wszelakiego rodzaju wracam do Was z ambitnymi planami :) Po kilku outdoorowych sezonach przyszedł czas aby zmierzyć się z indoorem.
Właśnie rozpoczynam kompletowanie niezbędnego sprzętu.
Szafka, którą zamierzam wykorzystać do mych niecnych planów ma wymiary 70cm szerokości, 90cm długości i 135wysokości. Powierzchnia 0,63m2.
Wciąż zastanawiam się nad oświetleniem, waham się pomiędzy hps o mocy 250W i hps 400 watowym. Wnętrze szafeczki będzie wyłożone mylarem, który został już przeze mnie zakupiony.
Wentylacja- 2 wentylatory łazienkowe o wydajności 100 m3/h, do tego wentylator komputerowy umieszczony pod lampą.
Na dnie szuflady mojego biurka odnalazłem trochę nasion otrzymanych od jednego z użytkowników tego forum ( w tym miejscu chciałbym mu jeszcze raz podziękować), co prawda mają już trochę "na karku" jednakże mam nadzieje, że jakaś część z nich uniesie trudy bytu i wyjdzie ponad ziemie :)
Są to nasiona odmian: White Russian x Afghani, Bubbleberry x Afghani oraz WYD x White Russian.
To na razie tyle, z czasem dorzucę jakieś zdjęcia i napisze o efektach pracy włożonej w uprawe.

Pozdrawiam
Diploidalny
 

Timbuktu

Member
Ema

Wydaje mi się, że 250 wystarczy na styk, aczkolwiek jak dasz rade wrzuć tam 400setke.
Jeśli teraz masz startować, pamiętaj o temperaturach w lato :). Chyba że boksik będzie stał w jakiejś piwnicy albo coś :). Również w związku z temperaturami i hpsami, które chcesz zastosować zastanowiłbym się nad mocniejszym wentylem wyciągającym - do 250 dałbym 250m3, do 400setki mocniejszy + zastanów się nad cooltubą do tego.

Powodzenia!!!

Pozdrawiam.
 

zielonylasss

guerilla grower
Veteran
Fajne geny! HC dał czadu, zwłaszcza z WRxA IMO... paliłem kilka razy z różnych źródeł i muszę powiedzieć, że chyba jedne z najmocniejszych jakie paliłem. Z resztą... hehehe... późniejsze wynalazki chłopaków krzyżujących WRxA z innymi cudeńkami też były świetne...
Technicznie raczej nie pomogę bo się nie znam.
Będę tu zaglądał sprawdzać jak Ci idzie. Życzę tłustych pąków :D

:joint:
 
Zrezygnowałem z kupna szafy, gdyż stwierdziłem że lepszą opcją będzie zlecenie stolarzowi wykonania boxa . Przynajmniej będę mógł dobrać pasujące mi wymiary.



Powierzchnia szafki to 1m2, wiec będzie idealna na hps 400W.
Do wentylacji zamierzam użyć dwóch wentylatorów dospela o średnicy 150mm i wydajnośći 280m3.

Myślicie, że te wentylatory wystarczą do utrzymania odpowiedniej temperatury? Będzie szło przy nich zasnąć? :)
 

Silas

Member
Veteran
@diploidalny...jeśli wachasz się że 250W nie starczy... możesz do niej dorzucić z 2 wolno wiszące kompakty...dodatkowe 3000 lumen i poprawa widma na vegu.
Odnośnie odmian:
White Russian x Afghani - mocne aromatyczne zielsko...indica/sativa lajtowy stoned i trochę euforki...topy średni zbite
Bubbleberry x Afghani - mocna upierdalająca indyja o słodkim zapaszku :) Niecierpię indyj...ale ta mi smakowała i to bardziej niż WRxA. Topy bardzo twarde.

Odmianki naprawdę świetne...Powodzenia życzę!
 
Top