What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Growbox in boxa: 100x120x200 cm; 2 x 250w HPS

Status
Not open for further replies.

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
sunt foarte ok ak47.. singura problema intampinata a fost un hemafrodit / mascul care tot a incercat sa isi arate sexul de la 3 sapt de veg... restul arata foarte ok, mai ales fenotipul indica.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
la mine hartia era foarte uda shi nu era destul de puternica sa rupa firava radacina...totusi am avut grija sa nu se intample evenimentul mentionat. puteai teoretic sa le pui direct in ghiveci. dar e ok si cu pastila de turba. problema e ca dupa ce da radacini, radacinile tind sa creasca prin plasa iar daca incerci sa o scoti poti rupe radacina. asa ca eu le ingropam cu tot cu plasa. niciodata nu era plasa prea puternica ca radacina sa nu o poate rupe lejer.
Serious seeds isi vand produsele prin mai multe magazine din diferite tari...totusi eu nu as da 80 de euro pt 10 seminte
 
S

soulles

AK47 este urmatoarea mea achizitie alaturi de ceva leda uno si poate ceva AF.
Ak47 X auto flower ar termina mai repede ca ak47 la outdoor sau nu se stie sigur ce iese?????
 

C99

Member
Categoric merita avind in vedere ca este prima banca de seminte si ca a fost intemeiata de Neville.Chiar daca intre timp au mai pierdut din strainuri , au totusi cred cele mai bune linii originale din care apoi au derivat mai tot ceea ce e pe piata ,cam toate au ceva din Haze ul adus din California prin 70.
Linia genetica e foarte importanta si e plin de ripoff uri pe piata printr o gramada de banci .

P.S. Vorbesc in general de banci serioase si mai sus de Sensi Seeds. Alte linii originale sint la Mr.Nice unde acum e si Neville si Shantibaba ,care este si el foarte cunoscut ca breeder de zeci de ani
 

boltzar

Member
Serious seeds isi vand produsele prin mai multe magazine din diferite tari...totusi eu nu as da 80 de euro pt 10 seminte

76,92 euro - 11 seminte. Si ce mai pun ei pe langa, 3-4 de alt strain, pana la urma si eu zic ca se merita. Trebuie insa sa termin primul meu grow indoor, si deja m-ati dat peste cap.
Acuma mi-au venit idei sa mai fac un grow-box langa cel prezent, numai cu cfl-uri, pentru clone.:bashhead:

Apropos, m-am dus la fitosanitar sa cumpar pudra pentru clonat, ca a scris ceva Exploziv pe aci. Cand am cerut, zice aia: "Ce clone, domne, butasi le spune" :)
 

dubite

Member
Auto Ak ar trebui sa termine cu 4 saptamani mai repede decat Ak-ul normal (majoritatea crossurilor cu Lowryder isi scurteaza inflorirea cu o luna). E posibil sa dai chiar peste ceva 100% autoflowering depinde de noroc.

@C99 - Serious seeds nu are nimic de a face cu Neville...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
AK47 este urmatoarea mea achizitie alaturi de ceva leda uno si poate ceva AF.
Ak47 X auto flower ar termina mai repede ca ak47 la outdoor sau nu se stie sigur ce iese?????

daca te referi sa faci un cross intre ele, doar 25% vor fi autoflower, asta in conditia in care acel autoflower-ul folosit este 100% autoflower, si are acest caracter ca fiind recesiv.
e destul de complicat sa faci un cross normal, d-apai unul autoflower, iar cross true-autoflower nu exista, ala deja e hibrid.

Apropos, m-am dus la fitosanitar sa cumpar pudra pentru clonat, ca a scris ceva Exploziv pe aci. Cand am cerut, zice aia: "Ce clone, domne, butasi le spune" :)

pai e normal sa ii spuna pudra pentru butasire, ce vorbim noi aici de clonat e mai mult un slang. ai auzit pe cineva sa cloneze alte plante?
ai avut noroc ca a inteles ce a vrut sa zici macar.
am dat si eu odata de un om la un magazin de acest gen cu care am apucat sa discut ceva despre genetica. (avand in vedere ca incercam sa cumpar un produs foarte complex cu niste inhibitori si stimulenti organici ce puteau modifica serios modul de crestere al unei plante)
 
S

soulles

daca te referi sa faci un cross intre ele, doar 25% vor fi autoflower, asta in conditia in care acel autoflower-ul folosit este 100% autoflower, si are acest caracter ca fiind recesiv.
e destul de complicat sa faci un cross normal, d-apai unul autoflower, iar cross true-autoflower nu exista, ala deja e hibrid.)

Nu ma intereseaza sa fie auto flower,Numa sa incepa inflorirea mai repede si poate sa termine pe la incepututul lui septembrie mijlocul lui septembrie.
 

boltzar

Member
Azi semintele au fix 6 zile de cand le-am pus la germinat in pastile de turba. Ce ziceti, se incadreaza in grafic ??
 

hamstorg

Member
Sa traiasca HPS-ul :D Din partea mea arata ok,dar daca nu vorbesc prostii as avea impresia ca nu e lumina destul de aproape?Dar din cate am vazut ai loc destul asa au loc sa creasca :)


BAFTA !

Am sa urmaresc grow-ul asta,sunt f curios cum se vor descurca,am sa fac si eu unul in curand.
 

C99

Member
E HPS nu tre sa stea lipit ca un neon nici cind sint plantele mari dar cind inca s seedlings . E ok citeva zile , pina se obisnuiesc sa fie departe , pe urma se apropie treptat odata ce cresc .
 

boltzar

Member
Am urmat sfaturile voastre, si plantele sunt la 70 cm de hps-uri. Maine pun alta poza, deja le-am mutat in vase ! La nivelul plantelor sunt 24 de grade, si le-am pus 18/6.
Mi-au germinat aprox. 18 seminte, pe celelalte le voi pune printre ghivece in sticle de 2l taiate, vreau sa creasca toate pana le voi putea deosebi, sa pastrez numai pasaricile !
 
Status
Not open for further replies.
Top