What's new

Growbox in boxa: 100x120x200 cm; 2 x 250w HPS

Status
Not open for further replies.

dalin

Member
BOLTAZ...TU PE CE FERTILIZATORI MERGI IN PERIOADA DE INFLORIRE....

SCUZE CA TI-AM POCIT ID-UL .....CORECTEZ...BOLTZAR!:d
 
Last edited by a moderator:

boltzar

Member
BOLTAZ...TU PE CE FERTILIZATORI MERGI IN PERIOADA DE INFLORIRE....

Am luat de la fitosanitare un ingrasamant 10-40-10. E la punga de 3 kg, se foloseste industrial, eu pun 1g/litru de apa. Se numeste Dunger, si punga de 3 kile costa 60 lei.
Sa am eu plante, ca ingrasamantul imi ajunge :smokeit:
 

dalin

Member
si ii mai pui cumva si stimulatori??io am luat gainat de porumbel si am pus 5 linguri de gainat uscat in 2 litri de apa de ploaie.am lasat-o la macerat cam 2 saptamani si folosesc cate o ligura de concentrat din-ala la 2 litri de apa!asta o stiu de ma bunicul meu ca esl avea gradina plina de flori si ca sa le aiba mari si frumoase le punea asa cam o data la 1 sapt sau 2 .
 

boltzar

Member
Altceva nu am pus. Dar la grow-ul urmator o sa iau vreo cativa saci de balegar si il amestec cu pamant. Am inceput deja sa le invat, cand nu au apa incep sa se lase frunzele. Dupa ce pun apa, intr-o ora sunt deja ridicate.
 

boltzar

Member
8 saptamani de la seed, 17 zile de 12/12:


Cum fac cu alea inalte, ca as vrea sa fie cam la acelasi nivel ? Le leg si le aplec ?
Tot ce se vede in prima poza sunt fete :)
 

dubite

Member
E cam tarziu pentru LST (Low Stress Training) dar poti sa le legi cu scopul de a le apleca. ai grija unde le apleci ca sa nu iti manace din lumina celorlalte.
Un prieten agata greutati mici de top pentru a o indoi si adauga greutati din ce in ce mai mari pe masura ce trece timpul. Diferite metode de a face acelasi lucru.
 

edster

Member
ce bine arata plantele alea...cred ca o solutie ar fi,cum a zis si dubite sa legi greutati insa sa nu le legi chiar de la varf ci putin mai jos.abia astept sa vad cum o sa temini grow'u asta.pace
 

ProCan

Member
Daca ai vrea sa salvezi seminte ...poti izola oarecum masculul si sa ii culegi doar cateva saculete cu polen apoi cu o pensulica sa polenizezi doar un bud.Si vei avea seminte doar pe acel bud .Dar e riscanta treaba asta (risti sa faci o prostie si sa strici tot crop-ul).E pentru Pro.Eu asa am citit pe undeva.
Oricum Foarte intresant Grow-ul asta .Felicitari.
 

hamstorg

Member
Ai avut noroc cu bagseedurile alea,se pare ca au genetica sanatoasa cel putin :DAlea inalte tind sa fie mai mult sative,de aia si sunt mai inalte,si eu iti recomand metoda cu greutatiile dar ai grija sa nu pui greutate prea mare sa nu o stresezi atat de mult incat sa se rupa.
 

boltzar

Member
Azi am pus vreo 2 cfl-uri pe sub ele, ma gandesc ca nu are cum sa le dauneze. Din cauza frigului de afara, si in box scazuse temperatura pe la 17 grade. Am oprit ventilatorul care bate inspre becuri, si acum a urcat la 21.
Au inceput sa infloreasca, nu ?

Sper ca se incadreaza in grafic.
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top