What's new

Glueberry OG auto & Exodus Cheese - 400W HPS coco

Glueberry OG auto & Exodus Cheese - 400W HPS coco

  • Igen

    Votes: 18 100.0%
  • Nem

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    18
  • Poll closed .

bpsmokers

Member
Sziasztok!

Először is köszönöm, hogy itt lehetek.

A mai napon elföldeltem (kókuszoltam) 3db Auto Glueberry OG-t. 11L-es potokba kerültek kókusz és perlit keverékébe 80-20% arányban 120x120x200 területre.
4 hét után berakok melléjük még 3 további Exodus cheese-t is. A fényt egy 400W-os HPS adja amit a későbbiekben szeretnék egy 600-asra upgradelni.
Itt most kétlehetőség van egyik, hogy szintén HPS-re cserélem vagy egy ugyan ilyen teljesítményű LED-et építek. Ezt majd a későbbi anyagihelyeztem eldönti.
Egyelőre pár hétig ezzel fog menni.

A kókuszt CaN-be áztattam egy napra, majd utána a cserép méretének háromszoros vízmennyiségével átmostam.
Öntözni csapvízzel fogok bő runoffal a mg és egyebek figyelembe vételével.
Tápozni a veg időszakban Agriplant 1 KNO3, MGSO4, CaN, és vízüveg kiegészítéssel. Flo-ban Ferticare 4-re cserélem szintén kiegészítőkkel. Ph-t 6 körül
szeretném tartani.

Elszívásról egy vents tt 125 gondoskodik. A sátor 26 foknál nem melegedett fel jobban.

A cél az lenne, hogy a lehetőségekhez képest a legjobban megtölteni a sátrat minél kevesebb olyan felületet hagyni ahol a semmit világítja
ehhez úgy gondolom a 600W elengedhetetlen ekkora méretben.

A naplót hetente fogom frissíteni amennyiben minden rendben megy. Szóval minden segítséget nagyon szívesen fogadok. Első köröm kókuszban és a korábbi földes
próbálkozásokat sem mondanám kimondottan sikeresnek. Azóta eltelt idő alatt bővítettem a hiányos sátort, minden eszközt beszereztem a sikerhez és legalább 5x
átolvastam az exkalapalatt-ot oda- vissza. Persze biztosan lesznek kérdéseim.

Egyelőre nincs kép amit közzétegyek ülnek a kókuszban a kész sátorban és várjuk, hogy kibujjanak. :)

Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv,
 

bpsmokers

Member
Ennyire brutálisan szárítana a 400-as? Az üres sátorban bekapcsolt lámpával az rh 36 a venti is 230m3/h-val megy most csak. A sátor pedig egy tetőtéri szobában van szabályozható hőmérséklettel.

Plusz a dolgok kiválasztásában egy tapasztalt fórumtárs segített leszámítva a sátort és a lámpát. Ő nem említette a fontosságát és ha jól olvastam Pillang sem foglalkozik vele ennek ellenére elég szép eredményei vannak. Ettől függetlenűl megnézem ezt a párásítót, ha kell akkor kell ezen nem múlik. Köszönöm.
 

bpsmokers

Member
Következő 2 hétben propagátorban még működhet a dolog? Kipusztulni tudom nem fog és látható jele se nagyon lenne, ha nem lenne párásító, de ezt a hozamon sem szeretném észrevenni viszont már eléggé anyagi határaim szélén állok februárban. :)
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
3 hetesen lehet ekkora is

picture.php


meg 3 levelpar is.
 

Pillang

Well-known member
A gluberry dutch passion? Nonstop fénnyel szépek lesznek, kotozni kell majd. Nekem kettő volt ilyen, nagyon erős a szaguk.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
amugy f2obsession ha jol emlekszem nem is olyan regen tesztelte a rH novelesevel a novekedes valtozasat.
szoval ha olvassa lehet ir majd valamit
 

f2obsession

Active member
Ha már megvan a párásító, magad is látni fogod. Nekem, amikor minden más körülmény optimális volt, addig az 50% tájáról 70-80% közé felemelt rH úgy kb megduplázta a növekedés ütemét korai vegben.

Aztán nekem általános problémává vált a gyökérrothadás ebben a körömben, mert túl sok tőzeget kevertem a földbe savanyítás, és lazítás céljából. Anno sok éve HPS alatt bevált, most hogy Led körtékkel világítok, úgy tűnik jobb lesz teljesen mellőzni a tőzeget.

Erre csak azért tértem ki, mert azt tapasztaltam, hogy elégtelen tápanyagfelvétel esetében már súlyosbító tényező tud lenni a magas páratartalom.
 

bpsmokers

Member
Köszi szépen a tippet, már várom, hogy kibujjanak a "föld" fölé. :)


Tegnap teszteltem, de durva, hogy, ha megy az elszívó 39-40%-ról egyszerűen képtelen voltam fentebb tornázni, amikor kikapcsoltam és egyel nagyobb fokozatba állítottam a párásítót akkor már fellökte egy 75-80%-ig. Szerencsére a hőmérséklet venti nélkül is max. 30 fok. Szóval majd időszakosan kapcsoltatom a ventit, hogy a hő kicsit lentebb menjen, de lehetőleg ne szívja ki az egész párát.
 

aetius08

Member
Köszi szépen a tippet, már várom, hogy kibujjanak a "föld" fölé. :)


Tegnap teszteltem, de durva, hogy, ha megy az elszívó 39-40%-ról egyszerűen képtelen voltam fentebb tornázni, amikor kikapcsoltam és egyel nagyobb fokozatba állítottam a párásítót akkor már fellökte egy 75-80%-ig. Szerencsére a hőmérséklet venti nélkül is max. 30 fok. Szóval majd időszakosan kapcsoltatom a ventit, hogy a hő kicsit lentebb menjen, de lehetőleg ne szívja ki az egész párát.

Legalabb flowba nem kell majd a peneszert aggodni:dance013:
 

dev.

Well-known member
Ha nem virágoztatsz mellette egy másik sátorban,a helyiséget érdemes párásítanod.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
erre tovabbi megoldas egy szabalyozo doboz para homerseklet minimum fordulat es negativ nyomas. csak ez nem occso kb 40 alatt nincs es akkor nem mondtam sokat inkabb 70
 

Latest posts

Latest posts

Top