What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Gerilla tippek

Vazsi 3.0

New member
Sikeresen túléli napjait ebben a 40*20-as kis kartonban.Be tudtam lőni a hőmérsékletet és a párát is egyedül a világítással vagyok gondba rendesen hűteni kell ezt a kis teret és még a watt és lumen számom is kissé hiányos,de ha kihúzta a 9.napig akkor húzza is tovább.Majd beszerzek valamelyik nap pár cfl-t..23-26 celsius és 40-65% pára alatt van.Napi 20 óra sütkérezés négy alvás.Közeg:perlit,tőzeg,virágföld és egy kis homok vakondtúrásból.Tréning lesz neki a hely szűkéből adódóan,de nagyobb teret fog kapni,ami elbírja a hőt.Mondjuk 50*50-es területre hány cfl-t illik berakni,ami az alap?3 darab 20w cfl plusz led elég lehet neki?
Miért nem raksz össze egy rendes cfl szettet? 25 rugóból meg van egy 300 wattos cucc.
 

Vazsi 3.0

New member
Veszel egy szárnyas refit, 1.5mm-es dugvillas kábelt meg egy 300 wattos cfl izzót és osszeszereled. 25k nagyjából az ára.
 

Vazsi 3.0

New member
De ha sok neked ez az összeg akkor az általad említett megoldás nyilván jobb. Meg amúgy mire használná? Csak eloneveles vagy végig vinned vele szüretig?
 
De az is egy megoldás hacsak elő tudom nevelni!Minden ötletet szívesen veszek a lényeg,hogy kis térben szeretném a bentit azért beszéltem 50*50es méretben!
 

Vazsi 3.0

New member
De az is egy megoldás hacsak elő tudom nevelni!Minden ötletet szívesen veszek a lényeg,hogy kis térben szeretném a bentit azért beszéltem 50*50es méretben!

Olyan megvilágítással amit te akarsz sztem felesleges autózni, max fotós. Autó semmit se fog hozni ilyen fény alatt, esetleg elonevelni jó másra nem nagyon
 
De melyik költséghatékonyabb ilyen kis területen?Fél négyzetmer.Akkor úgy kérdezem ekkora területen mi a legalja ha a wattszámot és a lument nézzük ha egy autot veszünk példának?Személyes tapasztalatokra lennék kívancsi.
 
Oké ez egy megoldás lehet/lehetne,de nem fér el egy ekkora területen a hőleadásról nem is beszélve!Én ha jól számoltam három vagy négy fényforrásnak lenne hely ha rendes körte alakuról beszélünk.Ennyit nem tudok berakni.Valami tipp még?:)
 

Tauberbischofs

Active member
Oké ez egy megoldás lehet/lehetne,de nem fér el egy ekkora területen a hőleadásról nem is beszélve!Én ha jól számoltam három vagy négy fényforrásnak lenne hely ha rendes körte alakuról beszélünk.Ennyit nem tudok berakni.Valami tipp még?:)

Másnak beférne 25db is. 16db virágzáshoz is elég.
Ezeknek le szoktuk pattintani a burkolatát. Függőlegesen szereljük be. Az e27 foglalat majdnem többe kerül. Ja, tényleg lépj át rajta.

Amúgy 25eFt-ba beleférne 150W CoB is MeanWell táppal, szabályozható fényerővel, 160lm/W intenzitással, passzív hűtéssel, kétszer ekkora helyre.
Mindegy, az out a te házad.
 

Solon

Well-known member
0.5*0.5 sose lesz 0.5, szorozd össze. Tehát havi szinten 4500-5000 forintot tudsz rá szánni. Ez 2 gramm fű ára. Ha szüretelésig nézzük, legyen 3 hónap a végcél, 6 gramm ára. Hát valamit nagyon elszámolsz. Főleg a zsebed kárára.


Jelenleg fut sima e27-es leddel 2 kisérleti baszakodásom. 9 db E27/17W/3000K 1nm-en legyökereztetett 120db klónt 5*5*7.5cm-es kis cserépben 5 nap alatt. Kis root riot és gyapot kockákból kerültek át perlitbe, propagátorból. Valamint 8 darab világít 1nm-en 3 anya fölött, lassan szedem az új klónokat, 2 hete lett visszavágva mindhárom . Elég jól teljesít a fostos bolti led, kb. 110-120 lumen/Watt. Neon csöveket cseréltem ledre, marad is a led.


Ebből 9 db bőven befér 50*50-es területre, ez ~16K lumen. Hőmérsékletet nem igazán dobják meg . Légcsere nélkül lezárt helyen fűtenek fel egy 1*1nm-es helyet 18 fokról 22 fokra, ha van aktív légcsere 18 fokra lehet számítani.
E27 foglalt 120 ft/db
E27 led 560 ft/db
Többi ízlés szerint. Tartószerkezet megint ízlés szerint.
Tegnap láttam egy pár használt cipőt kidobva a moszkva téren a sárga kukák mellett, 1-2 hónapot még tuti kibírnának, csak az alján volt két nagy lyuk, meg lehetne még ragasztani. Megjegyzem én is egy utolsó lomis csöves vagyok, utálok feleslegesen költeni, de van amire muszáj.
 
Ezzel a ledes megoldással nagyon szemezgetek.Trafóval együtt egy huszas +- pár ezres.
Ezek a ledek viszont jól megnyomják a hőt .A led jól tudom alkalmas a virágzási időszakra is?
 
Ezzel a ledes megoldással nagyon szemezgetek szerintem 150 w lesz a táppal és az kijön 25-ből.
Kezdédnek csak elég lesz.
 
Top