What's new

flowering A.M.S+8 Miles High+G13xHaze+Afgan

Status
Not open for further replies.

yohji

Member
yohji cum sa fie tarziu pentru outdoor?daca le tii de acum indoor 2 saptamani , dupa care le scoti afara o sa ai o recolta putin mai mica dar totusi mult, mult mai mare decat poti scoate tu indoor.cat despre fete, sunt f f f frumoase si chiar vreau un smoke report la 8 miles si afghan(afghan am pus si eu outdoor si 8 miles as vrea sa iau pentru la anu').bafta in continuare..ps : cand faci harvestul la afghan te rog eu sa pui putin cantarul pe ea.chiar as vrea sa vad diferenta indoor si outdoor la cam acelasi strain, si nu dupa citite ci din ce facem noi.stay safe
Pai iti spune eu de ce cred ca e tarziu. azi noapte debea le am pus la germinat. pana scot toate capul afara o sa treaca o sapt.
la o sapt stii cum arata sunt rahitice, bun, mai pune inca o sapt cat ai zis tu si o sa ti dai seama cat de mici sunt peste 2 sapt de azi inainte. mandala#1 are sansa sa termine floarea dar satori nu se coace sigur,am mai intrebat pe aici pe forum si asta a fost raspunsul primit. eu acum nu vroiam outdoor ca n am iarba,ptr ca deja am un indoor in desfasurare, era doar ptr experienta.
La anu pe 1 iunie plantele de scos afara vor avea deja cel putin o luna de viata daca nu si mai mult, in felul asta n o sa mi reprosez nimic.
Dupa socoteala ta peste 2 sapt vom fi in 4 iunie iar eu zic ca debea pe 18 iunie ele vor fi minim pregatite sa iasa afara.
ganja tu ce zici ?esti de acord cu sarpe? scuze de off
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
an de an, intre 10 si 20 iunie am scos de cele mai multe ori plante afara.
plante care au avut intre 10 si 130 zile de veg cand au fost scoase.

deci merge! e ca si cum le-ai scoate acum, doar ca vor fi putin mai mici. mie unul oricum nu imi plac plantele mai mari de 2 m, care te tin in stres toamna ca nu stii daca nu cumva le vede altu' inaintea ta..
 
S

sharpeq287

prima data ziceai ca o sa pui pe 4-5 iunie acu ca pe 20-25....nu e tarziu nici atunci numa ca macar cu 2 sapt inainte sa le vegetezi in casa
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
te referi legat de un an anume sau in general?

de exemplu anul asta clar este unul in care merita sa intarzii putin plantarea, mai ales ca se anunta o toamna linistita.
sunt ani cand se poate pune si in mai fara probleme.
dar in general in perioada 1-15 iunie e tocmai bine.
 

ganjamind

Member
Salutare din nou :tiphat:
Mi-am facut curaj...mai mult fortat de faptul ca nu am mai curatat box-ul de peste o sapt...si am scos fetele la poze din nou...
Astfel ca...asa cum v-am obisnuit voi incepe cu A.M.S
A.M.S pe care a trebuit sa o leg caci sa ingreunat cam mult.....panica...panica...
Aceasta este de departe cea mai rasinoasa planta vazuta de mine :)
De precizat ca plantele acum au 6 saptamani si 5 zile!
 

Attachments

  • A.M.S.6.jpg
    A.M.S.6.jpg
    104.8 KB · Views: 40
  • A.M.S.6...jpg
    A.M.S.6...jpg
    111.2 KB · Views: 35
  • A.M.S.6.....jpg
    A.M.S.6.....jpg
    87.6 KB · Views: 36
  • A.M.S.6......jpg
    A.M.S.6......jpg
    87.8 KB · Views: 32

ganjamind

Member
8 Miles High...
Acesta se vede ajuns de batraneti....pare a fi cam subred si totusi elastic....am fost ingrozit cand l-am scos si am vazut cum se unduie....ca si o salcie plangatoare....singura diferenta este ca el nu serveste melodramei ci...satirei sau bunei stari :)
 

Attachments

  • 8 Miles High.6.........jpg
    8 Miles High.6.........jpg
    115.3 KB · Views: 32
  • 8 Miles High.6......jpg
    8 Miles High.6......jpg
    71.2 KB · Views: 31
  • 8 Miles High.6.....jpg
    8 Miles High.6.....jpg
    114.3 KB · Views: 34
  • 8 Miles High.6....jpg
    8 Miles High.6....jpg
    121.2 KB · Views: 31

ganjamind

Member
G13 X Haze....tipa asta este extraordinara...are cel mai parfumat miros si mugurele central se dezvolta perfect...este de o simetrie superba.
Am legat-o ca si pe A.M.S caci nu ma mai intelegeam nici cu ea...cam fragila totusi...
Aceasta are 5 sapt si 5 zile de flower
 

Attachments

  • G13Xhaze.5......jpg
    G13Xhaze.5......jpg
    85.2 KB · Views: 36
  • G13Xhaze.5...jpg
    G13Xhaze.5...jpg
    88.5 KB · Views: 29
  • G13Xhaze.5..jpg
    G13Xhaze.5..jpg
    73.3 KB · Views: 30
  • G13Xhaze.5.jpg
    G13Xhaze.5.jpg
    109.6 KB · Views: 32

ganjamind

Member
Afgan.
Inca mai astept ca mugurii sa se mai aglomereze.
Aceasta este o iarba de zi...dupa cum cred ca am mai spus, ca si aspect e misto insa nu are consistenta celorlalte.
 

Attachments

  • Afgan.6....jpg
    Afgan.6....jpg
    88.2 KB · Views: 30
  • Afgan.6...jpg
    Afgan.6...jpg
    84.1 KB · Views: 30
  • Afgan.6..jpg
    Afgan.6..jpg
    131.3 KB · Views: 31
  • Afgan.6.jpg
    Afgan.6.jpg
    101.7 KB · Views: 31

sznake

jarhead
8 Miles High...
Acesta se vede ajuns de batraneti....pare a fi cam subred si totusi elastic....
Nu o taia! Mai are minim 3 saptamani as zice dupa cum arata!

Ca are muguri multi si grei asta e altceva, asta e bine! Inseamna ca trebuie sa ii legi ramurile, nu sa le tai!

Toate arata bestial, impresionant! dar cel mai mult imi plac G13xHaze si A.M.S.! Nu ma pot decide inca care.

Bravo!

De unde ziceai ca iei ferturile alea?
 

ganjamind

Member
Ferturile sunt de la Advance Nutrience.
Acid Humic,Piranha si Iguana - Grow si Bloom.
De taiat stai linistit, nici prin cap nu mi-a trecut!! , era doar o descriere a infatisarii actuale :)
O sa imi cumpar zilele acestea un microscop si voi proceda precum mi-ai spus, nu ma grabesc deloc cu harvest-ul...oricum sunt in pauza pana la recolta pentru a mai scapa putin de toleranta :)
Prima ce se va face cred ca este A.M.S urmat de Afgan.
 

ganjamind

Member
Am avut doua zile in care au avut lumina doar 8 ore....a picat curentul si ieri si azi...exact la ora 15:00 ele avand lumina intre 7:00 dim si 19:00 seara...
Le poate afecta cu ceva?, specific ca este singurul stres la care au fost supuse...
Mi-am cumparat azi microscop de 45X insa cred ca e de maxim 30... o chinezarie misto care functioneaza super :)
@sznake am verificat tricomii la A.M.S si imi par laptosi unii dintre ei sunt usor moronii aduc a culoarea chihlimbarului... este cumva timpul sa recoltez?:D Luni se implinesc 7 saptamani de flower...este ciudat...ma voi mai uita odata cand ajung acasa si voi incerca sa fac o poza prin lentila microscopului, cu toate ca nu cred ca este cu putinta...
 

sznake

jarhead
Asteapta pana cand 20-30% is maronii (amber) si atunci recolteaza. Oricum, si dupa aspect A.M.S.-ul mi s-a parut cel mai aproape de final. Probabil inca vreo 10 zile, max 2 sapt.

La 8 miles high leaga ramurile alea de un tarus, sa stea drepte. Astfel vei obtine buzi mai mari, eliminand stresul plantei. Cand tulpinile se lasa din cauza greutatii planta e stresata si consuma energie in consolidarea tulpinilor in loc sa concentreze toata energia pe productia de muguri.
 

ganjamind

Member
Regula corecta de recoltare este urmatoarea:

- vrei high mai cerebral, mai energizant (risk un pic mai mare de whitey, panica)? --> recolteaza cand tricomii sunt majoritatea laptosi

- vrei un pic mai mult body (stone), mai multa aroma si efect mai relaxant (mai putina agitatie, dar cu posibil somnic dupa) ? --> recolteaza cand ~20% din tricomi sunt "amber" (de culoare chihlimbarului, ma rog, maronii-roscati...)


Eu vreau un high cerebral...iar din cate mi-ai spus tu prima oara ar cam trebui sa recoltez....
Oricum eu nu am inca ochiul format pentru asta astfel ca iti atasez cateva poze macro la tricomi..
Cat despre 8 miles..acesta este bine sustinut de catre celelqalte plante este astfel pus incat se poate usor sprijinii de jur imprejur,ramurile stau drepte si "relaxate" :)
Multumesc ptr ajutor!:tiphat:
 

Attachments

  • DSC05899.jpg
    DSC05899.jpg
    19.8 KB · Views: 29
  • DSC05903.jpg
    DSC05903.jpg
    22.7 KB · Views: 29
  • DSC05905.jpg
    DSC05905.jpg
    27.9 KB · Views: 30
  • DSC05904.jpg
    DSC05904.jpg
    26.2 KB · Views: 28

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu zic ca aceea lupa nu are nici 15x. Cu 30-45X ar trebui sa poti vedea clar capul tricomului si culoarea acestuia fara sa te chiombesti.
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top