What's new

Fenomeno's OUTDOOR 2013

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Arata frumos, dar mai ai de tras cu ele. Fa si tu curat pe sub fusta lor ca vad multe frunze moarte pe acolo; nici salata aia din fundal nu ar trebui sa mai ramana, pentru ca o sa faca mucegai cand moare de tot. Tot ce e de prisos trebuie sa dispara. Topurile care deja au atins acoperisul solarului ar trebui aplecate un pic.

Iti recomand niste plasa de sustinere (pentru flori sau castraveti), pe care sa o intinzi peste ele, caci se anunta o recolta cu greutate.

Daca ai posibilitatea monteaza-le un ventilator (unul din ala cu picior ar fi perfect) in solar, sa sufle in ele, daca ventilatia solarului nu este suficient de buna . Ar fi pacat sa te trezesti cu budrot. In felul asta le-ai intari si tulpinile pentru incarcatura ce le asteapta.

Pana la urma am nimerit-o cu numarul de femele, ca nu mai tin minte ?
 

fenomeno_djo

Active member
Topurile care au atins sticla s-au prajit de la "efectul de lupa" si le-am taiat varful. Nu-mi fac probleme pe cap referitor la umiditatea din solar si implicit problema de mucegai, cel putin nu in luna aceasta. Poate aerul luna viitoare va fi mai rece cu 5 grade si-atunci o sa scada simtitor si temperatura din solar, deci o sa fie mai multa apa in aer si numai pentru luna septembrie o sa-mi fac griji..
As vrea sa am o recolta in care cineva i-ar zice altcuiva.."sustine-le ramurile altfel cad pe podeaua solarului" :D Oricum, e structura metalica a solarului plina de locuri de bagat sfori pentru sustinere..gauri de greieri:))
Daca ai zis ca toate vor fi femele, atunci da, ai nimerit numarul perfect, 6 - ca poti sa il si intorci si ai 69..:D
 
A

amfumuriincap

Nu stiu frate cum puteti sa aveti grija de atatea , eu ma uit la una mica si amarata ca pot sa ii numar frunzele fara greutate si tot i-mi ia o gramada de timp sa ma uit cum creste ... sau asa e la inceput ?
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Nu stiu frate cum puteti sa aveti grija de atatea , eu ma uit la una mica si amarata ca pot sa ii numar frunzele fara greutate si tot i-mi ia o gramada de timp sa ma uit cum creste ... sau asa e la inceput ?

Asa e la inceput. Iar apoi la fel, cu fiecare planta in parte :biggrin:
 

fenomeno_djo

Active member
Salut baieti

Din nefericire, raman cu 4 femele, a trebuit sa scot un mascul - ai' mai dezvoltata planta.

De la mascul am ramas cu 3 ramuri faine puse intr-o sticla de 0,5l pentru polenizare ulterioara.

Sper ca pana-n 15 octombrie sa fie recoltate celelalte femele. Bafta la growuri!
 

Attachments

  • SAM_3722.jpg
    SAM_3722.jpg
    130.8 KB · Views: 15
  • SAM_3728.jpg
    SAM_3728.jpg
    93.3 KB · Views: 17
  • SAM_3736.jpg
    SAM_3736.jpg
    82.1 KB · Views: 16
  • SAM_3732.jpg
    SAM_3732.jpg
    50.1 KB · Views: 15
  • SAM_3733.jpg
    SAM_3733.jpg
    54.1 KB · Views: 17

fenomeno_djo

Active member
..nici la 3 nu cred ca rezist. :laughing:

le: si pe de alta parte, o sa am seminte de bbg de impartasit pe la alti groweri, daca vor.
 

fenomeno_djo

Active member
"Adresa mea este"....:laughing: Va astept cu drag la trim :woohoo: PS: Sa nu uitati foitele :joint:

Coiotul asta nu stie ce tip de hash vrea sa faca, dar pan' atunci mai este. Vad ce iese si-apoi trec la action!
 

fenomeno_djo

Active member
Salut fratilor,
M-am gandit ca niste poze de ultima ora n-ar strica bugetului, asa ca, luati de-aici!

 

Attachments

  • SAM_3771.jpg
    SAM_3771.jpg
    107.7 KB · Views: 13
  • SAM_3770.jpg
    SAM_3770.jpg
    89.4 KB · Views: 15
  • SAM_3769.jpg
    SAM_3769.jpg
    79.8 KB · Views: 16
  • SAM_3758.jpg
    SAM_3758.jpg
    120.2 KB · Views: 13
  • SAM_3784.jpg
    SAM_3784.jpg
    77.6 KB · Views: 13
  • SAM_3779.jpg
    SAM_3779.jpg
    82.1 KB · Views: 16
  • SAM_3775.jpg
    SAM_3775.jpg
    95.6 KB · Views: 14
  • SAM_3774.jpg
    SAM_3774.jpg
    89.5 KB · Views: 16
  • SAM_3789.jpg
    SAM_3789.jpg
    55.4 KB · Views: 16

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Ha ha ha, si ce mare parea patul ala de crestere la inceputul verii, iar acum parca e o farfurioara de ghiveci pe langa copaceii astia.

Pregateste-le plasa de sustinere sau bete, ca vor avea nevoie :biggrin:
 

fenomeno_djo

Active member
Up-to-date

Up-to-date

Toamna, somnoroasa Marioara..
Prin solare infloreste, si-nfloreste, si-nfloreste..:wahey:

Mai sunt 30 de zile pana la recolta, potrivit estimarilor mele.
O singura chestie ma nemultumeste la grow-ul asta. Frunze galbene la plantele din dreapta, fata de frunze verzi si sanatoase la plantele din stanga. Topping de guano, ceai de guano, mranita, balegar, ceai de urzica, tot am incercat ca sa ridic nivelul de N.

Dupa ce recoltez plantele care sufera de lipsa de N, ca sa corectez chestiunea aceasta dilematica, o sa sap la 1 metru adancime in locul plantelor suferinde cu pricina si apoi o sa inlocuiesc inca din toamna aceasta pamantul saracacios cu: mranita si niste guano de toate "varietatile inaripate" pe care pun mana. (Asta am zis-o pentru mine, nu pentru voi) Apoi, noroc! :clover:

Ps: sunt naspa rau pozele, stiu; dintotdeauna am stiut ca calitatea e de cacat.
 

Attachments

  • SAM_3847.jpg
    SAM_3847.jpg
    65.1 KB · Views: 14
  • SAM_3848.jpg
    SAM_3848.jpg
    78.1 KB · Views: 15
  • SAM_3870.jpg
    SAM_3870.jpg
    113.5 KB · Views: 14
  • SAM_3867.jpg
    SAM_3867.jpg
    48.2 KB · Views: 18
  • SAM_3866.jpg
    SAM_3866.jpg
    47.1 KB · Views: 14
  • SAM_3862.jpg
    SAM_3862.jpg
    118.9 KB · Views: 15
  • SAM_3851.jpg
    SAM_3851.jpg
    84.1 KB · Views: 15
  • SAM_3877.jpg
    SAM_3877.jpg
    98.4 KB · Views: 14

distrus-u

Member
Salut, vad ca iti merge foarte foarte bine, cam in acelasi stadiu sunt si plantele mele, doar ca sunt mai mici, nu are rost sa mai zic "sper" pentru ca stiu ca vei avea o recolta bogata, SPOR sa ai! :D :D
 
Top