What's new

Fenomeno's OUTDOOR 2013

fenomeno_djo

Active member
In 2 saptamani vor fi indetectabile, pt ca va creste porumbul de langa solar si-atunci chiar nu le va mai vedea nimeni :dance013: Daca as putea sa fac un "scrog" din ele prin training, plin de topuri pe toata suprafata aceea de cate dispun, as fi multumit. E o placere sa ai un grow in solar: putina munca si multa rasplata :D E bine si asa, mai ales daca nu ai mult timp la dispozitie pentru ele.

In curand o sa postez cateva poze si cu camera de flowering pe care o voi folosi de-acum inainte pentru a determina sexul plantelor.

Good vibes tuturor :wave:
 

fenomeno_djo

Active member
Update

Update

:biggrin:
 

Attachments

  • 2.jpg
    2.jpg
    100.3 KB · Views: 19
  • 6.jpg
    6.jpg
    106.2 KB · Views: 17
  • 3.jpg
    3.jpg
    94.9 KB · Views: 17
  • 4.jpg
    4.jpg
    89 KB · Views: 15
  • SAM_2308.jpg
    SAM_2308.jpg
    96.7 KB · Views: 18
  • SAM_2303.jpg
    SAM_2303.jpg
    45 KB · Views: 20
  • SAM_2304.jpg
    SAM_2304.jpg
    49.1 KB · Views: 18

fenomeno_djo

Active member
Update

Update

Boabe ce vor merge sa traiasca in sanul Mamei Naturi.
Sunt aceleasi strainuri ca cele din solar, anume: auto AK si Bogglegum.
Doua, respectiv zece boabe, de la stanga la dreapta. Hai cu soarele!!:moon:
 

Attachments

  • SAM_2311.jpg
    SAM_2311.jpg
    35.3 KB · Views: 15
  • SAM_2314.jpg
    SAM_2314.jpg
    37.7 KB · Views: 17

fenomeno_djo

Active member
Suport. Insa, e si caldut. In felul asta mi-am germinat toate semintele si prin faptul ca am fost atent la temperatura caloriferului am reusit sa nu le omor si sa-mi germineze toate semintele in 24 h. Le prinde cu codite pe toate, vei vedea si tu:)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
man daca e asa rau incat sa trebuiasca incalzit vara, decat sa rulezi centrala mai bine bagi o instalatie pasiva de incalzire solara. in max un an recuperezi investitia si devine gratis dupa incalzirea. doar in gerul iernii s-ar putea sa mai ai nevoie de suplimentare.
 

fenomeno_djo

Active member
Update

Update

Salutari!

Ak-urile nu au fost asaltate de insecte ca surorile lor bbg, acestea din urma cred ca au iar de luptat cu pofta gazelor pt verde. Have a seat & bring an umbrella

AUTO AK

Doar aceasta frunza a fost atacata si ca masura de precautie o sa le stropesc cu niste insecticid (cand nu specific ce fel de insecticid, inseamna ca ma refer la cel organic)
 

fenomeno_djo

Active member
Sunt destul de dezvoltate considerand vremea asta de cacat. Faza de vegetare a cam trecut, fiind de 3 maxim 4 saptamani pentru autumatice. Urmeaza floweringul si sa speram ca vor cadea niste raze de soare!!


In postul asta va intra si de mult uitata ganja de soi necunoscut. Apropo, supercroppingul asta a fost facut pe baza formarii de experienta, gen "La ce sa ma astept de la planta in caz de exagerez" pentru ca oricum planta asta poate iesi oricand mascul sau si mai rau, hermafrodit - asa ca nu-mi pun sperante in ea, si cu asta basta.

 

fenomeno_djo

Active member
Cuiele chiar ajuta!

Prea mult zel si prea jos am facut supercroppingul pe ramura asta insa aproape s-a lemnificat, deci e in regula.

Cu inca o luna de vegetare as putea sa umplu lejer cu training intens toata suprafata din interioarul dreptunghiului si poate chiar sa ma extind putin in lateral cu doua plante. Dupa inca o luna de crestere si training, plantele ar avea inaltimi cuprinse intre 20-60 de cm si in flowering calculez cu aproximatie niste inaltimi maxime de 1,5m luand in considerare ghinionul de a da peste fenotipuri sativoase. De-abia astept sa-si arate sexul! (proiectul cu camera de flowering e lasat balta din criza de timp)


Bafta la growing si la cam tot ce va bate gandul !
 

fenomeno_djo

Active member
Hello

Hello

Secretul din Gradina



In momentul prezent, nu se vad mari diferente cu ochiu liber intre cele doua. Dar deosebesc o diferenta in inaltime, marimea frunzelor si grosimea tulpinilor. Toate diferentele sunt in favoarea Ak cu gunoi de gaina. Momentan, nu va dau cifre, desi as fi vrut. Mai astept inca o saptamana sa se vada bine diferenta - daca nu cumva am halucinatii. In plus, Ak cu guano are, pare-mi-se, mai multi pistili decat sora ei. Deci, as putea deduce de pe-acum ce NPK aproximativ are fiecare nutrient organic din acest moment pentru viitoarele grow-uri. Evident, astept sa creasca titi si mare si Ak cu gunoi de gaina + guano incorporate in sol pentru comparatie. Oare vor fi arome diferite? Sper ca da! :huggg:
 

fenomeno_djo

Active member
Continuare Hello

Continuare Hello

Fiecare luate la rand, incepand din dreapta, cu plantele(doua la nr) care au parte de soare si la Apus, adica dupa ora 4, spre stanga, la cele cu nu asa mult soare.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Frumoase autoflorantele. Desi par inca plapande ca niste domnisoare ce sunt, sa vezi schimbare la ele in urmatoarea luna.

In ceea ce priveste plantele regular, vai de degetele tale cand o veni vremea trimului daca se dovedesc a fi toate femele. :biggrin:

P.S. Trebuie sa fie foarte placut sa poti lucra la plantute in solar fara sa stai cu grija ca le vede careva.
 
Top