What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

F1 CBD Crew

Te rog nu le băga pe câmp Don Jtm, o să dea înghețul înainte să înceapă înflorirea.
Nu vrei să o bagi indoor să-mi ți companie, practic creștem același strain, ar fi mișto să culegem de odată.
Nu o să-ți miroasă deloc a iarbă nu îți trebuie filtru de carbon:)
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Problema cu indooru la ele este ca au deja gargaritze. Le-ai bagat indoor, le-ai terminat. Tre sa le pulverizezi sa le innebunesti cu tiutiun. Probabil ca merge, ca inca nu infloresc.

In ceea ce priveste terminatul, nu ma intereseaza neaparat, experimentul e pentru alta... treaba. Cat mai avansate, ok, dar atat.
La fel si la CBDcrew, desi acolo or sa termine.
De indoor, pana la iarna nu am loc, si nici atunci nu stiu sigur.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Tutti bene...

Tutti bene...

1. Le fiore di CBD crew





2. Le fiore di OTH






3. E una fiore d-amore





Hai ca v-am spart in linguaje.

CBDurile cresc binisor, chiar si la umbra. Nu intrebati cat au, socotiti din postari daca nu aveti alta treaba. A reusit hibridul asta, foarte Sativa ca si structura, desi are CBDul gigantic.
OTHurile o iau si ele din urma. Sunt curios cum or sa arate in decembrie, ca in casa nu le bag. In tot cazul, in ghiveci de 4-5L (sper ca) nu or sa creasca prea tare.
Ce nu inteleg io de ce utilizeaza toata lumea si uleiuri esentiale impreuna cu iarba. Sigur, in cantitati mici, ca altfel ti-o tragi...
Lavanda, menta, trandafir, isop, portocala, lamaie, chestii misto. Daca le folosesti cu cap (sunt foarte tari in cantitati mari, uneori si numai daca respiri de la gura unei sticlute poate sa fie mult), peste o iarba watercured, ce sa zic, cred ca ajungi in rai. Zic eu. Parerea mea...


Disclaimer: Bă, nu fiți tuți în cap: dacă vreți să încercați folosiți doar chestii naturale si, REPET, in cantitati foarte mici, testate gradat!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca is pregatite si taiate de dinainte sa fiu prea rupt, merge. Oricum eu am patit sa uit ca am consumat mango de cateva ori si sa ma loveasca mare high dupa un sfert de cui si sa nu stiu de ce.
Am observat si ca e important daca mango e chiar copt natural, sau cu etilena, ca in romania mango nu prea are efect, pe cand prin spania sau prin tari mai exotice unde gasesti mango fresh si zemos chiar pot spune ca dubleaza efectul ierbii.
Nu se compara cu cartonul ala umed de il iei in romania la pret dublu sau triplu.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Normal. O poza de gagica sau o gagica nu-s tot aia. De la una faci vanatai la un cot, de la cealalta maxim la genunchi nitel...


In alta ordine de idei:



Una bucata CBD Crew F1 gone, din motive de exces de testosteron. In mod normal as fi lasat-o, dar tura asta avem experimente grele, females only...





OTHul creste... creste. A ajuns la 10 noduri, si l-am scapat fara topping. I-am articulat unul, si din 5 exemplare am recoltat frunze de o omleta. Hmmm, vedem...


Acu, post factum, o intrebare: de inflorit clar, nu a inflorit, nu o fi insa cam tarziu de topping la nodul 10 or so? Unele deja erau pe branching din ala alternativ, sau cum s-o spune...
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Sa fii tu sanatos, aia de la CBD Crew are deja petioalele purpurii :p
 
Don Jtm, o să înceapă hormonii de înflorire când e 11/13 afară, după o lună jumate de 11/13 o să vezi primii pistili, după aia încă 5 luni să termine.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
N-o sa termine niciodata AFARA. Si termina nu mai devreme de 18-20 sapt din ce am vazut pe fenotipul de il am eu.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Sa fii tu sanatos, aia de la CBD Crew are deja petioalele purpurii :p

Da, da' ink n-ai fumat mov :petting:
Si ontopic (sper), eu nu stiu prea multe despre sativele pure, doar am crescut neshte hibrizi, da' tot corcituri erau..
Zicea cineva mai sus sa bagi la program de 11/13, asta inseamna ca o infloreste mai rpd, sau la ciclul ala incepe flower-u' la sative (pure)?
Ma gandeam sa-mi fac pe viitor un box pt o sativa pura, Blockhead am pe cerebel(i-mi-as).. :biggrin:
Sau poate stie careva vreo sativa salbatica, psihedelica chiar. :tiphat:
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Don Jtm, o să înceapă hormonii de înflorire când e 11/13 afară, după o lună jumate de 11/13 o să vezi primii pistili, după aia încă 5 luni să termine.


Da man, stim. E haze, ce puii mei...!


N-o sa termine niciodata AFARA. Si termina nu mai devreme de 18-20 sapt din ce am vazut pe fenotipul de il am eu.


Chiaro! Cum ziceam, e un experiment, sunt curios cum creste, cum arata... Pana acum pot spune ca daca o lasi si ii creezi conditii se face cat casa.
Sativa indoor, la iarna. Mai avem 5 seminte ;)


Zicea cineva mai sus sa bagi la program de 11/13, asta inseamna ca o infloreste mai rpd, sau la ciclul ala incepe flower-u' la sative (pure)?
Sau poate stie careva vreo sativa salbatica, psihedelica chiar.
tiphat.gif



Nu, incepe ciclul de inflorire. Am discutat intr-un post castigat de cristocel cum e cu lumina la ecuator.
Asadar, indoor, daca vrei o sativa care sa nu ti se urce pe bec, o bagi in floare din start, cu 11/13. Vorbim de Sativa 16 saptamani+, adica adevarata.



Psihedelic, incearca ceva african, au la ACE mai multe soiuri, dar tine cont ca ai de la 16 saptamani in sus. Plus pana incepe efectiv sa infloreasca. Daca ai rabdare, merita...


In alta ordine de idei, nu te impiedica nimeni sa le pui pe toate la 11/13. Problema e ca iti trebe, stiu eu, macar 1m pe inaltime, cu lampi cu tot, la ghivece de 1L maxim... Sau desigur, LST la greu. Posibil sa fie de la soi la soi, totusi.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Blockhead nu ii chiar sativa pura. Cel putin nu la efect. E un cross majoritar sativa foarte reusit, cu high energic, dar nu ii poti zice sativa pura.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Repetam si eu ce mi-a recomandat vulpoiul cu ceva ani in urma si-mi aduc aminte doar Blockhead si Angel Breath, doua sative care-ti rup capu-n doua... :biggrin:
Chiar daca nu-s pure eu nu ma supar si nu le discriminez, ca nu-s nici egalitarist nici elitist. :tiphat:
 
Top