What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Én kis kertecském

Status
Not open for further replies.

Illu

Member
fajták: 3xSugar Haze; 3xEarly durban; 3xBrazil Amazonia; 2xAta Tundra; 1x South African Kwazulu
fény: 2x70 Cmh 3000k 16/8
közeg: saját: 1 rész virágföld, 1 rész trágya, 1 rész tőzeg, 1 rész tufapor. Növényenként 0,5 liter, sajnos nagyobb cserepek nem fértek be.
hőmérséklet 21-22 nappal, este 16-17 C°

Ma, 19 naposan raktam őket 12be h megmutassák a nemük, majd a fiúk ki mennek üvegházba, a csajok pedig mennek vissza vegbe, 4 liter földbe fejenként. Amikor 10-15 klón leszedésére alkalmasak, akkor pedig metszés, 2 db kivételével mind megy kintre, az anyák is takarásos módszerrel levirágzani. :) Az a kettő pedig elvileg majd UV-B tesztre kell majd, de aztán kitudja, ha nem lesz semmi tesztelősdi akkor mindegyikről egy klónt virágoztatok, h tudjam mit várhatok. :)

Táp:
Veg: N 250mg, P 75mg, K 220mg, Mg 48 mg, Ca 100 mg. 4 ml Biofit, 3 ml Fitohorm K


És íme a képek:
17 naposan:
1: Sugar haze2: Early Durban3: Brazilian amazonia 4: 1xKwazulu-2xAta tundra

Illetve 19 naposan együtt.
 

Attachments

  • Fényképek-0088.jpg
    Fényképek-0088.jpg
    38.8 KB · Views: 49
  • Fényképek-0092.jpg
    Fényképek-0092.jpg
    47.5 KB · Views: 48
  • Fényképek-0095.jpg
    Fényképek-0095.jpg
    45.6 KB · Views: 49
  • Fényképek-0096.jpg
    Fényképek-0096.jpg
    47.6 KB · Views: 43
  • Fényképek-0098.jpg
    Fényképek-0098.jpg
    60.7 KB · Views: 49
  • Fényképek-0097.jpg
    Fényképek-0097.jpg
    76.9 KB · Views: 46

O3green

New member
Szevasz Illu!

Jó kezdés - végre ideát , Most talán már biztosabb itt - habár lehet angolul kell majd írnunk.
Aqva úgyis megtudja .
Üdv:OG.
 
M

menyus

Szevasz Illu!

Jó kezdés - végre ideát , Most talán már biztosabb itt - habár lehet angolul kell majd írnunk.
Aqva úgyis megtudja .
Üdv:OG.

Üdv!

Várjunk, egyenlőre. A háttérben dolgozunk a dolgon. Amire jön a szezon lesz megoldás! Tutira :D

Wait a bit. We working in the background. When the good weather comes, we can post to a secure place. ;)
 

Illu

Member
Szia O3green! :)

Szerintem nyugodtan beszélhetünk itt magyarul, még jó pár nemzetiségi fórumon nincs moderátor. Egyébként Aqua te nem vállalod el? Vagy valami gyors tesztet végeztesenek el valakivel közölünk azt kész. Nekem tök mind1 h ki a mod azok közül akik a levélben meglettek hívva ide. :) Aztán tessék csak nyitogatni a naplókat! :)


Amúgy 4-5. levélpárnál mennyi idő 12be h megmutassák a csúnyájukat?
 
M

menyus

Szia O3green! :)

Szerintem nyugodtan beszélhetünk itt magyarul, még jó pár nemzetiségi fórumon nincs moderátor. Egyébként Aqua te nem vállalod el? Vagy valami gyors tesztet végeztesenek el valakivel közölünk azt kész. Nekem tök mind1 h ki a mod azok közül akik a levélben meglettek hívva ide. :) Aztán tessék csak nyitogatni a naplókat! :)


Amúgy 4-5. levélpárnál mennyi idő 12be h megmutassák a csúnyájukat?

Ki az az Aqua? :bump:
 
M

menyus

Sziasztok! :wave:

Szerintem simán nyomathatjuk a magyar nyelvet! Úgy tűnik nincs ezzel gond.

A moderátorkodás itt sem olyan egyszerű. Ugyebár az adminok döntenek arról hogy ki lehet mod. Bár én már jeleztem a segítségemet ez ügyben, de mivel még nem nagyon tettem le én se semmit az asztalra pár képen kívül, nem tudják hogy mire számíthatnának.

7. Solicitations: Threads or posts soliciting or offering the buying/selling/trading/swapping/testing/giving of seeds, clones, pollen, cannabis, hash, or any other substance or article is not permitted and will be deleted, with the member subjected to banning without warning. Threads or posts pertaining to the recreational use of narcotic substances is not permitted and will be deleted.
7a. Wish lists of varieties placed in posts, threads, or the members 'signature line' area will be deleted by admin as doing so is deemed an attempt to circumvent site policy regarding solicitations.

8. Spamming: The posting of links to other commercial websites, forums, chat rooms or communities, or commercial products are not permitted. Members who have their own website shall not be permitted to place the URL or related information in your profile area or display it in your signature, as doing so is considered advertising. There are appropriate avenues to follow regarding advertising on IC Mag. Any unauthorized advertisements will be deleted as Spam and the member banned.

Ezekre kell oda figyelnünk különösképp! (ha szükséges akkor lefordítom. Beígértem nekik egy szabályzat fordítást is..majd ha lesz rá időm/kedvem, akkor megcsinálom :D ) A többi szabályt már ismerjük otthonról.

Grow It!!!! :dance013:
 
M

menyus

Bocs! :)

Ha akarod jelentsd!!! :D

Egyébként, hogy akkor ne csak az off menjen, megkérdezném, hogy mi van a növénykékkel? A Kwazuluból nem lesz semmi?
 

Illu

Member
3xBrazil Amazonia, 1xKwazulu-2xAta tundra, 3xSugar Haze, 3x Early durban( így sorban)

Az egyik Early durban égése, majd az utolsó kép az egyik teteje.
Legközelebb próbálok jobb képeket csinálni.

Amúgy passz h mi lesz a Kwazuluból....aránylag szépen nő amint látod, bár levelei kissé mutáltak. Reméljük lány lesz. :)
 

Attachments

  • Fényképek-0099.jpg
    Fényképek-0099.jpg
    52.6 KB · Views: 46
  • Fényképek-0100.jpg
    Fényképek-0100.jpg
    51.2 KB · Views: 45
  • Fényképek-0105.jpg
    Fényképek-0105.jpg
    48.3 KB · Views: 43
  • Fényképek-0107.jpg
    Fényképek-0107.jpg
    49.1 KB · Views: 44
  • Fényképek-0112.jpg
    Fényképek-0112.jpg
    63.1 KB · Views: 46
  • Fényképek-0109.jpg
    Fényképek-0109.jpg
    44.8 KB · Views: 44

O3green

New member
Komoly fajta választékot hoztál - nem a leggyakoribbak ,mint a WW és társai.
Szerintem keresztezésre is első osztályú alapanyag főleg ha a Kwazulu megmarad és bekeresztezed. Mondjuk az autók marha gyorsan csinálnak magokat , normál növinél még nem próbáltam. Egyenlőre abból elég sok a klón még mindig.
Ez az Amazonia... még nem is hallottam róla, pedig egyszer nyaraltam is ott. Érdekes fantázia név , mondjuk Braziliában rengeteg helyen megél vagy megélne a kender - annyi változatos a klíma és a páratartalom is.De Qrva meleg van az biztos .
 

Illu

Member
Biza, arra lettek ezek kiválasztva h pár különlegességet hozzak létre itt a kis üvegházamba. :) Aztán meglátjuk h alakul.
Az amazonia az eddig nagyon bejön, gyönyörűen nőnek és isteni citrusos illatuk van már most is! A klímát imádják mert elég párás és meleg a levegő nekik, a többiek sem panaszkodnak persze. Talán kivéve egyet ami lassabban nő a SH-k közül.
 

O3green

New member
A Kwazulu nyerő lesz -érzem. Idebent elég nehéz a beporzás- óvatosan elkülönítve csinálom kis ecsettel , de nehézkes mert már gyantásak az anyanövények és mindig ráragad a pollen.
Az is érdekes, hogy a legolcsóbb autó-mag hozza a legjobb eredményt eddig - a drágábbak meg nagyon gyengék . Ráadásul itt-ott a normál növiket is találokéretlen magokat- tehát szál a pollen rendesen- bárhogy is vigyázok. Viszont rengeteg magot hoznak az autók - ami jó hír. Odakint majd bizonyítanak remélem.
Takácsatka invázió is beindult- megrendeltem a számomra legjobb 2 szert a Flumite 200 ampullás verziót -ez elvileg hoszantartó és mindnen petét és lárvát megöl. A keverési arányt is erősebbre vettem az 1 ampulla/10 liter helyett- 6 literhez keverem. remélem használni fog. A másik meg egy japán csodaszer - a nevét most fejből nem tudod: ezt meg azért ha esetleg rezidensek lesznek a kis dögök. Most adtam Nekik - virágzás beindulása előtt, mert nem a legbarátságosabb szer és 20 nap legalább amig a termésben kiürül.
Na itt tartok: klón hegyek, anyanövények szintén , autók magosodnak .
Lassan összeáll egy komplett napló több növénnyel- majd megpróbálom angolul is odaírni a magyar alá.
Hajrá Illu - remélem jó évünk lesz !
 

Illu

Member
Remélem csináltál előtte próbát h nem e tesz kárt a növényekben. :) Nekem sikerült már így kivégeznem 3 db 2,5 méteres kint. :D Az meg nem meglepő szerintem hogy tök mind1 h milyen drága a mag, ha hanyag a breeder. :) Várjuk a naplód mindenképpen! :)
A Kwazulu a kezdeti kis problémák ellenére mostanra az első lett. :) Reménykedem h nem azért mert kan lesz. Az Mg probléma sajnos még fenn áll, sajnos máshogy nem tudom kikeverni a tápot, mert a büdös paraszt tudatlan senki kormányunk nem engedi postázni a Humus Fw-t, se Bioplasmát...Em-biot..és a Wuxalt sem. Városomban pedig egyikből sincs, sőt csak 2 fajta Fitohormot ismernek, Humus FWről még nem is hallottak, de muskátli tápból van 242365 fajta. 1g/l keserű só levélpermetet kapnak így. A kisebbeknél meg is állt, majd eltűnt, a nagyobbaknak viszont úgy látom h még több kell szóval ma is kapnak.


A ph kicsit magas, de kibírják. (6.9) A locsivíz 6.5. Érezhetően szükségük lenne egy nagyobb cserépre de én makacs vagyok és megmutattatom így is a nemüket. :D

23 naposan:
Első képen: Brazil Am., Sugar haze, Early Durban Második képen: Brazil amazonia Harmadikon: Ata tundra és South African Kwazulu, utolsón pedig szintén a Kwazulu. :)


UP: A Kwazulu 90% h lány. Kisebb fehér szálak már látszanak felül, csak bevoltam tépve azért az a 10%! :D
 

Attachments

  • Fényképek-0113.jpg
    Fényképek-0113.jpg
    41.6 KB · Views: 42
  • Fényképek-0115.jpg
    Fényképek-0115.jpg
    55.6 KB · Views: 42
  • Fényképek-0117.jpg
    Fényképek-0117.jpg
    43.7 KB · Views: 45
  • Fényképek-0119.jpg
    Fényképek-0119.jpg
    54 KB · Views: 43

Gerilla

New member
Seeyaa Illu!:wave:

Aranyosak a cserepek:)
Szép szatívás a listád,bár akad kivétel is,mindegyikre kíváncsi vagyok de a Kwazulunak különösen szurkolok.

-jól értem,hogy nem lehet EM-et rendelni? ne is próbálkozzak ezek szerint? Lassan aktuális lesz beszereznem.

A én naplóm majd kb. egy hónap múlva indul.

További probléma mentes előnevelést!
:tiphat:
 

Illu

Member
Hey Gerilla!

Igen, én sativásabb vagyok, barátnőm pedig indicás, így rá is gondoltam. :) Bár a Brazilian Amazonia engem fogott meg inkább, a 75% indica génnel, és hozzá van egy energikus hatása, ez mindenképp több az érdekesnél. :) Lásd a képeket, kinézetre full sativás növények.

Sajnos jól, futárral se küldenek elvileg.

Nem késő az? :) Bár lehet nem mindenki akar pálmaerdőt. :D Figyelni fogom!

Köszi :D


Közbe hoztam pár képet. :) Kwazulu, leányzó.
26 naposak:
3xEarly Durban, 3xSugar Haze, 3xBrazil Amazonia, Ata tundrák két szélen, középen Miss Kwazulu.
 

Attachments

  • Fényképek-0126.jpg
    Fényképek-0126.jpg
    74.2 KB · Views: 42
  • Fényképek-0125.jpg
    Fényképek-0125.jpg
    57.5 KB · Views: 45
  • Fényképek-0124.jpg
    Fényképek-0124.jpg
    69.4 KB · Views: 40
  • Fényképek-0122.jpg
    Fényképek-0122.jpg
    62.1 KB · Views: 46
  • Fényképek-0121.jpg
    Fényképek-0121.jpg
    56.1 KB · Views: 46
  • Fényképek-0127.jpg
    Fényképek-0127.jpg
    70.5 KB · Views: 43
M

menyus

Szépek a növénykék Illu. ;) A Kwazulunak különösképpen örülök. :jump: :D

Elég érdekes hogy ekkora a különbség az Early Durbanok között, na de annyi baj legyen. Jó lesz az :dance013:
 

Illu

Member
Sajnos az kicsit szét hullott, de még csak 26 naposak, később kiegyenlíthetődnek még szerintem.

Csak az a baj h már nagyon hozza a virágokat a Kwazulu, állítani kéne visszafele vegbe, de a többiek nem mutatnak még semmit. :D Szerintem mennek 10/14be :D
 
M

menyus

9 nap nálam kevés szokott lenni. De persze fajtafüggő. Egy hét múlva már biztosan lesznek jelek. ;)
 

Illu

Member
Hát remélem, mindenesetre kapják a 16ot mától mert már jönnek elő valamik, amikorra megmutatják pont hogy érzékelik is a fénytartam növekedést és állnak vissza vegbe. Közbe már a nagyobbak kaptak 3 literes cserepeket.
 
Status
Not open for further replies.
Top