What's new

דישון חסר? יתר? צמח חולה

אני רואה שהפורום לא נותן לפרסם קישורים מהפורום הזה.

ניסיון נוסף..

****************/forums/cultivation/10183-ppm-ec-conversion-chart.html

מצטער,אבל הפורום לא מאפשר לפרסם את הקישור..

נסה לחפש בגוגל

ec to ppm chart

אתה תקבל הרבה תוצאות..

kamikaza

Active member
דשן אורגני עשוי ממשהו שהיה חי בעבר - עצמות בקר, דם, דגים, קקי של עטלפים, קקי של שלשולים

גם הגוף שלך מכיל יסודות שונים - קלציום, מגנזיום, ברזל, ועוד מיליון יסודות

הצמחים שלנו זקוקים לשלוש יסודות עיקריים, חנקן, פוספורוס ופוטסיום (אן.פי.קיי) ואח"כ -קלציום, מגנזיום, סולפור

NPK, ca,mg,su לכל יסוד יש קוד באנגלית

פי.קי 13-14 זה למעשה 13 אחוז פוספורוס ו-14 אחוז פוטסיום

הצמחים זקוקים גם לעוד יסודות, אך בכמויות מזעריות - טרייסים

לדוגמא - מנגניז, זינק, ברזל ועוד

בדשנים מינרלים\הידרופוניים, יש לך את כל היסודות לצמח שזוקקו ממינרלים בצורה שהם זמינים ישירות לצמח, והשורשים שלו יכולים לספוח אותם בלי שחיידקים פירקו אותם

דשנים אורגניים - צריכים לעבור פירוק ע"י חיידקים שנמצאים בריזוספירה של השורש כדי שיהפכו, נניח קומפוסט, ליסוד כימי שיכול להיספג ע"י הצמח

isranabis

Active member
Veteran
בעברית אן פי קי נקרא חנקן זרחן ואשלג
לגבי הזמינות לשורש זה לא מחייב שדשן מינרלי יהיה זמין ישירות ולא יהיה חייב מיקרו אורגניזם כדי להקלט על ידי הצמח,למשל אוראה שזה חנקן חייב פירוק של בקטריות למרות שהוא לא אורגני אלה למעשה זה שתן סינטטי מיובש
הזמינות לשורש לא נקבעת על ידי אורגני או מינרלי לפי מה שאני מבין
מי ששאל על הערכת פי הייץ שאני משתמש זה הבקבוק עם הנוזל הכחול של גנרל הידרופוניק שבא הרבה פעמים עם ערכת הדשנים שלהם בתוספת אבקה להורדת פי הייץ.הניירות של הידרושופ זה סתם זבל יש נייר לקמוס עם רגישות גבוהה שאפשר לקנות באתר של אי אם ישראל ויש להם גם מולסה לשימוש חקלאי מאוד זולה משהו כמו 29 שקל לליטר במקום 22 לחצי ליטר שקונים בחנויות הטבע,ויש להם כמובן אי אם 1 שלא קניתי כי לקטובצילי שהכנתי לבד עושה את אותה עבודה

ganesh5000

Member
אז לפי מה שאתם אומרים אין בעיה להשתמש בדשן מינרלי באדמה, נכון?
זה לא שאני מזין את הצמח שלי בכימיקלים

kamikaza

Active member
ישראנאביז, האתר זה
em israel או im israel
?

ומה זה הבקבוק הכחול ההוא?

גנש, אתה מזין את הצמח במינרלים, לא כימיקלים

ganesh5000

Member
אחלה, טוב לדעת.
עכשיו מסקרן אותי לדעת למה רוב המגדלים באדמה הולכים על אורגני ולא על מינרלי?
לי המליצו בהידרו גארדן על ביו נובה, אני רואה שכאן ממליצים על הסי ועל ג'י.הייץ'. פלורה
אשמח לדעת מה ההמלצה שלכם למגדל מתחיל כמוני. התחלתי מביו ביז בכוונה כי ידעתי שהדשן יחסית סלחני לטעויות של מתחילים כמו דישון יתר.

Lethe

Member
אחלה, טוב לדעת.
עכשיו מסקרן אותי לדעת למה רוב המגדלים באדמה הולכים על אורגני ולא על מינרלי?
לי המליצו בהידרו גארדן על ביו נובה, אני רואה שכאן ממליצים על הסי ועל ג'י.הייץ'. פלורה
אשמח לדעת מה ההמלצה שלכם למגדל מתחיל כמוני. התחלתי מביו ביז בכוונה כי ידעתי שהדשן יחסית סלחני לטעויות של מתחילים כמו דישון יתר.

זה לא ממש נכון לומר שרוב המגדלים באדמה הולכים על אורגני.
ניתן לומר שרוב המשתמשים באורגני מגדלים באדמה, מהסיבה הפשוטה שהרבה יותר מסובך לגדל אורגני בגידול הידרופוני.

ישנה הרבה מאוד מחלוקת לגבי שימוש בדשנים אורגניים -
אסכולה אחת אומרת שגידול אורגני מניב תוצאות איכותיות ו"טעימות" יותר ושדשן אורגני הוא פחות אגרסבי ומרוכז ולפיכך יותר קשה להגיע למצב של טעויות קריטיות במינון.

האסכולה השניה טוענת שדשן מינראלי מסוגל להגיע לתוצאות ייבול מרשימות יותר מדשן אורגני ושהוא חסכוני יותר מהדשן האורגני עקב היותו מאוד מרוכז. אותה אסכולה טוענת גם שלא ניתן להבחין בהבדלים בטעם או באיכות הייבול.

אני מניח שבסופו של דבר מדובר בעניין של הרגל. תתנסה בשניהם ותחליט מה עדיף לך.
אני אישית, בתור טבעוני, לא משתמש במוצרים שמופקים מן החי ולכן אני אבחר להשתמש בדשן מינראלי בלבד (זאת למרות שישנם דשנים אורגניים-ביולוגיים שמופקים מצמחים אבל בקושי ניתן להשיג כאלה בארץ והתוצאות מהם שנויות במחלוקת).
:tiphat:

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
רוב תקופת הגידול שלי גידלתי אורגנית ורק בשנים האחרונות עברתי למינרלי, רק כי קל להשיג כמות טובה באופן סדיר ולתפוס את השיטה כמו שצריך.
עם אורגני לפעמים היה יוצא טוב ולפעמים פחות והייתי מצליח לפעמים להוציא כמו עם מינרלי ולפעמים שליש. אבל בסופו של דבר - עם אורגני יצאו הפרחים שהכי הייתי גאה בהם.