What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

DWC gojenje

prx

Member
Imam par vprašanj za DWC :)

Kakšno vodo je pametno uporabljati da DWC gojenje oz. hydro :drum:

Destilirano, podtalnico ali vodo iz pipe?

Bral sem da so problemi vodo iz pipe ( ph problem).

Treba ph meriti skos ali občasno na par dni?
Na koliko dni se menja voda?
Kakšna gnojila bi bila najbolša? B-Cuzz,Plagron,GHE, Hesi..itd?


Ker bom gojil prvič DWC želim čim več zvedeti o tem da nebom mel že od začetka probleme ( voda,ph,ec..itd)



Hvala za nasvete
 

prx

Member
Hvala za nasvete :)

Sam tale lucasova formula mi je čist neznana ( vidi se da je vse prvič) :S

Pred kratkim sem si nabavil posode 10l, rezervar 100l ( upam da bo dost velik za 12 bilk), črpalka 8000l/h, grelec vode, cevi, vaze mrežaste, zračna pumpa...itd. Drugače je ventilacija urejena, luči tudi 2x600W, timerji, digitalni regulatorji ventilatorjev...itd
@ninja
Daj mi povej kera gnojila naj od GHE nabavim?
 

prx

Member
Evo moj RDWC :)



Počasi napredujem :) Največ dela je bilo z loncim:mad: Ampak sem jih lepo oblekel z toplotno izolacijo za centralne bojlerje :)
 

prx

Member
Tule je sam siva cev v vasrvagi :p oz. ima mal padca da bo nazaj teklo v rezervar :) Druga še ni :) Počasi bom vse uredil :)
 

prx

Member
Prvi test uspel :) Naj mi kdo pove koliko zraka rabijo 20l lonci :) Imam 2 zračne pumpe po 360l/h :) bo dost za 8 loncev 20l?
 

prx

Member
uuuu.... pol lahko rečem da je 360l/h še prešvoh za 1 lonec? :D najbolš da kr kompresor nabavim pa je :D
 

prx

Member
odvisno kako je narejena pumpa :) ene lahko naredijo ful tihe ene pa glasne ko satan :D

Še mal update :)

Bliža se proti koncu :) pride še 1 lonec noter pa je to to :)



@ninja

Kolk pump bi rabil za 8 loncev, če ma 1 pumpa 600l/h? Sprašujem zato ker mi kolega lahko da 3 take pumpe :)
 

Visitor

New member
Živjo!
Sam se še nebom lotil DWC, ampak me firbec matra kako tole deluje... Pri prxu sem videl da ima v loncih tri luknje. Majhna cevka zgoraj je za dotok vode, velika zgoraj za odtekanje vode in spodnja za zrak. Je tako? Če je res tako, me zanima, zakaj ni za odtok vode spodnja luknja?
Voda v teh sistemih zadosti kroži da ne nastajajo alge?
 

prx

Member
Tamale cevi (črne in bele) so za zrak :) Druga pa je tako ko je Ninja povedal :) Glede zračne pumpe je pa tako....čez čas bo prišla ona ko si mi dal link :)
 

Visitor

New member
Aha :) Sem misliu da izkoriščate fiziko, kolikor je voda visoko v glavnem rezervoarju, toliko je tudi v manjših posodah in potem so luknje lahko spodaj (manj potratna črpalka oz. se manj matra)... Pa sej je isti shit :D
Sem pozabil da alge rabijo svetlobo, hihi :D no sej sam da jih ni!
Na kolik časa pa kaj menjate vodo v teh sistemih? In pa koliko časa so lahko brez nadzora, v skrajni sili (morje, smučanje itd.)?
 

prx

Member
Menja se na 1 teden voda :) Ja odvisno....od začetka rože še ne ¨požerejo¨ tolk vode :) Bol ninja ve o tem :)
 

prx

Member
Evo zdaj je faza testiranja končala ( nikjer nič ne spušča, voda odteka v rezervar hitro, grelec vode lepo greje vodo (150), pumpa za akvari tiha ko hudič (1500/h),...itd)



Kloni narejeni :)



@ninja :D našel zračno pumpo :D 2700l/h :D
 

Latest posts

Latest posts

Top