What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

despre becuri

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Da, numai ca siliconul ala nu este pentru lipire, ci pentru etansare. Deci iti trebuie altceva daca vrei sa fixezi becurile..
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu orice ce tub pe care scrie silicon e 100% silicon. Am desfacut garnituri facute cu de ala si nu erau lipite de suprafetele intre care erau presate pentru etansare. Daca citesti instructiunile de montaj cred ca o sa intelegi ca nu etanseaza prin lipire ci prin presare. Un adeziv e mai sigur, o prindere mecanica e si mai sigura. Daca nu vrei sa te trezesti ca le lovesti vreodata si iti cad.
Eu is patit ca era sa cad daca nu ma tineam de lumini de mai multe ori. Daca as fi avut becuri prinse cu silicon sau orice prindere nesigura ramaneam atarnat in firele de curent si aia era..
 

Jukebox

Member
Salut baietii!
Treaba e cam asa, am niste becuri led si mai multe transformatoare .intrebarea e daca pot lega 2 pe cel de 70w sau 7becuri la cel mare si cum le leg in serie sau in paralel!
 

Attachments

  • B8DE382D-930D-4DD8-9F4A-31C1B72713BE.jpg
    B8DE382D-930D-4DD8-9F4A-31C1B72713BE.jpg
    34.5 KB · Views: 100
  • AF79D6F7-BEC0-4563-A7D4-DE5BA5332223.jpg
    AF79D6F7-BEC0-4563-A7D4-DE5BA5332223.jpg
    31.4 KB · Views: 93
  • 05547D79-E848-4CA9-AADC-591F68D489D1.jpg
    05547D79-E848-4CA9-AADC-591F68D489D1.jpg
    40.7 KB · Views: 94

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ledurile sunt la 24V? au rezistentele pe placa sau necesita surse cu curent constant? (astea din poza nu sunt CC din ce vad)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Se poate da eficienta si durabilitatea nu merita comparat cu unele mai de calitate. Plus ca nu ai nici un avantaj la ledurile astea sa ai 20W.. mai bine 2 de 10..13W ca sa ai lumina mai uniforma si sa poti tine plantele aproape.
 

deepstate

Member
Uau, shot in the dark.

Si daca ma pun sa cresc, as face-o ca hobby cu o planta micuta, inseamna ca ar merge si cu acest led.

Mai am cortul de growing de la cresterile anterioare, e captusit cu material reflectorizant in interior.

Mai am si doua lampi MH, dar alea ma usuca la curentul electric si in plus nu am nevoie de recolta atat de mare, am trecut pe consum moderat :)

Lampile fac si tare mare caldura, am avut probleme pe timp de vara.

Mersi exploziv.
 

deepstate

Member
P.S
Am comandat CBD Stress Killer Automatic
Stress Killer este o tulpină de canabis autoflorantă creată special pentru a oferi utilizatorilor un high limpede și funcțional. Prin combinarea Lemon Haze x Juanita la Lagrimosa x Ruderalis, am creat un hibrid citric, capabil să dea randamente copioase, să fie gata de recoltare în mai puțin de 11 săptămâni și să ofere un conținut echilibrat de canabinoide pentru o experiență pe măsură.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Haha, tu ai pus ish acolo... Adevarul e ca vazui niste curbe ciudate de MH, care semanau cu MV-ul, si m-au pacalit. Fiind fan LED, nu mi-am batut capul.
Acum am vazut ca un MH bun, merge.
 

Latest posts

Latest posts

Top