What's new

dekriminalizace vs. legalizace

dekriminalizace vs. legalizace

  • LEGALIZACE

    Votes: 33 51.6%
  • DEKRIMINALIZACE

    Votes: 31 48.4%

  • Total voters
    64

berrea

Member
u lsd chybu nemají (pokud sem dobře koukal), protože tam se množství účinné dávky pohybuje v mikrogramech...
 

praxer

Member
berrea :
no prave, zda se mi ze to maji posunute o jedno misto, takhle by toho bylo docela hodne moc :))
ALe mozna se pletu

Zajimalo by mne jak se urcuji tak male mnozstvi latky? Jak zjistuji kolik je v matici LSD kdyz je v tak male koncentraci?
 

HA-de-SH

New member
nejspis 2 sensi32: Ahoj pane, nemas tuseni (urcite mas) jak vypada situace ve Spanelsku? Nekteri spanelaci zaryte tvrdi, ze v praxi funguje dekriminalizace snad az do 3 kytek na osobu, jini zase vypraveji probehy, kdy Guardia Civil prisla "navstivit" typka za jednu vetsi kytku na terase... nejak tak mi z toho vyplyva, ze ta udajna "dekriminalizace" je tu spise zbozne prani nekterych, kteri si tak vysvetluji ne prilis jasnou mistni legislativu tykajici se tyhle veci (bohuzel)... z tve zkusenosti, jak to je? A co pripadne hrozi (pokuta/kriminal)? diky za zasvecene info...

ad tema - rozhodne legalizace, mam pravo kourit jak svoje, tak i koupene, nevidim v tom zasadni rozdil... a co se tyce obav napr. Clockmakera z toho, ze se k nam budou delat "fet-vylety"... bavme se tedy o legalizaci na urovni cele EU, pripadne plosne svetove legalizaci... samozrejme, ze kdyz zlegalizuje jen jedna zeme (viz. Holadsko) pak to logicky prinasi problemy... ale vim, je to utopie
 

papaja

Active member
Veteran
[
ad tema - rozhodne legalizace, mam pravo kourit jak svoje, tak i koupene, nevidim v tom zasadni rozdil... a co se tyce obav napr. Clockmakera z toho, ze se k nam budou delat "fet-vylety"... bavme se tedy o legalizaci na urovni cele EU, pripadne plosne svetove legalizaci... samozrejme, ze kdyz zlegalizuje jen jedna zeme (viz. Holadsko) pak to logicky prinasi problemy... ale vim, je to utopie
proč i myslíš, že to je utopie?..utopie je spíš to, že všichni věčně budou křičet, že král má hezké šaty a přitom on je nahý:dueling: rozumíme si ? jednou každá bublina praskne..
 

HA-de-SH

New member
proč i myslíš, že to je utopie?..utopie je spíš to, že všichni věčně budou křičet, že král má hezké šaty a přitom on je nahý:dueling: rozumíme si ? jednou každá bublina praskne..

no coz o to, my si asi rozumime, ale ti na kterych zalezi nerozumi nam... utopie proto, ze dle meho nic nenasvedcuje tomu, ze by se veci davaly do pohybu, spise naopak... O nejake plosne legalizaci nemuze byt rec a jestli obcas nektery stat povoli smycku, pak nejspis dopadne jako Holandsko, ktere se pomalu snazi ze sve "liberality" vycouvat (a to nejen co se tyce veci nam tak blizkych)... nemlich to stejny je videt i v ostatnich statech Evropy, bohuzel.. Evropska bestie spise smycku utahuje, nez uvolnuje, ale mozna ze jsem prilisny pesimista...
 

sensi23

Active member
Veteran
nejspis 2 sensi32: Ahoj pane, nemas tuseni (urcite mas) jak vypada situace ve Spanelsku? Nekteri spanelaci zaryte tvrdi, ze v praxi funguje dekriminalizace snad az do 3 kytek na osobu, jini zase vypraveji probehy, kdy Guardia Civil prisla "navstivit" typka za jednu vetsi kytku na terase... nejak tak mi z toho vyplyva, ze ta udajna "dekriminalizace" je tu spise zbozne prani nekterych, kteri si tak vysvetluji ne prilis jasnou mistni legislativu tykajici se tyhle veci (bohuzel)... z tve zkusenosti, jak to je? A co pripadne hrozi (pokuta/kriminal)? diky za zasvecene info...
hele dekriminalizace tu je...kdyz prijde guardia civil do tveho domu kvuli jedne vetsi kytce to jenom proto ze te udal soused a oni to musej zkontrolovat...lonji jsem cetl ze snad nasli asi 4 hektary rostlin konopi..to uz potom ja...ale vsichni tu rikaj ze do 3 rostlin na osobu nehrozi nic...ovsem pozor...na ulici za jeden gram az 300 eu pokuta...doma muzes hulit co chces
 

HA-de-SH

New member
hele dekriminalizace tu je...kdyz prijde guardia civil do tveho domu kvuli jedne vetsi kytce to jenom proto ze te udal soused a oni to musej zkontrolovat...lonji jsem cetl ze snad nasli asi 4 hektary rostlin konopi..to uz potom ja...ale vsichni tu rikaj ze do 3 rostlin na osobu nehrozi nic...ovsem pozor...na ulici za jeden gram az 300 eu pokuta...doma muzes hulit co chces

No tak to je prima, diky za pozitivni zpravy... tak to treba jeste s tim svetem nebude tak hrozny, hehe...
 

berrea

Member
mno... to bude u nás od ledna líp... sice za ty tři kytky pokuta, ale zase budeš moct mít u sebe gram thc
 

papaja

Active member
Veteran
no už se to lepší , ale snad ani jedna kytka , co mám na poli nemá mín než 50 g-takže jsem zase zločinec
 

PERIPHERY

Member
Veteran
doma muzes hulit co chces

Doma mozem aj ja hulit co chcem..Dokonca aj kamarata..
A nehrozi ze ma daju liecit..Nakolko na Slovensku mame
velke uspechy aj s tym..My tu liecime homosexualitu a USPESNE!!!
Boze kde som sa to narodil....:deadhorse
 

sensi23

Active member
Veteran
Doma mozem aj ja hulit co chcem..Dokonca aj kamarata..
A nehrozi ze ma daju liecit..Nakolko na Slovensku mame
velke uspechy aj s tym..My tu liecime homosexualitu a USPESNE!!!
Boze kde som sa to narodil....:deadhorse
tim jsem myslel ze i kdyz soused uciti znamy zapach zavola fizly oni prijedou a nenajdou vic nez na par brk nestal se ani prestupek proste doma si muzes kourit jak chces..na ulici uz by to mohl byt problem ale nestalo se mi jeste ze by me nekdy nekdo prudil ze hulim na verejnosti..
 

papaja

Active member
Veteran
picture.php
 

papaja

Active member
Veteran
http://www.magazin-legalizace.cz/cs/articles/detail/720-kauza-hydroponic-skrz-mrize
dovoluji si přetisknout část rozhovoru Vency K. , bývalého spolumajitele Hydroponic growshop velkoobchod, byli i výhradními dovozci biobizz
není se čemu divit-dva roky už sedí a navrhovaný trest je nad 10 let
V polovině dubna 2011 v pět hodin ráno u mě doma vyrazila dveře zásahová jednotka policie. Byl jsem zatčen a umístěn do vazební cely, což je prostor o velikosti dva na čtyři metry. Je zde palanda, stolek, dvě židličky na kterých se nedá dlouho sedět, v rohu je toaleta, která je oddělena pouze jeden metr vysokou zídkou a stejně vysokými dvířky. Dovedete si tedy asi představit, jak je příjemné chodit na toaletu před spoluvězněm. Je zde i umyvadlo, ale teplá voda teče jen několikrát za den. Na stěnách jsou dvě kovové skříňky. V tomto prostoru musíme trčet 23 hodin denně. Jedna hodina je na vycházku. Vycházky probíhají na střeše vazební věznice v prostoru čtyři na čtyři metry a samozřejmě každá cela chodí zvlášť, takže nikoho dalšího nepotkáme.

Návštěvy

Návštěvy jsou povoleny jednou za dva týdny a to na jednu a půl hodiny pro maximálněčtyři osoby. Svou dnes již šestiletou dcerku si nesmím pochovat na klíně. Telefonovat je vyjma obhájci povoleno pouze rodině a přítelkyni. Ale! Pouze ze závažných důvodů. Nemohu jim tedy třeba jednou za čtrnáct dní zavolat a optat se, jak se mají. To nelze. Za celou dobu jsem jim telefonoval pouze čtyřikrát. Navíc vše ve druhém sluchátku zároveň poslouchá vrchní dozorce, takže nic příjemného. Naštěstí mám s kýmkoliv možnost kontaktu formou dopisů, které jsou ovšem také kontrolovány.

No a denní program?

V pracovní dny je budíček v pět hodin ráno. Okolo čtvrt na šest přivezou snídani. V půl sedmé probíhá report – odevzdávání pošty, kterou chceme odeslat a žádostí, které se píší úplně na vše. Na návštěvu lékaře, zubaře, či cokoliv dalšího v co doufáme, že by mohlo být povoleno. Většinou marně. Od půl osmé do půl desáté se provádí vycházky. V jedenáct hodin je oběd a přivezou teplou vodu – ne vroucí – na kávu, či čaj. Nárok máme pouze na dvě deci. Od oběda do večeře je osobní volno. Můžeme odpočívat v posteli, ale nesmíme se ani v té největší zimě přikrýt dekou. A že je zde v zimních měsících opravdu zima. Večeře je ve čtyři odpoledne. Pro dospělého člověka zcela absurdní čas. Pak zase přivezou hrnek teplé vody, seberou misky od jídla a roznáší se pošta. Poté je kontrola početního stavu a až do večerky opět osobní volno.

Večerka je už ve 21:00. Potom zhasnou a mělo by se jít spát. Nepovolí nám ani mini lampičku na baterie, abychom si mohli déle číst. Na celách nejsou elektrické zásuvky. Pokud by tedy člověk chtěl na celu například televizi, tak jedině na baterie, které ale není možnost dobít. A když už takovou sežene, zjistí, že zde stejně není žádný signál. Na televizi vás vezmou do speciální cely jen jednou za dva týdny na dvě hodiny a to v době od osmi do jedenácti hodin dopoledne nebo mezi jednou a čtvrtou hodinou odpoledne. Nikdy jindy. Víkendový program je téměř totožný. Pokud by snad někoho napadlo, že by vězňům měly být ze zákona poskytovány nějaké jiné aktivity, tak realita je odlišná. Nikdy jsem nebyl fandou pana Ratha, ale to, co vyprávěl o výkonu vazby byl pouze slabý odvar toho, co zažíváme zde ve vazební věznici v Českých Budějovicích. Na vše píšeme žádosti, ale téměř nic zde nefunguje. Čas tady tedy trávíme buďčetbou, nebo jen čučíme do zdi.



http://www.magazin-legalizace.cz/cs...ponic-kam-se-podel-zdravy-rozum?magazineId=24
V březnu letošního roku jsme vás poprvé informovali o podivné kauze Hydroponic, která se odehrává na půdě Krajského soudu v Českých Budějovicích. Obžalovaným hrozí 10 až 18 let vězení za to, že si dovolili být majiteli growshopu. A kdo se jim to beze studu snaží ukrást tolik let života? Nechvalně známá jihočeská státní zástupkyně JUDr. Daniela Přibylová. A tak jsme se jí zeptali, co ji k tomu vede.
Dobrý den paní doktorko, jaký je váš postoj ke kauze Hydroponic? Nevnímáte vámi navrhovanou trestní sazbu jako příliš krutou?
Já tohle prostě neuznávám. Neuznávám ani marihuanu, prostě vůbec nic, žádnou drogu. Takže já jsem až úplně na té druhé straně, neuznávám žádné tvrdé drogy, pro mě je to stejné svinstvo, zejména potom když vidím ty mladé. Také mám děti, a když pak vidím ty závisláky, jak místo aby se učili jazyky a cestovali po světě, když ty možnosti tady jsou, místo aby sportovali nebo dělali cokoli jiného, tak dělají akorát nepřístojnosti, aby sehnali drogu, aby se dostali do nějakého trapného rauše. Tak to se mi hrubě nelíbí. Takže nějaká tolerance z mé strany? Ne! Sazba je tam velká, to je pravda. Ale souhlasím s tím.

Co by podle vás ten trest měl přinést jak obžalovaným, tak celé společnosti?
Tak pro společnost aspoň nějakou hrozbu, prostě ukázat, že nebudeme tolerovat takovéto věci. Ať si to každý rozmyslí, ať každý trošku přemýšlí o svém osudu. Jsou tu alternativy. Já vím, že je spousta všelijakých lákadel, ať jsou to různé půjčky nebo drogy, taneční zábavy s extází a já nevím, s čím vším ještě dalším. Těch lákadel je tady příliš mnoho ve srovnání s tím, co bylo třeba za mého mládí. Ale právě proto by ti lidé měli trošku zodpovědněji přistupovat ke svému vlastnímu životu, zejména ti mladí, vždyť mají život před sebou a dá se využít určitě jinak a lépe, než že se člověk zaplete s marjánou. Já uznávám, že ta marihuana může mít nějaké léčivé účinky, ale musí to být trošku kontrolované. Nemají to v rukách ti lidé, kteří tvrdí, že to zvládají. Nemají.

To je individuální věc každého člověka, teď se tu ale budou trestat lidé, kteří prodávali techniku na pěstování rostlin.
Ono to není jenom technika na pěstování rostlin. Tohle všechno bude v mé závěrečné řeči. Samozřejmě, že jsou ještě growshopy, že to funguje. Ale když se tu přehrávaly ty odposlechy, to z toho čišelo jako péra z gauče, že to nebylo jenom to, že tady je zařízení a pěstujte si. Že vám vyjde rajče za stovku, to je váš problém, když na to máte. V tomhle případě to byly návody, jak proti škůdcům, jak kombinovat ta hnojiva všelijaká. A druhá věc, vemte si, jaká je s tím zkušenost. Ono to tady zase tak dlouho nefunguje v Česku…

JUDr. PřibylováTak patnáct let…
Víte, jaké ty sajrajty se do toho lijou? Co ta rostlina obsahuje a co to udělá? Dneska se tvrdí, že ten závislák vám nepůjde do marjány pěstované indoor, protože je tak silná. A v tom je taky to nebezpečí.

Ale nemyslíte si, že dva roky ve vyšetřovací vazbě a skutečnost, že přišli o svůj obchod, není dostatečným trestem?
Není. Ano, zlikvidovali jsme jim podnikání, dva roky jsou ve vazbě, to je pravda. Ale zamyslel se někdy někdo nad tím, kolik mají za sebou závisláků? To se podívejte na Národní protidrogovou centrálu, tam jsou statistiky. A že mají rodiny, to i vrah má rodinu, i vrah má malé děti, které budou vyrůstat bez něho. My jsme prostě vázáni mezinárodními smlouvami, že tohleto se stíhat musí, takže to stíhat musíme.

Takže budete trvat na té navrhované výši trestu?
Ano, budu. V té navrhované sazbě. Samozřejmě se všechny okolnosti a argumenty proti zváží.
 

MAHA KALA

atomizing haze essence
Veteran
ty jo, přirovnávat vrahy k majitelům growshopu, to už je na odebrání svéprávnosti... mluví o heroinu nebo cannabis?

on asi píči Přibylové nikdo neřekl, že když někdo bude potřebovat hnojky tak si je v klidu objedná v Nizozemí nebo Austrie.. no prob :D
 

papaja

Active member
Veteran
fraška pokračuje
http://www.legalizace.cz/2013/09/kauza-hydroponic-cekani-na-verdikt/
z článku
Pojďme si tedy stručně zrekapitulovat, o co se v této bezprecedentní a komplikované kauze jedná. Policie odhalila na různých místech v ČR několik vietnamských a jednu českou velkopěstírnu konopí. Vietnamské pěstírny pravděpodobně vybavovala vietnamská obchodní společnost (growshop), která kromě jiných dodavatelů odebírala pěstební techniku také od společnosti Hydroponic. Mimo ČR byla v souvislosti s tímto případem objevena pouze jedna výše zmíněná pěstírna na Ukrajině, kromě toho majitelé Hydroponicu provozovali jiný growshop na Slovensku.

Z procesně pochybných telefonních a prostorových odposlechů vyplynulo podezření, že majitelé Hydroponicu mohli v jednom případě (od českého občana) obdržet za prodej zboží platbu v „naturáliích“, konkrétně se mělo jednat o „kilo“, které pak měli po částech dále distribuovat.

Při domovních prohlídkách a prohlídkách dalších prostor bylo u majitelů Hydroponicu nalezeno konopí v řádu desítek gramů, které podle nich sloužilo čistě pro jejich vlastní potřebu, objeveno bylo také asi 40 řízků konopí. A to je ve stručnosti vše. Na základě těchto podezření sedí kluci z Hydroponicu již 28 měsíců ve vazbě a mají na krku § 283 odst. 4 trestního zákona, tedy nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami spáchané ve spojení s organizovanou skupinou působící ve více státech.

Trestní sazba 10 až 18 let natvrdo. O zlikvidovaném podnikání a zabavení skladových zásob, hotovosti, vozidel a dalších věcí v hodnotě několika milionů korun ani nemluvě. Podle státní zástupkyně Přibylové, která se na závěrečnou řeč nejvýřečnějšího z obžalovaných Václava K. ani neodvážila přijít a poslala za sebe náhradu, je provozování growshopu, možné napojení jednoho zaměstnance na jednu ukrajinskou pěstírnu a snad nějaké drobné kšeftíky s trávou ve své skutkové podstatě činností organizované mezinárodní zločinecké mafie a zaslouží si exemplární potrestání na úrovni trestu za úkladnou vraždu.


edit 05102013
oba majitelé dostali nepodmíněnečné tresty 6,7 let !
 

sensi23

Active member
Veteran
To je fakt tak neuveritelna ukazka policejni zvule a lidske blbosti,ze by z toho jeden blil velebnosti :moon::moon::moon::moon::moon:
 
Top