What's new

🎞️🎞️D60-60x60x120 90w Led 🎞️🎞️D80-80x80x160 150w Led

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Poti da trimm-ul la melc amestecat cu salata.
In urma cu multi ani, avea cineva un hamster si imi placea sa il hranesc cu fructe si muguri. Singurele pe care le halea pe loc si nu le baga in falcute erau mugurii 100% mancati pe loc urmate de fructe cu un procent de 80-90%.
Prima data cand a mancat a devenit rebel :D
nu se mai ducea in casuta sa doarma, isi facea culcusul afara intr-un colt. Hamster claustrofob.
 

lumion

Active member
Eu îmi spuneam că am o problemă, le suflam iepurilor în cușcă fum de Gigi. M-am mai liniștit.,😃😃😃😃😃🤗🤪
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cel mai aproape de faza asta am fost cand am dat fum peste femeie sub birou de nu mai vedea shocatele..
 

lumion

Active member
Cere te bagi la un ping pong ? Explo arbitru ...pe băncuță cine poate !!!
 
Last edited:

lumion

Active member
Filtru custom printat 3d, pentru un micro growbox. Extractie facuta de 2 ventilatoare 150 mm / varianta industriala, alimentate 230v. Este usor de montat si demontat. In desene lipsesc ventilatoarele si plasele fine care nu lasa carbunele activ sa cada. De la piesa rosie in sus este exteriorul boxului, in jos partera interioara. Stratul de carbune activ are 45-50 mm.

grow box - Picture5.jpg
grow box - Picture3.jpg
grow box - Picture1.jpg
grow box - Picture2.jpg
grow box - Picture4.jpg
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Da si niste dimensiuni, inteleg designul dar nu imi inchipui marimea. Daca alea sunt gauri de 150 mm si ai 2 venturi.. suprafata cu carbune e net inferioara unuia normal rotund.
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Puteti oferi ocazia si la animalute sa incerce. Daca ar fi rea, zic eu ca nu ar manca, nu?

Interesant modul de asamblare. Am vazut ca apar multe plastice tip lego. Ghivece cum sunt paharele din plastic care se strang si isi reduc inaltimea pana la cativa cm. Era ghiveci sau un pahar marit care parea de dimensiuni mari, 5-7l.

Am vazut distanta dintre sol si copac. Pare satisfacatoare. Ai umiditate mare din cauza dulapului? E facut din pal?
 

lumion

Active member
Puteti oferi ocazia si la animalute sa incerce. Daca ar fi rea, zic eu ca nu ar manca, nu?

Interesant modul de asamblare. Am vazut ca apar multe plastice tip lego. Ghivece cum sunt paharele din plastic care se strang si isi reduc inaltimea pana la cativa cm. Era ghiveci sau un pahar marit care parea de dimensiuni mari, 5-7l.

Am vazut distanta dintre sol si copac. Pare satisfacatoare. Ai umiditate mare din cauza dulapului? E facut din pal?

Da este din pal ...dat cu silicon pe baza de Acryl la colturi. Apoi a fost dat cu un strat de izolant hidro pe baza de apa ( se da pe rigips in bai, de obicei pe peretele unde este cada si dusul), plus 3 straturi de vopsea alba mat tot pe baza de apa. Acum umiditatea a scazut la 60 la baza plantei si 45-50 la varf temperatura sta la max 28. In plus am mai adaugat 2 venturi, unul raceste transformatoarele de la leduri de aici si cresterea temperaturii, si unul la baza plantei.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu inteleg cum vine ventul de 150 pe gaura de 120 mm, da in fine. Eu as baga de 2 ori suprafata acelui filtru doar pentru un vent de 150 mm, adica sa aiba de 4 ori suprafata pusa de tine acolo pentru un singur vent. Si inca as avea dubii daca nu cumva e suprafata mai mare de carbon intr-un filtru de tip can... chiar si de ala scurt, nu zic de cele extra long..
 

lumion

Active member
Nu inteleg cum vine ventul de 150 pe gaura de 120 mm, da in fine. Eu as baga de 2 ori suprafata acelui filtru doar pentru un vent de 150 mm, adica sa aiba de 4 ori suprafata pusa de tine acolo pentru un singur vent. Si inca as avea dubii daca nu cumva e suprafata mai mare de carbon intr-un filtru de tip can... chiar si de ala scurt, nu zic de cele extra long..

Ventul are 120 nu 150 am greșit eu. Acum se leagă...
 

DcSantos

Active member
Eu nu am auzit de ei ! Daca esti interesat de kituri cob,uita-te aici: . https://www.ledgrowshop.eu/cob-grow-kits/. Eu strang bani pt un kit din asta pt cand o sa trebuiasca sa schimb panourile actuale.Momentan folosesc 2 panouri care au chipuri bridgelux dar am auzit ca cbxurile ce au astia is mai bune ca spectru si eficienta. Panourile actuale is luate gata facute ,unul de pe ebay si unul de pe amazon. Sunt multumit de ele ,dar pe langa folosesc si un panou cu leduri vechi..
 

lumion

Active member
Eu nu am auzit de ei ! Daca esti interesat de kituri cob,uita-te aici: . https://www.ledgrowshop.eu/cob-grow-kits/. Eu strang bani pt un kit din asta pt cand o sa trebuiasca sa schimb panourile actuale.Momentan folosesc 2 panouri care au chipuri bridgelux dar am auzit ca cbxurile ce au astia is mai bune ca spectru si eficienta. Panourile actuale is luate gata facute ,unul de pe ebay si unul de pe amazon. Sunt multumit de ele ,dar pe langa folosesc si un panou cu leduri vechi..

Mi se par cam scumpe , foarte scumpe . Pentru niste profile de aluminium si radiatoare 5 leduri cu trafo 250w/ 300 și ceva de euro. Restul ce ziceți ?
 

lumion

Active member
16 zile 12/12. După două udări cu nutrienți a primit doar 3 litri de apa. Se întinde destul de mult. Spațiul dintre noduri este destul de mare la soiul ăsta.
Click image for larger version  Name:	IMG_20210812_170447_450.jpg Views:	49 Size:	100.0 KB ID:	17917315
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top