What's new

Cum sa fumezi fara sa mergi la puscarie

vasile

Well-known member
Veteran
La ce te astepti cand comanzi 35kg de echipament de pe un site din Romania, filat probabil de ani buni...

"In ceea ce priveste posibilitatea existentei unei culturi indoor a fost analizata temperatura exterioara a peretilor imobilului stabilindu-se ca la una din anexele cladirii principale aceasta temperatura este mai ridicata decat in restul imobilului.

Inca un motiv sa folositi Led!

Toate siteurile "hidrogrow" & "indoor grow" din Romania sunt filate, daca comanzi la adresa unde cresti + plata online cu cardu deja tipi ia-ma nene!

Credeti ca se mai intampla asta daca isi cumpara lucrurile cash, direct din magazin?
 

deepstate

Member
Articolul e scris in stilul clasic jurnalistic romanesc, repetitiv si incoerent, cine stie cate informatii din el or fi exacte.

Zice la inceput ca a fost arestat intr-un dosar de trafic de droguri, apoi nu se mai mentioneaza nimic ca ar fi vandut sau ceva, omul avea doar un cort si lampi de 600W, cam slab pentru un dealer.

Au mentionat de mai multe ori ca a cumparat de pe ###, dar daca DIICOT le aresteaza alora toti clientii cum de mai functioneaza inca? Ca doar e clar ca nu cumpara crescatorii de castraveti de pe el.

Luatul temperaturii peretului iar e o chestie interesanta, ce formulare stupida mai e si asta:
In concret, procurorii DIICOT au stabilit ca la imobilul in cauza nu exista nicio cultura outdoor, insa in ceea ce priveste posibilitatea existentei unei culturi indoor a fost analizata temperatura exterioara a peretilor imobilului stabilindu-se ca la una din anexele cladirii principale aceasta temperatura este mai ridicata decat in restul imobilului.

Cum au stabilit ca nu are nimic outdoor, au sarit gardul? Nu vad cum tine chestia asta sau cea cu peretele in fata judecatorului, era peretele ceva mai cald si pentru atata dai mandat de perchezitie? Omul are nevoie de un avocat bun care sa invalideze acel mandat si sa studieze si modul prin care a intrat DIICOT in posesia unor date personale preluate de la ###
 
Last edited by a moderator:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
In romania datele se iau de la curieri. Iar aia de la magazin fii sigur ca ar colabora ca sa nu aiba probleme, daca s-ar pune asa problema. Nu e primul caz si nici ultimul. Legat de luatul din magazin, de cele mai multe ori locatiile de genul asta is supravegheate. Mai bine cresti cu chestii luate de la magazine mai normale. Ca doar se gasesc de toate acum.
 

vasile

Well-known member
Veteran
era peretele ceva mai cald si pentru atata dai mandat de perchezitie? Omul are nevoie de un avocat bun care sa invalideze acel mandat si sa studieze si modul prin care a intrat DIICOT in posesia unor date personale preluate de la ###

Cu siguranta temperatura camerei nu a fost punctul decisiv in care au facut rost de mandat, a comandat 35kg de echipament pentru indoor de pe un site specializat...ce argument vrei mai mult pentru mandat, cu sau fara schema asta tot ar fi intrat peste el.

Vrajeala asta cu datele personale functioneaza atunci cand primesti spam pe email, nu atunci cand esti prins pe buna dreptate cu 400g~.

Poftim review pe google de acum un an...ce sa mai zici.

Qzc29Ax.png


Cand exista probabil sute de oameni care dau comenzi in locul la care cresc, nu cred ca isi mai bate garda capu cu supravegherea cand au totul pus pe tava cum s-ar zice!

Eu mi-am cumparat de la magazinul ala acum vreo 2 ani niste micro nutrienti pe care nu ii mai gaseam nicaieri ca sa-mi salvez doua plante, cash si dupa am comandat taxi la 2 strazi distanta, poate am avut noroc insa cu siguranta nu mai repet!

Stay safe!
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Mai e si o chestie ca in general astia merg si pe turnatorii sau informatii adunate mai putin corect si conform codului penal, dar dosarul este facut ca la carte de cele mai multe ori. Nu prea o sa intre pwste tine daca nu sunt destul de siguri ca te si prind cu ceva. Asa daca ai creste panselute sau ardei iuti cu echipament de pe siteuri de gen te-ai trezi cu garda aiurea. La romani nu am auzit inca de asa ceva, prin america au mai fost cazuri.
 

deepstate

Member
Dar chiar ma intreb, magazinul e sustinut financiar de DIICOT, sau cum naiba supravietuieste cand toti clientii lui ajung cu dosar penal?

Eu mi-am luat cortul tot din Romania, dar au trecut cativa ani de atunci. Se pare ca am avut noroc.

Semintele de la ce cresc acum sunt de la Royal Queen.

La cati consumatori sunt in Ro nu cred ca face fata DIICOT-ul, trebuie sa ii filtreze cumva.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Pai preturile sunt cel putin duble fata de pretul de achizitie. Au putini angajati. Un client comanda in medie de ceva sute bune de lei sau chiar peste mie. Am auzit de cazuri de comenzi de 5000+ lei.
Desi pare greu de crezut, comanda de acolo si unii care nu ingtijesc neaparat plante de cannabis. Nu multi, dar sunt. Pe acest segment comanda medie e mai mica, cel mai probabil. Dar se aduna. Nu cred ca trebuie sa ii sustina cineva financiar. E ok. Treaba merge. Si nu m-as baza ca astia de pe la diicot sa le aresteze mai mult de cateva procente din baza de clienti.
E un intreg ecosistem. Doar tu insuti te poti proteja. Daca te bazezi pe altii care sa isi tina gura o sa te muste de fund treaba asta pana la urma. Daca esti mai usor de prins decat altii ajungi mai repede pe mana lor.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Chiar ma gandeam cine sta in blocuri de-alea mai ingramadite ce face cand vrea sa fumeze un cui? Ca pe balcon nu merge. Am tot fumat prin vacante pe terasa hotelului si stiu ca incepe lumea sa comenteze destul de repede. Asa ca ma cam feream sa fac asta pana noaptea, cand nu prea mai erau decat petrecaretii pe balcoane. Deci nu merge sa faci asta undeva unde stai permanent si te stii cu vecinii, ca pana la urma face cineva legatura si te trezesti in atentia lumii.
In cluburile de canna se practica filtrarea cu carbon a aerului dat afara din club. Sunt filtre mamut de peste 1 m lungime ce trag tot. Dar acasa nu cred ca e prea practic sa ai inca un sistem de filtrare cu carbon.
Deci na, cum se poate rezolva problema asta? Ati gasit vreo solutie?
 

vasile

Well-known member
Veteran
1. Dai plantele afara din box, te bagi in el si dai fumu prin extractor.
2. Fumezi un soi care nu miroase gen NL.
3. Sufli fumu intr-un bidon de 5 litri
4. Iti cumperi un aspirator cu filtru de carbon activ si sufli in el
5. Daca ai ventilatie la baie, fumezi in baie si fumu se duce pe ghena
6. Gel de la Ona care neutralizeaza mirosu
7. Te muti la ultimul etaj

Disclaimer: nu am incercat nimic de mai sus, bro science 100%
 
Last edited:

ElGatto

Member
Chiar ma gandeam cine sta in blocuri de-alea mai ingramadite ce face cand vrea sa fumeze un cui? Ca pe balcon nu merge. Am tot fumat prin vacante pe terasa hotelului si stiu ca incepe lumea sa comenteze destul de repede. Asa ca ma cam feream sa fac asta pana noaptea, cand nu prea mai erau decat petrecaretii pe balcoane. Deci nu merge sa faci asta undeva unde stai permanent si te stii cu vecinii, ca pana la urma face cineva legatura si te trezesti in atentia lumii.
In cluburile de canna se practica filtrarea cu carbon a aerului dat afara din club. Sunt filtre mamut de peste 1 m lungime ce trag tot. Dar acasa nu cred ca e prea practic sa ai inca un sistem de filtrare cu carbon.
Deci na, cum se poate rezolva problema asta? Ati gasit vreo solutie?

Nu stiu daca iti mai aminte?ti....da am postat ceva link cu ceva iarb? fara miros...



l.e https://www.vice.com/ro/article/ne87qm/compania-care-face-iarba-fara-miros
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Dar la vape nu pot spune ca nu miroase. Doar ca e mai mult esenta plantei decat fumul propriuzis. Insa cine stie cunoaste.
 
Sfânta Evanghelie dup? Ioan 8:31-32
Deci zicea Iisus c?tre iudeii care crezuser? în El: Dac? ve?i r?mâne în cuvântul Meu, sunte?i cu adev?rat ucenici ai Mei;
?i ve?i cunoa?te adev?rul, iar adev?rul v? va face liberi.

Cred ca niciodata de cand cultiv si FUMIGHEZ nu m-am simtit mai liber si mai impacat ca stiu adevarul partial, mai trebuie descoperiri arheologice, mai trebuie carti vechi scoase la suprafata, dar nu am nicio indoiala ca, daca folosesti planta ca si kaneh bosem si nu ca si marijuana, cannabis, iarba, drog, te prajesti, te faci high, etc. toate curentele acestea care i-au fost atribuite si pe care conducatorii le-au impus tocmai sa ne indeparteze de ADEVAR.


Cum sa fumezi marijuana fara sa mergi la puscarie in 2020.
In primul rand la puscarie merg infractorii.
Cel care foloseste planta de cannabis ca si drog sau ca si proxenet care obtine beneficii materiale de pe urma acestei plante, este considerat infractor, deci va merge la puscarie.
Cel care este crestin-ortodox (momentan singura biserica care ne accepta sa fumam si in curtea bisericii chiar), nu doar cu numele si isi planteaza 30-40-50 de plante, cat considera el ca are nevoie pana la urmatorul sezon/recolta, nu merge la nicio puscarie pentru ca el nu este infractor, el deja stie adevarul despre planta stie ca nu din cauza BIG PHARMA, BIG TABACCO este ilegala si haituita.
Concluzie : Apucati-va de studiu biblic, descoperiti adevarul cu ochii vostri, studiu teoretic, studiu practic si apoi "ADEVARUL VA VA FACE LIBERI"
E TOTUL ADEVARAT: DUMNEZEU EXISTA. DE AIA E PLANTA ILEGALA, DE AIA E HAITUITA
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Tu esti nebun, ma jur. Ti-am mai zis, daca poti arata ca voi aveti dreptul sa fumati si cultivati legal, maine s-ar ruga de voi sute de mii de oamni sa devina membrii. Pana atunci, is doar aberatii..
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Sunt sigur ca politia ?i legea nu vor spune nimic dac? urmezi înv???turile unei secte antice.

Mergi la biserica ?i baga un joint de fata u popa ?i un agent ?i mai vorbim.

Idea la baza acestui post era urmatoarea: Pentru o viata lini?tit? dpdv legal, nu atrage aten?ia ?i evita sa fii asociat cu M?rioara.

Religia nu salveaz? pe nimeni de lege. Doar banii. Asa ajung popi pedofili ?i violatori sa nu înfunde pu?c?ria ?i sa continue sa predice. "Harul" lucreaz? prin ei... Nu?
 

Latest posts

Latest posts

Top