What's new

Cum am inceput eu...

Status
Not open for further replies.

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
arata dragut dar relativ ciudat. tendinta aia de monofoliere am vazuto si eu doar in 2 cazuri: la ruderalis si la plante/clone revegetate.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
pentru ca nu exista...cel putin in dex-u de pe net nu exista
dar limba romana ne permite sa ne exprimam creand cuvinte noi.
mono (unic, singur) + foliar (asta tine de frunze :D), dar pt ca gramatica lb romanii este printre cele mai complicate iar eu nu am fost printre cei mai studiosi... nu pot explica restul transformarii :p
 

Dl Green

Member
arata dragut dar relativ ciudat. tendinta aia de monofoliere am vazuto si eu doar in 2 cazuri: la ruderalis si la plante/clone revegetate.

Sper sa ma incadrez in al doilea caz :D , s-ar potrivi mai bine scenariului meu.Planta muma a stat in veg apoi in flower pana si-a aratat sexul,dupa care iara in veg cand am facut taieturile.Din pacate butasii cand i-am pus la inradacinat aveau deja perisori pe ei...pana la urma s-au prins 3 din 4 .Asta ar fi scenariul pozitiv sa zicem.
Partea negativa care le condamna a fi ruderalis ar fi monofolierea,aspectul asta de lumanare si ,ce am uitat sa spun pana acum , CA NU MIROS....foarte putin atunci cand bagi nasul in bud.

O sa va urmez sfatul si peste vreo saptamana doua ii tai un bud sa il incerc.Va tin la curent..
 

Dl Green

Member
Update; Fetele au acum aproximativ 7 sapt de flower 12/12 ....nu mai tin minte exact cand le-am pus la inflorit :D

Treaba este ca nu stiu cat sa le mai tin,mother plantul arata cam rau(parca este imbatranita/uscata,nu stiu exact ce are) ,clonele par in schimb ok.Au inceput sa miroasa putin dar nimic deranjant.

Daca nu mai stiti va reamintesc ca asupra lor planeaza suspiciunea ca ar fi ruderalis dar eu m-am incapatanat sa le duc la sfarsit indiferent de strainul lor macar pt experienta de a creste ceva.

Cateva poze acum,va rog dati-va cu parerea....sa le mai tin la inflorit au ba?
 

Attachments

  • DSC02706.jpg
    DSC02706.jpg
    77.6 KB · Views: 42
  • DSC02714.jpg
    DSC02714.jpg
    48.3 KB · Views: 42
  • DSC02715.jpg
    DSC02715.jpg
    45.8 KB · Views: 46
  • DSC02711.jpg
    DSC02711.jpg
    61.3 KB · Views: 42
E

evilkid

cumpara o lupa 30x si uite-te la tricomi.... asa sti exact cand sa recoltezi :) din cate vad din poze ar mai trebuii lasate
 

Dl Green

Member
cumpara o lupa 30x si uite-te la tricomi.... asa sti exact cand sa recoltezi :) din cate vad din poze ar mai trebuii lasate

Multumesc de aprecieri.Le voi mai lasa o sapt max doua.Chestia e ca ma asteptam sa vad ceva albicios pe frunze....rasina,tricomi ceva,dar nu prea are.O sa cumpar si lupa de care spune evilkid sa verific daca se vede ceva.
Cred ca imi voi da seama daca ii ruderalis sau nu ,doar in ultima etapa....fumatul :D
 
Status
Not open for further replies.
Top