What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Csajok

God_Speed

Member
Szevasz mindenkinek,
Apránként sikerült osszerakni egy új rendszert remélem tanulva a korábbi hibámból!
Sok olvasás, agyalas és cigi után ezt sikerült osszerakni.

2 Wappa fog belemenni és a célja főként az hogy kisebb áramfogyasztas mellett növelni a hozamot hogy később egy nagyobb lámpára atszabva is hozza az eredményt a cél az 1 gr/W.

A rendszerben próbáltam ötvözni azokat amik működtek nekem illetve amik nagyon szimpatikusnak tűnnek!

Közegem kókusz/perlit (50:50)
Csapviz/RO víz (50:50)
Tápok:
Ferti IV
Kalcium-Nitrat
Keserűsó
Micro mix (mindenből van benne egy kicsi 0.1gr/l dózisban kapják)
Receptnek az exkalapon írottat használom mert bevalt már korábban.

Aztán hogy minek is hívják fene se tudja van egy puffertartaly amiből gravitációs úton szinten tartom azt a tartályt amibe a csajok gyökerei lógnak annyi a csavar hogy ezt a második tartályt egy külső akvárium szűrővel folyamatosan keringetem + kap 0,5l/perc levegőt is. Innen megy a csopogtető öntözés.

Sátort elengedtem 60cm magas és átmérőjű kört csináltam erősebb drótkeritesből amire mondhatni VScrog futnak majd a csajok.

Középre lógatva jön az izzó sose gondoltam hogy hasznosnak találom azokat a nagy CFL izzókat de ide pont kapora jön egy 125Wos hideg fényű. Virágzáshoz pedig egy 250Wos HPS jön majd a képbe

Legkeringetes téren a helységbe van passzívan beszivas valamint egy 760m3-es nagy venti szenszurovel hangtompitoval amivel majd szagot szabalyozok amúgy 20 fok és 40-50% körüli pára van fixen.

Aztán jöhet sava-borsa korábban is sokat segítettetek amit ezúton is köszönök! Igyekszem naplózni rendesen még apró részletek hiányoznak az indulasig rövidesen pótolom őket és akkor jönnek a képek is. Addig is kíváncsi vagyok mit gondoltok róla?

Pacsi
God_Speed
 
M

Mackosajt

760-as kiszívás? Mekkora termesztőhelységről van szó? Nekem ez kicsit túl soknak tűnik. De sok sikert, követem. Wappát mindenki szereti ahogy elnézem. :D
 

God_Speed

Member
Wappa azért is tetszett meg mert többen sikeresen végig vitték, nem tűnik egy túlzottan kényesnek. Kivéve a ph ingadozást ahogy Medic naplója mutatta! Illetve a Scrog végett is úgy láttam bevált már.


Nagyjából az a méret talán csak 4,5x3m magasság 2,75

Egyenlőre a venti parkolópályán majd ha szagosodnak illetve a pára illetve hőfok megkívánja.
 
Szia,követni fogom ! :) Hogyne a 760-as az már olyan indulásnál,mintha egy repülő szállna fel. A hangtompító mennyit fog és hol kapott helyet a rendszerben?
 

God_Speed

Member
Hát bizony hangos jelenleg úgy néz ki hogy szűrő-tompitó-venti-kivezeto cső. Azért tettem így mert jóval kisebb a szűrőm és fojtani kell meg dimmelni hogy működjön.
Amúgy a tompíto házi mókolás vatelin, tyukhalo, meg vastag kartonból majd lövök róla képet. Feladatát ellatja csendesebb sokkal. Előtte fal túl felén kint is lehetett hallani, így már csak az ajtóból lehet közvetlen.
 

God_Speed

Member
No hát végül nem Wappa lett hanem OG kush meglatjuk! Még egy dolog amivel kiserletezek majd lehet hogy megkoveztek érte, de végig olvasva ezt:

https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=174163

Adok egy esélyt a módszernek.

Frissen egy napja a rendszerben még az utazás fáradalmait heverve:


Amennyire kivehetõ a belsõ tartály:


Valamint a puffer ès alatta picit latszik a kulso szuro:
 

hobbi ur

Well-known member
Jó ötletnek tartom ezt a wcszelep témát, hol láttad? lehet egyszer én is beépítek egy ilyet, kissé kényelmesebbé teheti a munkát! jaj de mikor lesz időőőőőőm....
 

Medicropper117

Active member
Fasza kis rendszer ez. Két dolgot kifogásolnék ha megengeded. Fedetlen és átlátszó tartály, kipárolgás és alga. Egyiket sem akarod.
A másik hogy ezt a hálót ha benöveszted nincs visszaút. Nagyon nagyon giganehéz lesz akármit is csinálni a növényekkel. Gondolok itt arra ha valami miatt szét kell kapni a rendszert stb. Ha külön választottad volna a kék anyagot (nem jut eszembe a neve...oázis parasztul) és pántolással raktad volt össze a hálót akkor az alaphoz rögzítve szét tudnád nyitni mint egy henger alakú szemüvegtokot. Ha érted mire gondolok. Vannak grodan és nft-re kitalált vertikál rendszerek. Gondolom ismered, valami olyasmire gondolok.
Valamint a pilácsot én beengedném tökig a plantok szintjére. Ha csak a kép miatt huztad fel akkor nem szoltam
Amugy baba a cucc. Szeretem a DIY rendszereket, kifejezetten tetszik h megvéded a pumpát egy szintjelzővel! Csillagos ötös! Sok gyári rendszerben nincs amit nem kevér pénzért vesztegetnek mellesleg:))
Hajrá, érdekesnek tűnik
 

God_Speed

Member
Köszi srácok az észrevételeket!
Az előző körök összes negatív tapasztalatát próbáltam orvosolni.
Mr. Hobbi őszintén már nem emlékszem honnan jött az ötlet egy Dömötör WC töltőszelep azt hiszem ezer pénz körül van és kis barkácsolással méretre szabható!
Vadóc sógoroktól hoztam flowery field-ből. Kosher kusht terveztem csak gigantikus palantak voltak úgyhogy könnyek között de ott hagytam őket!
Medic naná hogy szóljál bele azért csinálom a naplót hogy ha úgy van szóljatok hozzá bőven van mit tanulnom még és több szem többet lát! Első két felvetesedre majd lövök másik képet amin jobban látszik. Maga a háló körbe 60cm átmérőjű és magasságú ugyhogy onnan tervezek belenyulkalni. Az átlátszó doboz meg elvan szigetelve fénytől melegtől csak balfasz képet lőttem róla, illetve a külső akvárium szűrő beepitese részben ezért lett.
A lámpa beállítása na ezen már én is agyaltam nem csak a kép miatt van :D
Elviekben az volna a célom hogy kicsit indukaljam a nyúlást! Szerinted hülyeség?

Köszi mindent!
Pacsi
 

Medicropper117

Active member
Növekedést kell elérned nem nyúlást. Ha megnyújtod lesheted hogy haszna is legyen. A scrog egyik előnye h erős, nagy növényt/növényeket nevelsz. Hagyd h beterítse magától, máskülönben csak lesz egy keresztre feszített gyengusz növényekből álló kerted. De lehet vertikál esetén nem ez a helyzet (szerintem igen)
A módszer lényege a fényelosztás, növény akkor is kell "alá" hogy értelme is legyen
 

God_Speed

Member
Ez logikusnak tűnik amit mondasz, köszi a magyarázatot reggel lentebb is engedem azt a lampiont!
Hát vadóc az a cél remélem minél közelebb kerülök hozzá friss rendszer, még a vertikális dolog is új úgyhogy gyanítom hogy a túl sok ismeretlenes egyenlet nem lesz teljes siker de a következő körre legalább finomhangolom!

Pacsi
 

God_Speed

Member
A hianyzo kepek potlasa

Ezen latszik az alja abban van az atlatszo ladika amibe lognak az edenyek, ajtoval csukva csont sotet van benne.

Ezen Meg latszik maga a ketrec felulrol beerek az aljaig.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
kezeletlen az a fa amit odaépítettél ? ha igen a párás környezet kicsit meg fogja baszkurálni,
mi a célja ennek a kísérletnek ebben a formában egyébként ?
 

God_Speed

Member
Fa kezelésre nem gondoltam köszi hogy mondod kap majd egy lenolajkences kezelést!

Kísérletezek a vertikális megoldással illetve ezzel a lomb eltávolítos megoldással fentebb linkeltem és talán még azzal hogy meg legyen az 1gr/w illetve közel kerüljek hozzá
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
g/w az experimentális módszerekkel elég kilátástalannak tartom..
miért nem csinálsz sog-ot ha már a g/w a cél... ráadásul egy og kush-sal közelébe nem fogsz érni vele kizárólag sea of green-nel fogod elérni sehogy máshogy. én ezt nem erőltetném csak a gondod lesz vele ilyenformán vagy amivel felül lehetne múlni a sogot. egyetlen módszer-- rotogrow http://www.rotogro.com/rgwp/
 

God_Speed

Member
Nagy tőszamot nem szeretnék inkább tovább tartom vegbe, a kushhal valóban necces a dolog a vertikal meg csak nekem új elég szép eredményeket hoznak vele! Rotogrow nekem kicsit parasztvakitas és lényegében az is vertikal csak fektetve van és forog.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nem éppen.. és nem is vertikális hanem horizontális :D a roto egészben kiépitve egy forgóhidrorendszer. neked fixen van a gyökered a földön. és 5-99 között olyan mindegy mennyi növénnyel kapnak el. ugyanakkor, hogyha a leszüretelt menyiséged eléri e kritikus határokat(csekély 1-4, jelentős 100+ , különösen jelentős vagy mi a geci 1000 fölött. a hatóanyagra is ugyanezek megvannak totál thc x g--- *20 *200 ---). onnan kezdve, imndegy hogy mennyiről szedted le a füvet 1 vagy 99...
 
Top