What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Creeper Úr elb@szott csodaszekrénye [Purple Punch & Gelato AUTO]

bat939

Active member
28 foknál, 56-62 rh lenne ideális. El sem tudom képzelni, milyen helyiségben van a téma. Nekem még virágzásban is párásítanom kellett.
 

Creeper420

Member
Sziasztok!
A képek a 46. napon készültek. Sajnos a fotógépem még mindig egy kalap szar.
1.jpg


A csekk alkalmával a hő 27 fok, a pára 44% volt. Az RH amúgy a locsolások után 50-55% szokott lenni, a sarokban az átültetett kicsiket mindig jól megfújkodom a spriccelővel sima vízzel, a környezetükkel együtt. A beöntözött közeg is párolog, de értelemszerűen az RH folyton csökken és a második nap közepén-végén szokott 40-45% körül lenni.

3.jpg 4.jpg
A nagyok bibeszálain megkezdődött a barnulás!:greenstars:Nagyon remélem, hogy ez a normális barnulás kezdete és nem megégtek, de csaknem, eddig se volt semmi bajuk és kb minden változatlan. A baloldalin a levelek már kezdenek sárgulni.
2.jpg

A jobb oldali ribanc elég satnya virágzatot produkál, de már barnul az is, szóval az gyötrelmesen fos lesz ahogy látom. Bár ahhoz képest, hogy hogy kezdődött... Mindketten Plagron Terra Bloom-ot kapnak a rajta lévő utasításnak megfelelően, 5ml/liter keverésben, 2 napos állott csapvízben oldva. Remélem még azért telítődnek a bugák kicsit, bár a lámpa kapacitása miatt nem várok 600-as HPS eredményt. :D Már nem merem megnevezni őket amúgy, attól tartok, hogy a legnagyobb óvatosság ellenére is összecseréltem őket. A balra lévő brutál édes, gyümölcsös illatú ami stimmelne is, de a jobbra lévő szagát még mindig nem tudom beazonosítani, vegyszeres, büdös. Az biztos, hogy egyiknek sincs "fű szaga". Ja igen, bekerült még fentre egy kis venti az oszcilláció végett.

Ha bármit szarul csinálok, bármin változtatnom kéne a jobb eredmény érdekében akkor kivele! Szokás szerint: Nyugtassatok meg/basszatok le!:canabis:
 

foazegyensuly

Well-known member
Sziasztok!
A képek a 46. napon készültek. Sajnos a fotógépem még mindig egy kalap szar.
View attachment 18713426

A csekk alkalmával a hő 27 fok, a pára 44% volt. Az RH amúgy a locsolások után 50-55% szokott lenni, a sarokban az átültetett kicsiket mindig jól megfújkodom a spriccelővel sima vízzel, a környezetükkel együtt. A beöntözött közeg is párolog, de értelemszerűen az RH folyton csökken és a második nap közepén-végén szokott 40-45% körül lenni.

View attachment 18713428 View attachment 18713429
A nagyok bibeszálain megkezdődött a barnulás!:greenstars:Nagyon remélem, hogy ez a normális barnulás kezdete és nem megégtek, de csaknem, eddig se volt semmi bajuk és kb minden változatlan. A baloldalin a levelek már kezdenek sárgulni.
View attachment 18713427

A jobb oldali ribanc elég satnya virágzatot produkál, de már barnul az is, szóval az gyötrelmesen fos lesz ahogy látom. Bár ahhoz képest, hogy hogy kezdődött... Mindketten Plagron Terra Bloom-ot kapnak a rajta lévő utasításnak megfelelően, 5ml/liter keverésben, 2 napos állott csapvízben oldva. Remélem még azért telítődnek a bugák kicsit, bár a lámpa kapacitása miatt nem várok 600-as HPS eredményt. :D Már nem merem megnevezni őket amúgy, attól tartok, hogy a legnagyobb óvatosság ellenére is összecseréltem őket. A balra lévő brutál édes, gyümölcsös illatú ami stimmelne is, de a jobbra lévő szagát még mindig nem tudom beazonosítani, vegyszeres, büdös. Az biztos, hogy egyiknek sincs "fű szaga". Ja igen, bekerült még fentre egy kis venti az oszcilláció végett.

Ha bármit szarul csinálok, bármin változtatnom kéne a jobb eredmény érdekében akkor kivele! Szokás szerint: Nyugtassatok meg/basszatok le!:canabis:
kéne nekik egy kis mikro is mondjuk a dutch formula micro én ezt vegben is szoktam adni végig virágzáskor pedig ritkábban inkább minden 2. vagy 3. locsoláskor attól függ hogy néz ki épp a növényem azonkívül most pk13/14 kéne nekik a plagron bloom mellé. mondjuk láttam már itt ott hogy nem vmi fasza a plagron eddig csak grow -ot használtam belőle meg pk13/14 et azzal nem volt különösebb gondom de a plagron grow helyett mióta wuxal supert használok láthatóan jobban kedvelik annál plagronos grow nál szal lehet van benne vmi amit itt -ott látok h nem a legfaszább, a bloom -ról nincs tapasztalatom mondjuk.
 
Last edited:

Creeper420

Member
Köszi az észrevételt! Ezt a tápot már ellocsolom, kövinek lehet veszek Wuxalt vagy amit javasoltok. A Dutch Formulából mennyit kéne oldanom hozzá? Illetve a "pk13/14" az mi is pontosan? Ahhoz valami adagolási útmutató? Veszek én, csak informáljatok! :D

Gondoltam rá, hogy kicsit emelek a virágzós tápom mennyiségén eltérve az útmutatótól, szerintetek?
 

foazegyensuly

Well-known member
Köszi az észrevételt! Ezt a tápot már ellocsolom, kövinek lehet veszek Wuxalt vagy amit javasoltok. A Dutch Formulából mennyit kéne oldanom hozzá? Illetve a "pk13/14" az mi is pontosan? Ahhoz valami adagolási útmutató? Veszek én, csak informáljatok! :D

Gondoltam rá, hogy kicsit emelek a virágzós tápom mennyiségén eltérve az útmutatótól, szerintetek?
pk1314.jpg
scheduleengl2(1).jpg

emelj de kéne neki extra foszfor meg micro tápanyagok is.
 

foazegyensuly

Well-known member
én most ezt vettem még nem próbáltam :
280620196_1184073795760682_2596072647334983825_n.jpg
eddig a plagronos bevált de aztán lehet az is tré már kicsit kételkedek a plagron termékekben , mert ha megnézem a legutóbbi terméseim nem növelte úgy a tömörséget ahogy szerettem vna.
 

Creeper420

Member
Foszfort mivel tudom neki a legegyszerűbben és legkönnyebben bevinni? PK-t rendelek és kiegészítem vele a locsolást, most 5L vízhez kb 25ml tápot öntök, ha 30-32-t fogok az még oké?
Egyes levelek teljesen elsárgultak és összeaszalódtak, illetve van amelyik vége már barnás, sőt, van ami teljesen elsárgulva leszáradt. Ez normális? Leszedjem őket vagy hagyjam rajta?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nem.. mivel kurvára nem canna vonalat használsz.
normális táp kéne először is. nem mindenből csipegetni egy kicsit
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
én nem nyulkálok a píztárcádba, van pár variáció
hülyebiztos cucc kell vagy akarsz gecizni a táparány összeállítással
 

Creeper420

Member
Figyu, szerintem a naplóból lejött már, hogy hülyebiztos cucc kéne. :D Full kezdő vagyok de lelkes és sokat olvasgattam. Na meg legalább igyekszem.. :canabis: A Plagron-t láttam sok naplóban, sok helyen és mivel Pillang írta, hogy ő azt használt és jovot így gondoltam jóvan, akkor nekem is jó lesz. Nyugodtan javasolj konrkét terméket "ártól független", nem halok bele ha egy valóban jó termékre váltok amivel jobb lesz a füvem is. Valóban a legjobb az lenne, ha csak hozzá kéne öntenem a vízhez és ennyi. Ezer hála!
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran

Creeper420

Member
Tökéletes, köszönöm! Maradok az első 3-nál, esetleg tudnál javasolni egy olyan magyar/EU-s boltot ahonnan "gyorsan megjön"? Babylonban és Gomoán out of stock. Talán még valamit tudok kezdeni a nagyokkal, kb 2 hét lehet még az ollóig(szerintetek?).
 

Creeper420

Member
A levelekhez nem ér, viszont eléggé jól keveri a levegőt a szekrényben. Mostmár 3 van bent. A fehlér balról, egy másik hasonlóan kicsi csak USB-s jobbról, és egy utóbbival azonos fentről nyomja a luftot. Behúzott cipzárnál kb mindenhol érzed az áramlatot kicsit, talán elég lesz.

@WHIPEDMEAT tanácsára 5L/2g keserűsót vegyítettem csapvízzel, utána ezzel fújkodtam be JÓ ALAPOSAN mind a kettő nagyot, kb mintha esett volna egy outdoornál. 40 perc elteltével szinte teljesen eltűnt róla(megitta? elpárolgott?), szóval kapott még egy alapos átfújkodást mindkettő, illetve a két kicsit is megfújkodtam vele kicsit(méne?). EC mérőm még nincs de venni fogok, addig is minden alkalommal alkalmazom ezt a technikát, ha szerintetek ez "ideiglenesen" jó. Berendűlöm a Whip által javasolt tápokat, addig is (ma is) picit emelt Plagronnal + kevés kesóval(2 literhez 13ml kb+0,35g) vegyített csapvízzel locsoltam be őket alaposan, bár nem volt száraz a pot. Mindegy, 2 nap múlva meglátjuk mi lesz. A nagyon lesárgult és elszáradt leveleket leszedtem, ami "menthető" volt azt nem bántottam. Egyébként emberesedik rendesen mindkettő(mostmár biztosan nem kevertem össze őket haha), Gelato bár pici, de telítődik rendesen. Punch sárgul már, talán ha kiheveri az Mg hiányt akkor pöpec termésük lesz. A két kislány a sarkokban látványosan fejlődik, picit azé olvasgatok még inglisül de szerintem életemben először FIM-elek egyet (FastBuds videókban rendszeresen látom és 3 verézcsúcs szokott lenni náluk), illetve elkezdem velük az LST-t. Ha van értékelhető kép akkor mellékelek minnyá!

Szokás szerint tipp/tanács jöhet, köfi.:love:
 

Creeper420

Member
Nem a legszebb, most kapja az Mg-s spriccet meg a jólkifundált Mg-s tápot, talán 1 hét múlva már szebb lesz.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    3.1 MB · Views: 72
Last edited:
Top